Skocz do zawartości

pytanie odnośnie odbioru zatrzymanego dowodu rejestracyjnego pojazdu nieprzerejestrowanego


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

milicja zatrzymała mnie do rutynówki i zabrali mi dowód a wystawili pokwitowanie , powód zatrzymania dowodu brak badań technicznych. Badania powiedzmy że zrobię , szczerze to nawet jeszcze nie wiem gdzie mam ten dowód rejestracyjny odebrać ( podobno mój wydział komunikacji ) ale słyszałem plotę że jeśli nie jestem właścicielem pojazdu widniejącym w dowodzie to przy próbie obioru dowodu wydział komunikacji nie wyda mi dowodu tylko zmusi mnnie do przerejestrowania pojazdu -prawda czy fałsz ? W dowodzie jako właściciel jest jakaś babka która była chyba 5 właścicielem wstecz tego pojazdu( 3 czy 4 umowy mam od właściciela w dowodzie do mnie ) , termin 30 ni minął pół roku temu , i jak będzie teraz ? nie da się po prostu tego dowodu odebrać i jeździć dalej ? U mnie wydział komunikacji to ciężka komuna, ostatnio mnie stamtąd ochrona wyprowadziła grożąc policją , nie mam cierpliwości do bab które jeszcze pamiętają jak dinozaurom taczki rejestrowały i często gęsto gówno wiedzą o przepisach więc pytam na forum żeby nie wpędzić się w maliny ........

 

pozatym przerejestrowanie prawie 200 zł kosztuje szkoda mi kasy i w sumie nie mam tyle w tym miechu a dla mnie to tam wszystko jedno kto i co jest w dowodzie .......na pokwitowaniu policyjnym jest powód zatrzymania brak badań technicznych a nie niezgodność danych w dowodzie z stanem faktycznym , ma wydział komunikacji prawo zmusić mnie do przerejestrowania nie wydając dowodu ?

 

z góry dzięki za pomoc

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja odsyła DR na adres wydziału komunikacji, który go wydał. Możesz go odebrać tylko osobiście, po okazaniu zaświadczenia o pozytywnym badaniu technicznym a jeżeli nie ma cię w DR jako właściciela, musisz okazać dokument jego zakupu (faktura lub umowa cywilno-prawna).

Nie słyszałem nigdy o przymusowym nakazie przerejestrowania pojazdu. Myślę że jest to urban legend.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał obowiązku przerejestrowania pojazdu, ale dowód odeślą do urzędu z którego go wydano. Miałem podobną akcję i Policjant mi powiedział że jak się uwinę z przeglądem w 2 dni to będę mógł odebrać dowód u siebie w mieście, a jak nie zdążę, to wysyłają go do miejsca wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem dowód w miejscu jego wydania (Gdynia) więc daleko nie miałem, gorzej jak pójdzie gdzieś w Polskę. Zmusić Cie nie zmuszą do przerejestrowania tylko z dowodem jedziesz na stację podbić przegląd po jego odebraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek,

 

a nie prosciej bylo od razu przerejestrowac tego bolida ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak to się będzie miało,gdy w DR braknie miejsca na pieczątkę diagnosty ?

 

AFAIK wtedy nie wydadzą nowego bez przerejestrowania; w przypadku braku miejsca na pieczątki wydają nowy, nowego nie mogą wydać na nieaktualne dane (w związku ze zmianą właściciela), ergo będą się domagali rejestracji (skądinąd słusznie, bo jest taki obowiązek)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a nie prosciej bylo od razu przerejestrowac tego bolida ?

 

nie bo szkoda kasy na bzdury, 90% ludzi jeździ nieprzerejestrowanymi całe życie i jest ok a ja będe za kawałek blaszki płacił 180 zł ......

 

a pozatym dziękuje za odpowiedzi i cenną pomoc wiem na czym stoję

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek,

 

wez nie przesadzaj, nie znam na pewno tyle ludzi w PL jak Ty ale zaden z tych ktorych znam nie ma auta na kogos innego.

 

Teraz moze sie okazac, ze bedzie kosztowalo wiecej niz wczesniejsze przerejestrowanie

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AFAIK wtedy nie wydadzą nowego bez przerejestrowania; w przypadku braku miejsca na pieczątki wydają nowy, nowego nie mogą wydać na nieaktualne dane (w związku ze zmianą właściciela), ergo będą się domagali rejestracji (skądinąd słusznie, bo jest taki obowiązek)

jsz

 

Muszą wydać bo inaczej nie zarejestruje bez dowodu w innym wydziale komunikacji. Urząd komunikacji nie wbija badania do dowodu, tylko stacja diagnostyczna, która wykonała przegląd.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd + ciągłość umów do wglądu i powinni wydać. Radzę Ci tam zadzwonić to się wszystkiego dowiesz (chyba że jesteś obrażony po tej akcji z ochroną) a jak usterka była do naprawy stosunkowo szybko to lepiej było to zrobić i odebrać od policjantów zanim wysłali (pewnie już czas minął). W ogóle to widzę że jest bardzo oszczędnym gościem, który dodatkowo zna przepisy tak doskonale, że pracownicy UK nie mieli dość dobrych argumentów i wyprosili takiego kulturalnego gościa- aż sobie to wyobraziłem... Mam tylko nadzieję, że opłaciłeś podatek 2% w US, bo mojego wujka obdarowali mandatem w wysokości 200zł za to, że spóźnił się o tydzień (teraz masz na to 2 tygodnia a nie miesiąc). A jak nie masz kasy to po prostu jeździj tak- na pewno taki miałeś plan. Bez przeglądu to prawe tak jak bez dowodu. Swoją drogą kosztowne hobby sobie wybrałeś jak na gościa którego nie stać na przerejestrowanie moto od pół roku. Samo przerejestrowanie jest chyba deko tańsze niż piszesz bo z tego co pamiętam to kombinacja opłaty za dowód + koszt tablic a że w moto jest jedna to płacisz taniej niż za auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole zadać pytanie w tym temacie. Mam zamiar kupić auto od znajomego o wartości nie przekraczającej 1000zł. Jeśli go nie przerejestruje na siebie to zadnych nie przyjemności nie bedę miał? Jest ubezpieczenie jeszcze na pół roku i mogę na nim jeździć bez dodatkowych opłat jeśli nie mam żadnych zniżek a kolega ma pełne? Jak teraz wygląda złomowanie takiego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wydziale komunikacji często pracują ludzie niekompetentni, którzy nie znają przepisów i robią pod górkę na podstawie tego, że im się coś wydaje. Na takich delikwentów jest jeden sposób. Nigdy nie zaczynam żadnej awantury itp. bo to i tak nic nie daje, proszę tylko o dwie kartki i piszę wniosek o np. wydanie dowodu rejestracyjnego, składam u kierownika, zwykle ten zanim podpisze sprawa już jest wyjaśniona, a dowód wydany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...