Skocz do zawartości

CBR 1100xx 1998 (gaźniki) - nie odpala ale kręci rozrusznik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Mam problem z CBR 1100xx na gaźnikach. Podczas jazdy w korku obroty motocykla zaczęły spadać aż motocykla zgasł i od tego czasu nie udało się go odpalić.

 

Po tym jak zgasł, to odpalał na kilka sekund i gasł - myślałem, że problem z paliwem oraz na początku że się przegrzał i nie odpali. Podczas jazdy temperatura na wskaźniku była na dopuszczalnym poziomie, dokładnie w połowie skali.

 

Rozrusznik kręci ale niestety nic nie zapala. Obstawiałem, że problem leży w tym, że motocykl nie dostawał paliwa. Ściągnąłem bak i nalałem benzyny bezpośrednio do gaźników ale niestety nie pomogło. Możliwe że nie ma 'iskry'?

 

Pytanie tylko jak dostać się do świec - czy ktoś dysponuje manualem?

 

Druga sprawa dotyczy sytuacji, że z miejsca wskazanego na zdjęciu leje się paliwo. Czy tak powinno być - bo nie do końca wiem, gdzie ten wężyk ma być podpięty.

 

Pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc.

 

post-57351-0-46717600-1495464084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Jaki klucz najlepszy do wykrecenia świec?

 

Klucz do świec, nasadowy, cienkościenny plus do tego przedłużka. Nie wiem jaki tam masz rozmiar, przeważnie jest to 16 ale doczytaj. Na 3/8 cala, 12 kątny z gumowym chwytakiem (albo droższy z magnetycznym). Uważaj na tanie, wszędzie dostępne nasadki do świec na 1/2 cala, 6 kątne bo niemal pewne, że z racji ich grubości nie dasz rady włożyć go w otwór świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

 

Naładowałem akumulator, sprawdziłem świece - iskra jest.

 

Zalałem gaźniki bezpośrednio paliwem i motocykl odpalił i zgasł. Po każdej chwili jak odpalił to po 2s gasł.

 

Czy problemem mogą być gaźniki?

 

Mam bak odpięty od gaźników - może tutaj jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest to samo - albo iskra, albo mieszanka.

"Iskra jest" to może nic nie znaczyć, bo na oko nie ocenisz czy to dobra iskra czy słaba. Ale pytanie czy jak zdechnie to świece suche czy mokre?

Zresztą - skoro odpala to iskra może być, a na 90% masz problem z podawaniem paliwa. Jak chcesz sprawdzić to nie "lej paliwa bezpośrednio do gaźników" tylko kup w aptece największą strzykawę jaką mają (3zł albo koło tego, taka dupna 150ml) i podłącz ją wężykiem i zalej paliwem. I wtedy odpal. Bo teraz to wyjada paliwo i zdycha, czyli niewiele wiadomo.

Poza tym, biorąc uwagę to co opisałeś na początku, coś mogło się przyjarać, przytopić, kabelki tego nie lubią. Także sprawdź dokładnie elektrykę (miernik w łapę i sprawdzaj opory), a potem oglądaj gaźniki.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...