Skocz do zawartości

Suzuki GSX 1200, '99 problem odciecia paliwa


yorgoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie problem obrazuje sie nastepujaco: podczas jazdy (calkiem spokojnej) z regoly po jakims czasie np 30min nagle jakby cos odcielo doplyw paliwa ,nawet przy utrzymaniu manetki w jednej pozycji motocykl zwalnia, obroty spadaja az do zera, silnik gasnie i nie pomaga nic. Staje na poboczu przez 10 -15 min sie mecze probujac poruszac wszelkimi stykami ktore sa dostepne w bebechach mojej maszyny i nic. Przy probie startu rozrusznik kreci az milo ,akumulator sprawny niestety jak by wogole paliwo nie dochodzilo, pompka paliwowa zmieniona 2 m-ce temu bo byla padnieta, nowa pracuje (co slychac zaraz przy wklepaniu kombinacji przelacznikow do odpalania) tak wiec stoje probuje i lipa, po uplywie wspomnianych wyzej ok 15 min (niekiedy mniej, juz jakies 4x mnie to spotkalo w ciagu 3 m-cy) silnik nagle odpala jak gdyby nigdy nic i dalej mozna kontymnuowac jazde bez najmniejszego problemu. Podejzewam modul zaplonu ale nowy(uzywany) to koszt miedzy ok 150 - 250zl wiec nie zmienie poki nie bede pewien, po za tym na allegro sa dostepne z wersji 600 lub 750 wiec nie jestem pewien czy podejda do mojej 1200 i to drugie pytanie dla was moi drodzy, prosze o konstruktywne uwagi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pompkę wymieniłeś wcale nie znaczy że wszystko jest z nią OK.

Po takim zgaśnięciu trzeba wykluczyć problem z paliwem, czyli mieć przy sobie odpowiednie narzędzia, aby móc sprawdzić czy komory pływakowe w gaźniku są puste czy też nie.

Bo tam raczej gaźniki, jak pamiętam :)?

 

Jak wyeliminujesz problem paliwowy to trzeba brać się za zapłon...

Ale wyklucz najpierw pierwszą opcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi nie wiele wyjasniles ,jakie narzedzia moge miec przy sobie zeby takie rzeczy okreslic? czy problem moze byc w szwankujacym module zaplonu pytalem?

 

Moduł można tylko sprawdzić przez podstawienie innego ze sprawnego motocykla, lub otworzenie go w poszukiwaniu zimnych lutów.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności, że to nie pewna głupota, która się identycznie objawia to w momencie gdy motocykl zgaśnie weź odkręć korek wlewu paliwa i zobacz czy wtedy nie zapali od strzała.

Nie, odpowietrzenie tez sprawdzalem to nie to ,na otwartym baku tez nie chcial zapalic ale dzieki za podpowiedz ;] , mysle ze to jednak ten modul bo wszystko inne sprawne i nie ma co tam dolegac, ten modul juz raz okazal sie wadliwy i elektryk musial mi zmostkowac zasilanie na pompke paliwa bo nie podawal, wiec chyba jednak to on szwankuje ,nic innego mi nie przychodzi do glowy,kable wszystkie zdrowe,swiece zmieniane na wiosne jak co roku z olejem. Pytanie czy mozna do wersji 1200 wziac modul z 750??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę bo 750 zapewne będzie miała wyżej odcięcie.

Zgadujesz? Musze wiedziec napewno wiec prosze o wypowiedz tych ktorzy moga mi jakos pomoc. Strach sie wybrac gdzies za miasto bo nie wiem czy jak nastepnym razem zgasnie to czy odpali potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że membrana w kraniku nieszczelna . Przy próbie zasysania , wężyk od podciśnienia powinien przylepić się do języka .

Kranikiem tez operowalem na ustawienia rezerwa np,nic nie pomoglo, ale mam jeszcze stary kranik ktory zmienilem kiedys bo puszczal paliwo moge sprobowac go zmienic jednak obstawiam ze to nic mechanicznego bo usterka pojawia sie naprawde rzadko, (wczoraj jezdzilem ok 45min i nic sie nie stalo)

 

silnik przerywa i gaśnie czy gaśnie od razu jak by ktoś kluczyk wyłączył ??

Jesli pojawia sie usterka to wyglada to tak ze od razu czuc jak by paliwo sie skonczylo,tzn bez przerywania obroty spadaja az do 0 i silnbik gasnie calkowiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...