Skocz do zawartości

Jak czyścić filtr powietrza Electra Glide 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Filtr powietrza jest ważnym elementem silnika.

Jak go zaniedbamy lub źle bedziemy obsługiwać - to mozemy sobie narobić przedwczesnej bidy z napedem.

 

P.S.

Widziałem filtry w swoim warsztacie tak zabite, że nie nadawały sie już do odzyskania.

Widywałem filtry które były obsługiwane co około 8000 km - i nadawały sie do dalszej eksploatacji. Silniki z przebiegiem 80 000 km po rozbiórce nie wykazyawłay praktycznie żadnego zuzycia na gładzi cylindra - Faktycznie było to w okolicach 0.005mm - czyli norma.

Remoncik zatem odbywł sie bez wymiany cylków czy tloków - właśnie dzieki dobrej filtracji.

Widziałem tez filtry obsługiwane co 3000 km i po 1 czy 2 sezonach nawet barwa materiału filtrujacego nie uległa zmianie - czysta perfekcja...

Mowa oczywiscie o K&N.

Innymi filtrami juz od wielu lat w tych sprzetach sie nie zajmuję.

Szkoda silnika, czasu i pieniedzy.

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis zrob kiedys zdjecia gladzi cylindra, tych co dbali o filtr i tych co niedbali i wklei dla potomnosci.



Na poczatku mylem co 5 tys mil tak jak wymienialem olej, teraz robie to co 2,5 tys mil olej co 5 i stary olej zlewam znacznie czystszy. To teraz sie zastanowcie nad tymi filtrami ktore sa calkowicie odsloniete (pomijam ze to wyglada jak gowno) po 1 tys mil to jest jak sito i na dodatek brudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie też chcę wymienić filtr powietrza orginał 29244-08 ok 1000pln znalazłem tylko 1 zamiennik za 250 pln tylko że środek jest wklęsły orginał wypukły czy będzie pasować jest dużo podobnych ale tylko w tym otwory na śruby są tak rozstawione



zamiennik



orginał



zamiennik niebieski może ktoś widział gdzieś takie filtry

post-87542-0-96394900-1484667893.jpg

post-87542-0-80922500-1484668523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...