Skocz do zawartości

Kabrio 307cc


spiwor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą pojazdu na dojazdy do pracy, w oko wpadło 307cc od Peugeota po lifcie.

 

Ponoć trapi to drobne usterki elektryczne. Czy w dobie części z allegro koszty utrzymania tego pojazdu są duże?

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty utrzymania są nieduże poza automatyką dachu. Drobne usterki elektryczne są jednak zwykle denerwujące i trudne do zdiagnozowania. Brak "typowych" usterek elektrycznych - potrafi się zepsuć wszystko. Znam osobiście 2 osoby z tym autem. Jedna przez 3 lata zero problemów, a druga ciągle coś. Oba auta niebite, średnio dobrze utrzymane - nie zaniedbane. Poza tym znam kilka osób co miało lub ma 307 w hatchu i z obiegowek wychodzi na to że nie da się przewidzieć przed zakupem co i jak często bedzie się psuć. Tyle tylko ze bite pugi lub takie ze sladami napraw elektryki psują się dużo chętniej. Jak trafisz tak masz - dlatego ja odradzam bo nie lubię gier losowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie auto slużyłoby praktycznie tylko na cało roczne dojazdy do pracy - 17km autostradą, od czasu do czasu w koło komina.

 

Jest jeszcze Astra III twin top, ale to już wyższe ceny.

 

Muszę się zastanowić bo obecna A klasa całkowicie wystarcza, jest bezawaryjna i praktyczna (np. wyciąga się dwa siedzenia z tyłu i wchodzą dwa rowery), ale przydałoby sie może coś nowszego.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma od nowości 307 w heczbeku i jeździ bezproblemowo. Z drugiej strony mój brat śmigał służbowym 307 i potrafiła temperatura w czasie jazdy po autostradzie wskoczyć na 120 stopni by po chwili wrócić na 90, błędy elektroniki... Także jak wyżej, loteria...

 

BTW po co komu cabrio jak się ma motocykl?

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

307 bo ładna a tylko troszkę gejowska ;)

 

A po co? Bo nigdy nie miałem :) , choć ponoć bardziej odczuwa się siedząc na tylnych siedzeniach.

A auto do roboty bo nie ma czasu na ubieranie się, zawsze spóżniony a szadołka i tak na autostradzie ma prędkości samochodowe, na razie nic szybszego nie wchodzi w gre bo nie można pozwolić sobie na zabranie prawka na 3 miesiące.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... Moja miała 307 przed tym dyliżansem teraźniejszym... I wtedy zmieniłem zdanie, że aut na F się nie kupuje... Bardzo fajny dyliżansik...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc wpadł do mnie znajomy z sl500 i tak jak Yuby mówił- w dzień za gorąco ale wieczorkiem z Wrocławia wyskoczyć do Polanicy, zjeść coś i wrócić to rewelka.

 

Teraz wiem, że do kabrio trzeba się przymierzyć- linię górnej szyby miałem prawie na wysokości oczu a nie chciałem obniżać fotela bo już się czułem jak bym jechał na silniku z kierownicą. Tak sobie wyobrażam muscle car'a.

Tylne siedzenia to półki na zakupy.

W sumie auto nie dla mnie, już wiem, że trzeba się najpierw przymierzyć- ☺

 

Tak czy inaczej dozbieruje do Astry III twin top, a po przymiarce się zobaczy ☺

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś z metra cięty to 307 zasłoni czoło ;) chyba tak do 180cm wzrostu powinno być spoko, powyżej łeb urywa :D

 

jeździłam parę lat SLK i po kilku przejażdżkach 307 (bo tatko się skusił jak córa na cabrio) stwierdzam, że komfort większy choć wygląd gorszy :)

 

307 jakieś 3 lata w jego rękach, wymieniał podstawowe rzeczy i raz mu padła elektryka w szybie od strony kierowcy ale zamówił co trzeba na alledrogo i ogarnął pod domem.

 

2.0 prowadzi się całkiem nieźle choć ja wolałam swoje 2.3 z kompressorem w slk.

ale jak na auto w takim budżecie jako użytkowniczka i obserwator uzytkownika głównego uważam, że nie najgorszy wybór ;)

 

a co do siedzeń z tyłu to miejsce dupy nie urywa ale w cabrio aż tak grupowo się chyba nie jeździ :)

Edytowane przez KarolinaKk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...