Skocz do zawartości

Powrót po latach :)


Gość Przmek-B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów

Pochodze z Sandomierza jest to miejscowosc połozona nad rzeką wisłą w woj. Świetokrzyskim.Mam już swoje lata dzieci rodzine i mimo ,że wiekszosc z Was już pewnie uważa,że powinienem iść do domu starców ja wrecz przeciwnie bardzo bym chciał jeździć motocyklem.Dosc długo obserwuje rynek motocyklowy oglądam strony www ,kupowałem magazyn motocyklowy nie wiem czy słyszeliscie o takim jak "Świat motocykli".I doszłem do wniosku ze podobaja mi sie motory tzw "ścigacze" myśle o zakupie jakiegos nowego motocykla kwota raczej tak bardzo nie gra roli ponieważ motocykle nie są drogie (przynajmniej w porównaniu z samochodami bardziej luxusowymi).Co byscie mi radzili :?: Mi podoba sie KAWASAKI ZX 12 R,YAMAHA YZF-R1 słyszałem ze te motory maja wystarczajaca moc wy podróżowac dosc płynnie w miescie i na trasie ,mało pala i ze sa dosc dobre na poczatek tak mi mówił mój syn .Co wy o tym sądzicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecal jesli cena nie gra roli<a w dodatku podobaja ci sie plastiki>honde vfr8000 super sprzet.a r1 itp to raczej odpusc sobie.zaraz poleja sie slowa krytyki i t p.i moj post zaleje dziesiatki innych wiec nawet nie wiem po co to pisze.w sumie swoje lata chlopie masz wiec mysle ze nie bedzie tak zle...hehe zaraz ktos pewnie powie zebys sobie prom kosmiczny kupil :mrgreen:

ale ok.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak sobie czytam i czytam te listy i ponoc r6 ani inna 600 nie jest dobra na poczatek 8O NIe wiem co o tym myslec .

Nie wiem jak mam ten post potraktować??

 

Mówisz powaznie o tych wszystkich motocyklach, czy to jakiś żart??

Czemu miałbym żartować :?: Już wiem ,ze te motocykle nie pasuja raczej do nauki jazdy wiec trzeba pomyśleć o czymś troszke mniejszym może jakas CBR 900 RR co o tym sądzicie :?: Tylko troszke szkaradna jest może mi cos polecicie innego.

 

PS Ta honda ma tylko 108 koni to dużo wiecej ma mój samochód a ja chce cos zeby miało jako takie przyśpieszenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
podoba sie KAWASAKI ZX 12 R,YAMAHA YZF-R1 słyszałem ze te motory maja wystarczajaca moc wy podróżowac dosc płynnie w miescie i na trasie ,mało pala i ze sa dosc dobre na poczatek tak mi mówił mój syn .Co wy o tym sądzicie

 

To są dwa CAŁKOWICIE INNE MOTOCYKLE. Jakby je porównać z autami to ZX12 byłby najnowszym i najszybszym Volvo, a R1 - najszybszym Ferrari. Czujesz różnice?

Rzeczywiście poszukaj na forum - jest opcja "Szukaj" u góry, prześledź dział Mechanika Ogólnba oraz dział Sport/Naked... a będziesz wiedział wszystko.

Poza tym lektura Świata Motocykli, Motocykla, Fast Bikes, katalog Motocykle Świata 2004 i wiesz wszystko. Przynajmniej na początek. Jak już będziesz miał rozeznanie zapraszamy do dyskusji o konkretach.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Ta honda ma tylko 108 koni to dużo wiecej ma mój samochód a ja chce cos zeby miało jako takie przyśpieszenie 8)

 

CBR ma wiecej niz 108 KM bo wlasnie tyle ma moj GPX 750 (przynjamniej kiedys tam mial :banghead: ). Moc w samochodach nijak ma sie do mocy w motocyklach wiec nie mozna tego w zaden sposob porownywac.Co z tego ,ze Twoje auto ma powiedzmy 150 KM ,ale wazy ok 1,5 tony skoro motocykl liczy sobie jedyne 200kg. Jesli ma to byc Twoj pierwszy motocykl to mysle ,ze warto pomyslec o klasie 750 (np.vfr). I nie ma co tutaj "kozakowac" z pojemnoscia, bo niejeden "Rossi" lezy juz na cmentarzu.

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podoba sie KAWASAKI ZX 12 R' date='YAMAHA YZF-R1 słyszałem ze te motory maja wystarczajaca moc wy podróżowac dosc płynnie w miescie i na trasie ,mało pala i ze sa dosc dobre na poczatek tak mi mówił mój syn .Co wy o tym sądzicie [/quote']

8O 8O 8O ja bym jednak się zastanowił jeszcze... moc motocykla a moc samochodu to dzień a noc... wg mnie tego nie da sie porównywać. albo żeby były porównywalne, moim zdaniem, trzeba pomnożyć z pare razy moc motocykla :banghead:

witam i życzę powodzenia w poszukiwaniach :P ja zgadzam się z radki3m :mrgreen: Vfr to niegłupi pomysł.

pozdrawiam :crossy:))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie tego nie da sie porównywać. albo żeby były porównywalne' date=' moim zdaniem, trzeba pomnożyć z pare razy moc motocykla :banghead: [/quote']

Żeby to porównać wystarczy sprawdzić ile KM przypada na 1 kg masy. Nalepsi osiągają coś około 1KM/1kg, ale przy doładowaniu dynamicznym. Jeszcze bardziej obrazowo: skutery 50 ccm mają moc ok 4KM, ważą ok 80-100 kg i latają ca 80 km/h. Daje to ca 0,04 KM/1 kg (nie licząc masy kierowcy). To daje wyobrażenie możliwości najlepszych motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAWASAKI ZX 12 R,YAMAHA YZF-R1 słyszałem ze te motory maja wystarczajaca moc wy podróżowac dosc płynnie w miescie i na trasie ... no powiedzmy że 180 koni to wystarczająca moc aby podróżować po mieście.. chociaż pewnie na niektórych odcinkach poczujesz brak mocy... zawsze możesz dokupiś kit raceingowy, albo turbo sprężarkę i mieć 200 KM... no do miasta już powinno wystarczyć... ale i tak istnieje ryzyko że wyprzedzi cię jakiś nawidzony motorniczy tramwajem...i co wtedy ?? Słyszałem o firmach które rasują zx 12 do ponad 400 KM... może pomyśl nad tym...będziesz pierwszym gachem w mieście...małolaty będą sikać w majty.... są na forum małolaty co pieprzą bzdury...ale żeby stary chłop ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAWASAKI ZX 12 R' date='YAMAHA YZF-R1 słyszałem ze te motory maja wystarczajaca moc wy podróżowac dosc płynnie w miescie i na trasie ... no powiedzmy że 180 koni to wystarczająca moc aby podróżować po mieście.. chociaż pewnie na niektórych odcinkach poczujesz brak mocy... zawsze możesz dokupiś kit raceingowy, albo turbo sprężarkę i mieć 200 KM... no do miasta już powinno wystarczyć... ale i tak istnieje ryzyko że wyprzedzi cię jakiś nawidzony motorniczy tramwajem...i co wtedy ?? Słyszałem o firmach które rasują zx 12 do ponad 400 KM... może pomyśl nad tym...będziesz pierwszym gachem w mieście...małolaty będą sikać w majty.... są na forum małolaty co pieprzą bzdury...ale żeby stary chłop ???[/quote']

kurna człowiek luzuj poślady... Przemas się nie zna to pyta... ja się zabardzo tez nie znam ale staram się pomóc i doradzić w miarę możliwości. z każdym dniem czegoś nowego się człowiek uczy :mrgreen: dzięki temu Forum i ludziom stąd jest taka okazja... :P także nie rzucaj się tylko zastanów się nad tym jak doradzić czy pomóc a nie się ciskasz i nic do dyskusji nie wnosisz... bez urazy oczywiście :banghead:

pozdrawiam :crossy:)))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj imienniku - kup sobie najpierw jakas 600 i baaardzo uwazaj zeby sie na niej nie zabic - sprzet typu zx12 zabije cie na pierwszej prostej pewnie a do miasta taki sprrzecior? moze twoj syn cie nie bardzo lubi albo ma ochote na spadek :banghead:

 

aha - ile masz koni w autku ? ja mam tylko 94 i kilka razy scigalem sie z kumplem ktory ma pod maska jakies 150 i dostal takie baty ze ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...