Skocz do zawartości

SV650 vs Bandit 1250


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś chciał porównanie 1200 vs 1250, bo by się wahał przy zakupie, czy olejak, czy cieczak, proszę pytać. Info będzie bezstrronne i z pierwszej ręki.

A mogłeś tylko o olejakach pisać...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i się stało - dopadłem Banditka 1250 na 2 dni, wyjeździłem kilka baków i ostatecznie powiedzieć mogę kilka rzeczy:

1. Masa.

Masę czuć głównie gdy trzeba go przepchnąć. Jest dodatkowo stabilniejszy w jeździe w zakrętach i przy manewrowaniu.

2. Manewrowanie przy wolnych prędkościach.

Mimo większej masy, lepiej mi się nim manewrowało przy parkingowych prędkościach. Mam wrażenie, że jest bardziej stabilny. SV jest nerwowa i niestabilna gdy się z nią obchodzi nie-delikatnie. Na bandzicie nawroty/ósemki/slalomy nie stanowiły żadnego problemu, mimo że wsiadłem pierwszy raz na to moto, nawet raz się na nim nie "zachwiałem" (a sporo czasu spędziłem bawiąc się w manewry przy niskich prędkościach).

3. 108 Nm przy 3700 obr/min.

Odejście na niskich obrotach ma super, duuuużo mocniejsze niż SV-ka. Jeśli ktoś lubi motocykle z mocnym dołem, to zdecydowanie sprzęt dla niego. od 3.000 idzie żwawo bez zająknięcia. "Czerwone pole" od 9.500 obr/min.

4. Składanie w zakrętach.

W zwykłej jeździe spodobało mi się to, że jest stabilniejszy. Po złożeniu pięknie trzyma tor jazdy i połyka nierówności. Jest mniej nerwowy (manewrowość). Czy składa się go ciężej? Nie odnotowałem żadnej zauważalnej różnicy - możliwe, że na torze kartingowym by coś wyszło, ale w zwykłej jeździe tego po prostu nie czuć. Zakładam, że musiałem lekko mocniej nacisnąć na manetkę, pewnie pochylił się z opóźnieniem ok 50 setnych sekundy, jednak tego w praktyce nie odnotowałem/nie poczułem.

Tyle z uwag po 2 dniach jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damian85 napisał:

Zakładam, że musiałem lekko mocniej nacisnąć na manetkę, pewnie pochylił się z opóźnieniem ok 50 setnych sekundy, jednak tego w praktyce nie odnotowałem/nie poczułem.

Szacun!!!

 

dziwne tez, ze sporo ciezszym banditem manewruje Ci sie lepiej przy niskich predkosciach..jego masa i rozmiary powinny sprawic ze sv-kanpiwinna byc poreczniejsza i zwinniejsza.. ale to Twoja opinia.

 

jezdzilem swgo czasu gsx1400 i tez nie narekalem na prowadenie czy mase, ale jednak mimo mocy (wiekszej od duzego bandita) i dosc fajnej geometrii zawieszenia moto dosc mocno ograniczalo „sportowa jazde”.

1250 fajne moto. Kilka dni temu latalem z takim kolezka i naprawde dawal rade na mazurskich kretych drogach..

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauwazyles ze przód jest za mięki i ma tendencje do nurkowania czy myszkowania? Czy w twoim egzemplarzy przednie zawieszenia seria łącznie z olejem w lagach OEMowym?

 

Jak ABS?

 

Wersja z plastikami czy naked?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jonaszko napisał:

dwa dni, jak dwa dni ale te kilka baków? Noo, szacun....

Trochę ponad 3 baki paliwa. Jak na dwa dni to nic szczególnego, biorąc pod uwagę że to nie była jazda "po pracy", tylko pełne dwa dni "motórowania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Croowab napisał:

dziwne tez, ze sporo ciezszym banditem manewruje Ci sie lepiej przy niskich predkosciach..jego masa i rozmiary powinny sprawic ze sv-kanpiwinna byc poreczniejsza i zwinniejsza.. ale to Twoja opinia.

Myślę, że nie opisałem swojej myśli wystarczająco jasno.

Tak, masz rację, SV jest lżejsza i poręczniejsza, ale przez to też bardziej nerwowa.
Bandit jest ciężki i przez swoją większa bezwładność jest stabilniejszy. Nawet jak na niego wsiadasz pierwszy raz, to nie musisz się obawiać tego, że przy wolnych manewrach będzie Tobą miotać na boki (co na SV jest jak najbardziej możliwe, gdy wsiadasz na to moto pierwszy raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...