Skocz do zawartości

kask na dużą głowę


Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem dziś z rana do sklepu, obejrzałem trochę tych kasków z taką świadomością kupowania pierwszego kasku i niestety te po 800-1200 zł to lipa okrutna. Da się w tym jeździć tak samo jak w moim starym HJC, ale klasy żadnej te kaski nie mają.

Fajne hełmy to pod 2 tys zł, a najlepiej 2,5 tys zł :(

Pomodlę się jutro w kościele aby policjanty odzyskały mojego starego HJC, zwykły garnek, ale takie same inne garnki.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dziś z rana do sklepu, obejrzałem trochę tych kasków z taką świadomością kupowania pierwszego kasku i niestety te po 800-1200 zł to lipa okrutna. Da się w tym jeździć tak samo jak w moim starym HJC, ale klasy żadnej te kaski nie mają.

Fajne hełmy to pod 2 tys zł, a najlepiej 2,5 tys zł :(

Pomodlę się jutro w kościele aby policjanty odzyskały mojego starego HJC, zwykły garnek, ale takie same inne garnki.

 

No proszę Cię. Arai'a przymierzałeś?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie handlują tą marką, albo na półce nie zauważyłem :(

Drapię się po łysinie nad tym kaskiem używanym, ale kurde całe życie w używanych kaskach jeździć. Chociaż na emeryturę bm se kupił nowy :(

http://allegro.pl/sprzedam-kask-motocyklowy-shoei-qwest-i6732048103.html

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kaski trafiają się w dobrej cenie jak nie jestes wybredny względem malowania. Ja wszystkie ciuchy, które teraz mam na moto są albo uzywane albo z drugiej ręki i jak patrze na ceny w sklepach to się tylko uśmiecham :) Lepiej kupić nowe opony niż cichy :D

Edytowane przez 1qazse4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bym sobie kupił tylko motor na Twój musiał bym zmienić :)

http://allegro.pl/kask-bell-steve-mcqueen-replica-6-days-l-promocja-i5827250149.html

Aż się zdziwiłem, że ten świetny producent znów na polskim rynku jest. Przecież od BELL wszystko się zaczęło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie handlują tą marką, albo na półce nie zauważyłem :(

Drapię się po łysinie nad tym kaskiem używanym, ale kurde całe życie w używanych kaskach jeździć. Chociaż na emeryturę bm se kupił nowy :(

http://allegro.pl/sprzedam-kask-motocyklowy-shoei-qwest-i6732048103.html

 

A skąd jesteś? Może podjedź gdzieś gdzie będziesz mógł przymierzyć Araia. Na allegro są czarne za 1250. A Ty tu wyskakujesz z używką za tysiaka :).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, za 1250 jest tylko rozmiar XS. Ale M czy L jest minimalnie drożej:

 

http://allegro.pl/kask-arai-axces-ii-black-pearl-rozm-m-i5882559358.html

 

W przypadku Araia wszystkie kaski są robione z tej samej skorupy więc model ma mniejsze znaczenie. Te droższe mają po prostu troche więcej bajerów. Ale wszystkie są tak samo wygodne i tak samo bezpieczne.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Araia wszystkie kaski są robione z tej samej skorupy więc model ma mniejsze znaczenie. T

Masz na myśli skorupę wewnętrzną czy zewnętrzną, jeśli tą drugą to wszystkie chyba wyglądały by tak samo ?

Polukałem, poczytałem, fajny kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zewnętrzną. Jest jedna skorupa bazująca na kształcie jajka. Kaski różnią się tylko ilością/kształtem wlotów powietrza, wypinanym środkiem, wysuwanym podbródkiem, itp. Jak przymierzysz jeden i znajdziesz swój rozmiar to wszystkie następne możesz brać w ciemno.



Ale te Suomiaki to też fajne kaski (nawiązując do innego wątku). Firmę założył gość któy pracował dla Arai'a i skopiował sporo patentów od nich. Też ciekawa lektura ;).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jeszua zmienił(a) tytuł na kask na dużą głowę

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...