Skocz do zawartości

WR 450 F 2013 nowy nabytek kilka pyań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Przejrzałem wszystkie wątki dotyczące Yamahy WR450F i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie chodzi mi o temperatury które u mnie występują. Tzn. wentylator uruchamia się dosłownie po 6min. pracy silnika po odpaleniu go przy temperaturze na zewnątrz 0 stopni C. Rura kolektora wydechowego przy cylindrze jest rozgrzana do czerwoności po 2min pracy silnika. Słyszałem, że WR-ki szybko się grzeją, ale czy to normalne? Czy wasze sprzęty WR 450F też tak mają? Motocykl ma założony wydech FMF z powerbombom i strzela z rury ogniem załączam link do filmiku na którym widać również rozgrzaną rurę:

 

 

Czy to normalne? Przy tym wydechu?

 

Co do powercomandera to "podobno" tak powiedziano mi w dwóch serwisach tuningowych nie powinien on mieć wpływu na temperaturę silnika.

 

Proszę o odpowiedź wszystkich którzy mieli do czynienia z WR 450F.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Przejrzałem wszystkie wątki dotyczące Yamahy WR450F i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie chodzi mi o temperatury które u mnie występują. Tzn. wentylator uruchamia się dosłownie po 6min. pracy silnika po odpaleniu go przy temperaturze na zewnątrz 0 stopni C. Rura kolektora wydechowego przy cylindrze jest rozgrzana do czerwoności po 2min pracy silnika. Słyszałem, że WR-ki szybko się grzeją, ale czy to normalne? Czy wasze sprzęty WR 450F też tak mają? Motocykl ma założony wydech FMF z powerbombom i strzela z rury ogniem załączam link do filmiku na którym widać również rozgrzaną rurę:

 

 

Czy to normalne? Przy tym wydechu?

 

Co do powercomandera to "podobno" tak powiedziano mi w dwóch serwisach tuningowych nie powinien on mieć wpływu na temperaturę silnika.

 

Proszę o odpowiedź wszystkich którzy mieli do czynienia z WR 450F.

 

 

W mojej WR450F nic takiego nie wystepuje. Moto szybko sie nagrzewa, ale napewno po 2 minutach pracy kolektor nie swieci.

--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadłem na pomysł żeby odpalić moją WR 250F którą mam w garażu i porównać te kolanka kolektora. Okazuje się, że w WR 250 też kolanko po dwóch minutach jest rozgrzane do czerwoności. Tylko po prostu przy świetle dziennym tego nie widać więc nie zauważyłem tego wcześniej.

Mam jeszcze pytanie co do tego wentylatora. Czy może być tak, że po prostu czujnik włącznika wentylatora będzie ustawiony lub jest taki, że włącza wentylator już np. przy 70 stopniach C? Niestety nie potrafię znaleźć nigdzie w internecie wentylatora do WR 450F 2013 i nie wiem jak to w końcu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak dla mnie zdecydowanie zbyt uboga mieszanka. Kolanko nie powinno się tak szybko nagrzewać do takiej temperatury, strzały ogniem również świadczą o dopalanej w wydechu mieszance. W pierwszej kolejności luzy zaworowe do sprawdzenia.

Edytowane przez Tomek309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...