Skocz do zawartości

ILE KILOMETRÓW MOŻNA WYKRĘCIĆ?


Rob Roy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pytanko ile kilometrów można pokonać motorkiem przez 4 latka?

Gościu pisze że 8 tyś. Bo chce sprzedac sporta. Jakoś mu nie ufam.

Pozdrawiam :banghead:

Coś miłego dla oka :)

 

jak ja przez wakacje moze zrobilem kolo 12-10 tys ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojej CBR od 20 czerca do dzisiaj zrobilem troche ponad 6 tyś. Jeżdzilem z braku czasu tylko w weekendy i czasami wieczorami. Więć jest mało prawdopodobne aby motocykl po 4 latach maił tylko 8 tyś.

Choc czasami trafiają sie wyjątki, jak moja CBR poprzedni włąsciciele (a było ich 2) ją serwisowali ( wszytkie pieczątki w książce serwisowej) i zrobili łącznie przez 8 lat 30 tyś. A poprzedni przez ostatni rok tylko 500 km.

 

Ale takie motory to osamotnione przypadki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

śiakiś niedzielny kierowca :banghead:

może dziwny jestem, bo jubie jeździć moto jaknajwięcej i w tym sezonie nawinąłem 18 tys km

 

choć w bogatych społeczeństwach (lub zabieganych) gdy właściciel ma oprócz moto dwa auta, a czas na jazdę ma w weekend może kilkutysięczne przebiegi się zdarzają w innych przypadkach świadczą o grzebaniu w konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś (u nas czy na riders) widziałem wyniki ankiety "ile km robisz w sezonie" - z tego co pamiętam, najwięcej osób odpowiedziało, że 5-10 tys. km, tak więc moto w normalnym układzie ma nie 8 ale min. 20 tys. km.

Jeszcze pewnie powiedział: "Panie, stał nie jeżdżony, dla syna żem kupił, a ten nie chciał jeździć" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ETZ 251 przez 7 sezonow i zrobilem 15 tys. Nie mialem za wiele czasu na jazdy, balem sie wyjezdzac gdzies dalej, aby nie utknac w szczerym polu,a urlop spedzalem przewaznie bez moto, wiec da sie tyle jezdzic. Jesli ktos kupuje motor aby sie przejechac w wolnej chwili za miasto ma firme i woli jezdzic samochodem to 1000 km jest na prawde duzo - nie mowie o sobie !!!

Kupujac teraz 9tke miala ona 28 tys po 8 latach. Pablo zrobil na niej ok. 5 tys wiec w Niemczech miala 23 przez 7 lat co daje srednio 3,3 tys/rok. Sam zastanawialem sie czy przebieg jest autentyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja rocznie robię około 12-15000km. Kolega robił do poprzedniego roku podobne przebiegi a teraz kupił mieszkanie i w sezonie zrobił może ze 3000km... Jak widac nie ma regóły... zreszta ten temat był juz wielokrotnie maglowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche was oszukalem - liczylem wszystko w sezonie co dzisiaj zrobilem [ja sezon zaczelem odrazu jak stopnial snieg] to wyszlo cos okolo 25tys. na roznych motocyklach - wiekszosc nakrecilem na vt500e i mojej cebrze...

 

patrze ze jestem najmlodszy, a najwiecej jezdze - no ale wiadomo - w wakacje jezdzilem dziennie bardzo duzo bo mialem czas, a ludzie z praca go nie maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pytanko ile kilometrów można pokonać motorkiem przez 4 latka?

Gościu pisze że 8 tyś. Bo chce sprzedac sporta. Jakoś mu nie ufam.

Pozdrawiam :banghead:  

Coś miłego dla oka  :)

 

Ja osobiście to w tym sezonie się nie popisalem, 5 tys kil. ale autem zrobiłem ponad 45 tys.

Skoro piszesz że gościu chce sprzedać sporta to przebieg może być realny. Sprawdź czy motocykl nie nosi na sobie jakichś ciekawych patentów, czy jest wyposażony w stalflexy, nieseryjne tarcze hamulcowe, racingowy wydech, crash pady, amor skrętu, przyjrzyj się oponom, zajrzyj do książki serwisowej. Motocykl może nosić na sobie charakterystyczne uszkodzenia, nietypowe podnóżki i odważniki na kierownicy. Jeśli tego typu żeczy znajdziesz na motocyklu + krzywy stelaż czaszy to na 80% sprzęt był jeżdżony po torze. Tam nie osiąga się wysokich przebiegów.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No właśnie, w ub. sezonie zrobiłem na Duce cyba ponad 11.000 km (a moze i więcej), a w tym tylko nieco ponad 4000...

W ogóle przestałem po mieście jeździć.

To była chyba wina tej pogody, powiem szczerze, nie cierpię jazdy w deszczu...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy motocykl nie nosi na sobie jakichś ciekawych patentów, czy jest wyposażony w stalflexy, nieseryjne tarcze hamulcowe, racingowy wydech, crash pady, amor skrętu, przyjrzyj się oponom, zajrzyj do książki serwisowej. Motocykl może nosić na sobie charakterystyczne uszkodzenia, nietypowe podnóżki i odważniki na kierownicy. Jeśli tego typu żeczy znajdziesz na motocyklu + krzywy stelaż czaszy to na 80% sprzęt był jeżdżony po torze. Tam nie osiąga się wysokich przebiegów.

 

Prawda, że przebiegów się na torze nie robi, ale inaczej wygląda motocykl torowy. To że jest amorek, crashpady, wyczynowy wydech nie świadczy o tym, że sprzęt jeździł w kółko. Gdy ktoś kupuje nowy motocykl do jazdy na torze zdejmuje wszystkie seryjne rzeczy - owiewki, wydechy, lampy, liczniki, podnóżki itp itd. I jeżeli chce przy sprzedaży ukryć fakt, że motocykl jest z toru to zakłada wszystkie plastiki, wydechy itp., które jako nowe leżały sobie na półce. I sprzęt wygląda na nowy z daleka, natomiast może mieć zmęczone bebechy - przytarte dekle, ramę, zawieszenie i temu trzeba się przyjrzeć - nie można się sugerować pierwszym wrażeniem.

Motocykl jaki opisałeś to motocykl torowy, ale taki, którego przeszłości sprzedający nie chce ukryć.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...