Skocz do zawartości

Sv 650s Turbo


Rekomendowane odpowiedzi

Ks-Rider powiem tak, jak się nic nie umie robić to się płaci mechanikom za swoją niewiedze jak za zboże, moje pytanie dotyczyło przede wszystkim tego czy svka się nie rozleci po takim zabiegu, PS przeróbka wydechu 1000-1500, jakiego wydechu? Temat dotyczy sv650 a nie Porsche.

Nie wiem co Ty tam chcesz przerabiać i płacić tyle, tam nie ma żadnych filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Jannikiel, profesionalny drag a amatorka za 5 tyś. do jazdy po ulicy, to jednak subtelna różnica.

 

 

Jeszcze kilka lat temu można było kupić kompletny zestaw do założenia turbo w gixerze 1000 za 7k zł i zajmował się tym jeden z forumowiczów. Sam jeździł z resztą uturbionym gixem po Wawie i opisywał jak z żywotnością, spalaniem itp. Tragedii nie było.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-Rider powiem tak, jak się nic nie umie robić to się płaci mechanikom za swoją niewiedze jak za zboże, moje pytanie dotyczyło przede wszystkim tego czy svka się nie rozleci po takim zabiegu, PS przeróbka wydechu 1000-1500, jakiego wydechu? Temat dotyczy sv650 a nie Porsche.
Nie wiem co Ty tam chcesz przerabiać i płacić tyle, tam nie ma żadnych filozofii.

 

Nestle

 

Rury odchodzace od kolektora to nie wydech ? Oooooooooooooooooooooooo

 

Umic to mozesz i umisz ale pojecia to raczej nie masz. Co te Turbo bedzie napedzac ? Twoj oddech czy spaliny ? W V2 na dziendobry masz Problem aby Turbo znalazlo sie w symetrycznej odleglosci od wydechu przy glowicy. Wiec chcac nie chcac musisz to przerobic. Ruremiedzy kolekorem ssacym a ukladem zasilajacym tez trzeba pociagnac.

 

Jak znam zycie, to sprzet na gazniku, dysze tez trzeba bedzie dobrac, a to tez czasu zajmuje. Pomijam juz fakt ze silnik powinien miec jak najmniejszy przebieg. Twoj ile ma ?

 

Rob i informuj :icon_mrgreen:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko ludzie robią, więc pomysł realny, aczkolwiek wg. mnie zupełnie pozbawiony sensu. Miałem kiedyś pomysł żeby do swojego vw t4 dołożyć turbo. Niby prosta robota, bo większość fantów pasuje bez problemu i przeróbek - kolektor ssący, wydechowy, turbawka od tdi'ka jedynie trzeba przerobić to podać olej do turbiny. Ale jak podsumowałem koszta i czas niezbędny na tą modyfikację i otrzymane korzyści to wyszło, że lepiej zrobić swap na uturbiony silnik.

 

Jeżeli marzy Ci się turbo w sv'ce to rób, ale efekt będzie mizerny, bo zyskasz max 30% mocy w ograniczonym zakresie obrotów, czyli i tak dużo mocniejszy będzie każdy 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zolf

 

wlasciwie, to wyczerpales temat.

 

Prawda jast taka, ze z Trabanta odrzutowca nie zrobisz.

 

SV 1000 to 120 KM

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze kilka lat temu można było kupić kompletny zestaw do założenia turbo w gixerze 1000 za 7k zł i zajmował się tym jeden z forumowiczów. Sam jeździł z resztą uturbionym gixem po Wawie i opisywał jak z żywotnością, spalaniem itp. Tragedii nie było.

 

R4 jak najbardziej. Aczkolwiek nadal jest to sztuka dla sztuki. W V'ce dochodzą nowe problemy i wątpię. że ktoś w Polsce podjąłby się i dobrze to wystroił.

Nie bez powodów producenci motocykli mimo wielu prób i testów rezygnują z tego typu zasilania. A te które były to wyłącznie R4.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zawrotna moca 86 KM czyli az 14 KM wiecej niz SV 650

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma pchanie turbo - góry kasy w motocykl dla zwiększenia mocy skoro ten sam efekt uzyskamy kupując sprzęt z mocniejszym silnikiem?

Będzie nawet lepiej bo tam przynajmniej wszystko jest zaprojektowane tak, aby wytrzymało i było bezpiecznie, a nie rzeźba w garażu która może się rozpaść :)

 

Ale rób, tylko wrzucaj opisy postępów :)

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak czytam ten temat to przypomina mi się piosenka

 

 

"Gdy siedze sobie w kiblu

Spuszczone gacie mam
Zamykam sobie wtedy oczy
Obmyślam nowy plan"

 

kolejny temat, który padnie prędzej czy później, a skończy się na postach na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...