Jump to content

"Morderczy" przedni wahacz pchany

Recommended Posts

Nie pada, a facet tlumaczy mniej wiecej dlaczego wielu ludzi nie dawalo sobie rady z tym zawieszeniem co jak zwykle jest rowniez urban legend, jako ze duza czesc motocyklistow w PRL jezdzila SHL kami z identycznym zawieszeniem i jakos przezyla. Po prostu przod z wahaczem pchanym zachpwuje sie troche inaczej niz teleskopowy i trzeba sie tego nauczyc. Taki przod mialo rowniez BMW przez moze 15 lat w roznych modelach i jakos ludzie je kupowali, jezdzili i nie zabijali sie na nim.

Posted (edited)

"wielu ludzi przez to zginęło" czyli określenie pada. Faktycznie było wiele innych motocykli z takim zawieszeniem, więc  youtuber nie ma wiedzy.

Edited by armani

4 godziny temu, armani napisał:

"wielu ludzi przez to zginęło" czyli określenie pada. Faktycznie było wiele innych motocykli z takim zawieszeniem, więc  youtuber nie ma wiedzy.

Ja tam słyszę "bardzo dużo ludzi się na tym pozabijało". A takie stwierdzenie mozna przypisać do bardzo wielu konstrukcji lepszych czy gorszych, bez znaczenia.

• Like it! 1

Audi Sport

Jak ktos ponad swoje mozliwosci i umiejetnosci pale przegina , to i na  rowerze sie rozpindoli , tym bardziej na piachu.Wedlug mnie gosciu szrott opowiada , no ale moge sie tez mylic 😉

• 1 month later...
Posted (edited)
W dniu 2.04.2022 o 14:01, Tommo napisał:

Ja tam słyszę "bardzo dużo ludzi się na tym pozabijało". A takie stwierdzenie mozna przypisać do bardzo wielu konstrukcji lepszych czy gorszych, bez znaczenia.

Też tak myślę. Teraz sezon, co kilka dni jest jakiś artykuł o nieszczęśniku, który nie zmieścił się na łuku i poszedł w botanikę.

A znajac ludzi to zawsze znajdą wytlumaczenie, ze to nie ich wina, tylko wina opon, zawieszenia, krzywej drogi, krzywego zakretu, krzywej kierownicy, czy piasku (1000 *moturów* przez zakret przejedzie, jeden się wypierdoli, znajdzie 2 ziarnka piasku i bedzie mówił, że to przez piasek).

Edited by Damian85

rozwiązanie po prostu nie jest najszczęśliwsze. ani z punktu widzenia prowadzenia koła, ani z punktu widzenia kosztów produkcji, ani masy, ani tym bardziej sztywności. gdyby było to ktoś by to rozwijał. zarówno BMW jak i MZ zrezygnowały z tego rozwiązania jeszcze w latach siedemdziesiątych. ostało się jeszcze w motocyklach z wózkiem bocznym ale raczej dlatego, że jest tańsze i prostsze niż zawieszenie wielowahaczowe a w jakiś sposób trzeba zmienić "trail".