Skocz do zawartości

Motogp sezon 2017


wolnemiasto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie, się zapowiada przed Misano, oj ciekawie :icon_mrgreen: ... Go DesmoDovi....

 

 

 

P.S.

 

Honda... wybuchła....? To niemożliwe jest.... :icon_razz:

Nie niemożliwe, ale mało prawdopodobne....w końcu to przywilej zarezerwowany głównie dla Ducati :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh to tylko plotki... ja tam nie widziałem, też tylko słyszałem... ale ja się nie znam, w końcu ma się 4 Ducati , a z Ducatami w zasadzie od 1993 roku... to co ja tam wiem hehehehe :icon_razz:

Strasznie jesteś spięty kolego, z tym włoskim cudem inżynierii :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ja się wcale nie spinam, pokazałem tylko język dla rozluźnienia atmosfery... a cud inżynierii, no cóż ja już od dawna nie widziałem japońskiego motocykla, który rzuciłby mnie na kolana - jak np. KZ 1300, CBX 1050, RD 500, RC 30, RC 45, SP01/02, NR 750 i powiem Ci kolego, że tego mi brakuje, bo oprócz fanem motocykli Ducati, lubię też japońską myśl techniczną...

 

Kwak H2-ten na turbinie się nie liczy , bo u brata na wsi taki gupek kilka lat temu, zrobił opla vectrę 502 KM i zdobywał nim jakiś puchar na 1/4 mili... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ja się wcale nie spinam, pokazałem tylko język dla rozluźnienia atmosfery... a cud inżynierii, no cóż ja już od dawna nie widziałem japońskiego motocykla, który rzuciłby mnie na kolana - jak np. KZ 1300, CBX 1050, RD 500, RC 30, RC 45, SP01/02, NR 750 i powiem Ci kolego, że tego mi brakuje, bo oprócz fanem motocykli Ducati, lubię też japońską myśl techniczną...

 

Kwak H2-ten na turbinie się nie liczy , bo u brata na wsi taki gupek kilka lat temu, zrobił opla vectrę 502 KM i zdobywał nim jakiś puchar na 1/4 mili... :icon_mrgreen:

Poza tym, że to kompresor, wszystko się zgadza :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jannikiel... jak to się mówi "to se ne wrati" kolego... Twój sentyment do wymienionych motocykli wynika właśnie z .... sentymentu. One nie tylko reprezentują jakiś tam poziom myśli technicznej i rozwiań inżynierskich. Czy tego chcesz czy nie one dla Ciebie mają pewien ładunek emocjonalny. Każdy kiedyś wzdychał do motocykli, o których tylko mógł pomarzyć...

 

Niedawno słuchałem pewnej dyskusji o wskrzeszaniu "kultowych" pojazdów. Przykładem są samochody, ale można to w prosty sposób przenieść na grunt motocykli. Przykładem niech będą tu 2 klasyczne sportowe pojazdy: Honda NSX i Toyota Supra. Oba wisiały u niejednego z nas na plakatach w pokojach.

 

Nowy NSX już jeździ. Jaki efekt? Choć maszyna nie jest zła to nie spełniła oczekiwań. Dlaczego? Bo wszyscy chcieli mieć/dostać to samo co kiedyś tylko lepiej/więcej. Tak po prostu się nie da. To są już zupełnie inne czasy. Kiedyś NSX totalnie zamiótł konkurencję. Dzisiaj nie ma na to szans. I Honda jest w innym miejscu i konkurencja też nie ta sama co kiedyś.

 

Supra? Jeszcze jej nie ma. Dopiero jakieś pogłoski chodzą, pierwsze spy zdjęcia/filmy się pojawiają. Ale z przecieków wynika, że to też będzie tylko odgrzanie nazwy marketingowej bez sukcesu. W motoryzacji sequele wychodzą gorzej niż w Hollywood a czasu nie cofniesz.

 

Inna sprawa to w latach 70/80 było jeszcze dużo niezbadanych obszarów inżynieryjnych. Było miejsce na eksperymenty i śmiałe konstrukcje. Teraz już wszystkie śruby są mocno dokręcone. Pocieszeniem jest to, że chyba jesteśmy/będziemy świadkami przejścia na elektrykę i tu też pojawia się "green field" nie uprawiany jeszcze przez wielkie korporacje. Patrz Rimac - mała firma, a technologię ma opracowaną, że chcą od nich kupować najwięksi giganci przemysłu motoryzacyjnego.

 

Pytanie tylko czy elektryki będą wywoływały u Ciebie emocje porównywalne do KZ 1300. Bo w to, że technicznie będą lata świetlne z przodu chyba obaj nie wątpimy :)

 

Z tym przydługim postem zostawiam Was do poduszki.

 

Pozdro!

Edytowane przez songoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem Rossi złamał nogę :P

no po prostu nie chce się wierzyć...

jprdl, qrva mać i szereg innych różnych słówek... :/

i teraz 10ty majster wpisdu, a w przyszłym roku, to już wgl nie wiadomo.

"Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli." kwa, kwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczel, i ta druga kość(?), z przemieszczeniem.

ja tam ortopedą nie jestem, ale to zdaje się konkretny gruz.

a i gdzieś czytałem, że parę żeber.

wiec ze dwa miechy nieobecny, jak nic. dla mnie dramat.

dla Vale pewnie też... :P

wgl to sytuacja podobna do Kubicy.

liczysz na goscia, obserwujesz z nadziejami, a tu jakieś poboczne motorsporty ruinują wszystko.

ja bym im zabronił pewnie, bo jak ostatnie miesiące pokazują, to i na rowerze można stracić życie.

Edytowane przez el homer

"Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli." kwa, kwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ma szansę wygrać w kolejnym sezonie. Cały czas jeździ w ścisłej czołówce i wychodzi na to, że spośród ścisłej czołówki wygrywa ten, który popełni najmniej błędów, nie da się ponieść emocjom i ma najmniej pechowych sytuacji.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...