Skocz do zawartości

Jak czyścić filtr powietrza Electra Glide 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem użytkownikiem HD Electra Glide 2001 rok. Czeka mnie czyszczenie filtra (mam oryginalny HD) ale nie wiem jak to się robi. Dodam tylko że filtr jest bardzo brudny aż czarny i trochę wilgotny od oleju czy nie wiem od czego więc może lepiej kupić nowy a nie czyścić ten. Proszę o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak poznać na 100 procent czy mój filtr jest oryginalny czy od K&N. Zewnętrznie wygląda jak ten http://www.motorus.pl/kn-hd8899-motocyklowy-filtr-powietrza-p-609.html który jest o K&N lecz na tej metalowej obudowie u mnie są napisy H-D i numery. Podobno fabryczne od H-D są papierowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiada metalową siatkę na włókninie filtrującej,to jest wielokrotny.Taki musisz dobrze wymyć ,może być nawet płynem do mycia naczyń.Dobrze wysuszyć[nie wolno dmuchać!] .Po wysuszeniu nawilżyć go olejem do filtrów np z K&N.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie.moj wujek w listopadzie kupil elektre i mial dokladnie taki sam filter.z metalowa siatka.tez myslal,ze jest wielokrotnego uzytku a okazalo sie,ze jest jednorazowy.stary wyrzuc i kup nowy.jak chcesz wielokrotnego uzytku to K&N i spray do czyszczenia.ja uzywam do swojego sporciaka zawsze jednorazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie larsona która podał Dominik powyzej jest instrukcja nasaczania filtrów K&N.

Pomimo, że robie to już troche lat - pobrałem ją sobie -jesto po polsku

Proponuję dokladnie sobie ją przeczytac zwracajac uwagę na szczegóły.

Odnośnie opisów "larsonowskich" co to interwałów czyszczenia tych filtrów to mam tu powazne watpliwości.

Nie wiem, jak Wy, ale ja regularnie myję te filtry co około 5000 do 15000- kilometrów - i powanie wątpię w ten ich 80 000 interwał, z racji stanu naszych dróg i nieosłonietego filtra pow. znajdującego sie dość nisko nad ziemią w naszych motocyklach.

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej instrukcji szczegółów nie ma, ale kłania sie logika... Brakuje natomiast ważnej informacji, żeby płukać wodą od środka na zewnątrz.

 

Co do interwału mycia, to nie więcej niż 5000 mil, czyli co serwis... Ale ja robię to jeszcze raz po ok. 2500 mil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - nie zauważyłem... myjemy od srodka... :biggrin:

ku*wa - ależ "cza" sie pilnowac.... :)



Brakuje jeszcze informacji, że wieksze zabrudzenia usuwamy pedzelkiem... a potem płuczemy wodą...

:wink:

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest napisane... Bardzo ważne jest też to (też jest napisane), żeby w czasie "działania" środka czyszczącego przez 10 minut po jego zaaplikowaniu nie dopuścić do jego wyschnięcia - może zestalić stary olej i brud i wtedy filtr do wyrzucenia...

 

Ważne jest też, żeby przy pierwszej po myciu aplikacji oleju nie przesadzić - będzie kapać z filtra, oprócz tego ograniczamy przepuszczalność filtra...

Lepiej dać mniej i dodać po kilkunastu minutach...

 

Czyli okazało się, że mycie filtra powietrza to skomplikowany proces wymagający umiejętności, uważności i wiedzy ;) . A miało być tak łatwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...