Skocz do zawartości

Jak uczynić motor bardziej komfortowym Nc750x


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam ową Hondę i problem z kręgosłupem - muszę maksymalnie ją zmiękczyć - zrobić komfortową, bo nie daję rady na poprzecznych nierównościach. Motocykl nie ma regulacji przedniego zawieszenia, tył mam maksymalnie zmiękczony, kupiłem nową kanapę i dałem do wymiany pianek i dodanie żelu. Już myślałem nad sprzedażą i zakończeniu kariery moto, ale moto kupiłem nowy 2 lata temu i trochę szkoda. Po pół roku właściwie przestałem jeździć.

Czy są jakieś zamienniki tylnego amortyzatora? Czy wlanie innego oleju do teleskopów dużo zmieni?

 

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły, nawet pozornie najgłupsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problem leży gdzie indziej, tzn. możesz się garbić podczas jazdy i stąd problemy z kręgosłupem. Ja przynajmniej tak miałem.

No nie jest tu idealna pozycja, zmieniłeś motor czy styl siedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lekarz mnie dobił: kupić rower, sprzedać motor.

 

Albo sprzedam, albo zostawię na sporadyczne przejażdżki. Szkoda tylko utraty wartości i aku. Macie jakiś patent jak zadbać o aku jak się jeździ raz na 2 mies.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij chodzić na rehabilitację to ból pleców się zmniejszy.

Czekam na termin.

 

Morał jest taki:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/184205-honda-nc750x-2016r-5tys-przebieg/

 

Jak się nie sprzeda to zostanie na wycieczki wokół trzepaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na termin.

 

stać Cię na motocykl, to zainwestuj parę stówek w swoje zdrowie i poszukaj sensownego terapeuty za własną kasę. czekanie na termin (czyli jak rozumiem państwowa służba zdrowia) to pełny olew, a zakres świadczonych usług, jak i ich jakość niestety są na tragicznym poziomie; przerabiane przez Sihaję

 

No nie jest tu idealna pozycja, (...)

 

dupa tam, a nie idealna: całkowicie niemal wyprostowany kręgosłup, żadnego podparcia pod nim, bo podnóżki z przodu. popatrz sobie jak wygląda dla porównania pozycja na stareńkim (miałem) bmw r1100rs: http://cycle-ergo.com/ - lekko pochylony, kręgosłup nie jest "bity" od dołu na każdej nierówności, a dzięki podparciu stóp pod środkiem ciężkości łatwo jest wszystko amortyzować. mój kręgosłup też jest daleki od ideału, ale na tym byłem w stanie przejechać w ciągu dnia spod wolina do krakowa bez problemów. ergonomia na motocyklu to coś innego, niż się ludziskom często wydaje (mnie kiedyś też)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie pierwszy terapeuta - szukam dalej - prywatnie. W zeszłym roku właściwie nie jeździłem, bo się odechciewa. Może pedały dorobię do Hondy :)

A żeby było śmieszniej to przed nc750 miałem DRZ400 - enduro które sprzedałem bo chciałem komfort se poprawić.

 

Z każdym rokiem wartość moto maleje więc nie ma co czekać. No chyba że ktoś coś jednak wymyśli bo trochę szkoda. Ech, ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...