Skocz do zawartości

czym smarowac (spryskiwac) lancuch


zalmen3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedzi:) Zamowilem zestaw Castrola (Chain cleaner i Chain Spray) zobaczymy jak beda sie sprawowac... chociaz biore pod uwage rownierz wskazowki na temat benzynki ekstrakcyjnej (w moim przypadku czystego n-oktanu, bo do niego mam nieograniczony dostep :twisted: ) i pedzelka... wszystko mysle, ze wyjdzie w praniu ;)

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lancuchem walcze tak:  

- czyszczenie - pedzel+rozpuszczalnik,

 

Hej Młody, to jak czyścisz łańcuch rozpuszczalnikiem, to nie wróżę mu długiej żywotności. Najpierw wyżre(czyt.uszkodzi) oringi, a później dostanie się do środka rolek i po łańcuchu. Jak już to polecam naftę :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym środkiem do mycia łańcucha jest właśnie ropa ON, głównie ze względu na to, że nie uszkadza oringów w łańcuchu a poza tym skutecznie radzi sobie ze szlamem.

Najgorsze jest pierwsze mycie, wywala się cały nagromadzony przez jakiś czas syf który kolekcjonował poprzedni właściciel.

Ja u siebie myję łańcuch za pomocą pendzelka, myje każdą stronę a następnie przecieram łańcuch i zębatkę prawie do sucha (idealnie nigdy sie nie da). Robię to praktycznie przy każdej cotygodniowej kąpieli mojej małej. Jak podjeżdżam pod 2OO to wszyscy zazdroszczą mi błyszczącego łańcucha, lakieru i plasticzków ;) ;) ;)

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lancuchem walcze tak:

- czyszczenie - pedzel+rozpuszczalnik, wzglednie teraz wd40, ktorego jestem posiadaczem w wiekszej ilosci  :mrgreen: nastepnie wazne jest przejechac sie z takim wyczyszczonym lancuchem - sila odsrodkowa wyzuci pozostalosci specyfikow, no i upieprzy tez motor, ale czyszczenie stosuje raz na 2000km

 

Ciekawe czy kolega wie z czego ma zrobione oringi i jak działają rozpuszczalniki i podobne środki na materiał z którego są one wykonane :?:

Łańcuch się myje specyfikami do tego przeznaczonymi, ew. naftą tudzież olejem napędowym.

 

 

Ja osobiście staram się myć łańcuch możliwie jak najrzadziej. Czemu :?: Ano przekręćcie kołem po jego myciu to usłyszycie jak chrzęści kurz który się dostał do środka podczas mycia. Jesli go smaruję to tylko w m-scach jego pracy, a pozostałe wycieram szmatką. Wadą jest długi czas trwania takiego smarowania i czarne jak święta ziemia łapska.

Do smarowania używam Arala. Nie przykleja się do niego syf tak jak do innych specyfików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Młody, to jak czyścisz łańcuch rozpuszczalnikiem, to nie wróżę mu długiej żywotności. Najpierw wyżre(czyt.uszkodzi) oringi, a później dostanie się do środka rolek i po łańcuchu. Jak już to polecam naftę
Ciekawe czy kolega wie z czego ma zrobione oringi i jak działają rozpuszczalniki i podobne środki na materiał z którego są one wykonane  

Łańcuch się myje specyfikami do tego przeznaczonymi, ew. naftą tudzież olejem napędowym.

 

Bije poklony, ale to byl JEDYNY specyfik, po ktorym lancuch przestal strzelac i zaczely sie zginac ogniwa bez grzania. Jezeli chodzi o oringi, to jest po zawodach ;) bo lancuch z racji tego ze byl zapieczony to sie mocno grzal i guma jest nie pierwszej jakosci - poprzedni wlasciciel myslal chyba, ze ma kardan :mrgreen: i nie smarowal lancuch zbyt czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak rozpuszczalnik.

Ogolnie zapomnij o benzynie pb jako srodku myjacym.

Nie tylko niszczy gume, ale jeszcze sam sie trujesz.

Chyba ze juz teraz zdecydowales ze w przyszlosci nie chcesz miec dzieci, to no problemo.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...