Jump to content

Recommended Posts

A nawet jeśli udowodnią manipulacje z licznikiem  to kierowca/właściciel musiałby być wyjątkowo upośledzony żeby nie odpowiedzieć czegoś w tym stylu  " licznik się zepsuł , wymieniłem go  3 dni temu  a mam 14 dni na zgłoszenie się do stacji kontroli więc proszę się odemnie w delikatny sposób odp......ć " 

Od którego roku spisują liczniki na przeglądach? Mam motocykl który będzie miał kompletnie nowy silnik, został pomalowany, wymienione będzie wszystko co trzeba, nowe hamulce, poprawiona skrzynia. Chciałem w nim wyzerować licznik, ostatni przegląd miał w 2016. Na stronie gov nic nie jest wpisane, czyli myślę że mogę? Czy mnie dojadą?

Spisujemy liczniki od 2014. Jak nie ma adnotacji w cepiku, nie masz czego się obawiać. 

Audi Sport

Z drugiej strony kto mi zarzuci że od poprzedniego nie zrobiłem tyłu km żeby się wyzerował? To jest krótki licznik...

widywałem już samochody z wbitym przeglądem z 2016 roku a cepiku nie było o tym żadnej adnotacji

Nie moja sprawa jak to było załatwione ale może właśnie twój moto też tak ma - pieczątka pochodzi z 2016  a na SKP był ostatni raz np w 2012 😀

Nie, bo on ma pierwszą rejestrację w 2016 w PL...

12 minut temu, _Monter_ napisał:

tylko ten "poradnik" w żadnym miejscu nie daje wskazówek co zrobić aby auta nie "zabezpieczyli"

8 godzin temu, konrad1f napisał:

tylko ten "poradnik" w żadnym miejscu nie daje wskazówek co zrobić aby auta nie "zabezpieczyli"

A jest gdzieś wiarygodna informacja, że ze względu na walony przebieg zwinęli komuś auto na lawetę i trwa wytężone śledztwo?

Bo to, że "trwa wyjaśnianie", znalazłem 🙂

Teraz jest nagonka medialna, minie trochę czasu i się uspokoi jak zwykle.

Moja porada. Odbierajcie zaświadczenia z badania technicznego i KONIECZNIE sprawdźcie czy diagnosta nie walnął się z przebiegiem. Unikniecie w ten sposób nieporozumień na przyszłość.

• Upvote 1

Audi Sport

było wyżej 😛

tutaj: http://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/44400,Policjanci-ujawnili-cofniety-licznik-o-ponad-600-tysiecy-kilometrow.html

info bezpośrednio ze strony policji - także Grizzly albo zabezpieczyli, albo również policja kłamie (w sumie bym się nie zdziwił)