Jump to content

cypek zg

Forumowicze
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

About cypek zg

 • Rank
  NOWICJUSZ - macant tematu

Osobiste

 • Motocykl
  Electra Glide 2001
 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje profilowe

 • Skąd
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

207 profile views
 1. Temat rozwiązany, tak jak mówiłeś 709 ml było by do suchej skrzyni a moja była mokra wystarczyło spuścić coś trochę ponad 100 ml i teraz wskazanie bagnetu jest w normie chociaż jakby zostało tyle ile było to nic by się nie stało bo kiedyś kumpel cały sezon przejeździł Electrą jak moja na wlanym całym litrze i nic się nie działo. Dzięki za serwisówkę przydatna rzecz.
 2. Olej spuściłem do końca trzymając go długo w pionie i nawet przechylając na stronę korka żeby wszystko wyciekło. Potem wlałem tyle co radzą jankesi na forum 24 uncje czyli 710 ml. Na gorącym oleju, moto wyprostowane przyłożyłem bagnet bez dokręcania i poziom pokazuje ponad kreskę Full i to o dobre 4 mm więc nie rozumiem.
 3. Jak mierzyć poziom to zależy od modelu. Electra z 2003 roku może mieć na nóżce a z 2006 roku w pionie. Poprzeglądaj fora bo temat był już wałkowany i każdy pisze co innego. Amerykańce wrzucają nawet filmiki na YT i tam w niektórych modelach mierzą na nóżce i wkręcają do końca. Nowsze modele np. Street Glide mają np. napisane na bagnecie w jakiej pozycji sprawdzać. Jeśli chodzi o moją Elke to najlepiej było by dostać serwisówkę, ale sprawdzę twoim sposobem.
 4. Panowie być może temat już był wałkowany i jest dla was banalny ale przedstawię problem na swoim przykładzie. Ile oleju do skrzyni potrzebuje moja Electra z 2001 roku. Słyszałem żeby nie wlewać całego litra tylko 0.8 więc tak zrobiłem. Poziom na miarce na wyprostowanym motocyklu przekracza 3 krotnie wartość max na bagnecie więc sprawdzanie poziomu na wyprostowanym odpada a wiem że to temat rzeka i każdy model ma inaczej i każdy mówi inaczej . Natomiast oparty na nóżce poziom ledwie dotyka kreski poziomu minimum. Sam już zgłupiałem, bagnet raczej oryginalny bo w chromie i leży jak ulał w karterze. Amerykańce na swoim forum podają że ma być 25 uncje czyli 710 ml. Nie chcę więcej dolewać bo zbyt dużo oleju nie można bo ciśnienie robi swoje i może wywalać uszczelnienia, tylko czemu taki poziom na miarce. Na rozgrzanym pewnie będzie podobny odczyt. Już domyślam się gdzie może być problem otóż od dawna miałem wrażenie że moja boczna nóżka jest wyhuśtana i za nisko opuszcza motocykl na bok. Może jego nominalna pozycja jest nieco wyżej i wtedy bagnet pokazywał by olej w normie.
 5. FIS to znaczy że u mnie w modelu jest lewy gwint?? Na 99% jestem pewien że lewy ale możesz rozwiać moje drobne wątpliwości bo np. model Dyna tak jak na filmiku który dodał konrad1f jest prawy gwint. Harley mógł sobie darować kombinowanie z gwintami i dać jeden rodzaj we wszystkich modelach.
 6. Pozostaje jeszcze kwestia jaki gwint jest na tej nakrętce bo na twoim filmiku jest prawy gwint ale już tutaj od 21:19 jest moment odkręcania i w tym modelu jest lewy gwint. Na tym filmiku jest nowszy Twin Cam z 2005 roku. Mój Twin Cam 88 jest z 2001 roku ale w środku wygląda tak samo z resztą w komentarzach zadałem pytanie o gwint i autor odpowiedział że u mnie też jest lewy, jak ktoś zdejmował koło to niech się wypowie. Ogólnie mylące jest to zabezpieczenie nakrętki trzymającej koło pasowe bo zabezpieczenie stosuje się jak koło obraca się w kierunku takim samym jak odkręca się nakrętka a tutaj Harley je zastosował mimo że mamy odwrotne kierunki.
 7. Witam, szykuje mi się zdejmowanie przedniego koła pasa napędu znajdującego się za sprzęgłem (wymiana simeringu za kołem na wałku skrzyni biegów). Długi klucz nasadowy 48 mm zrobiłem sobie samemu dospawywując krótką nasadkę przeciętą na pół do metalowej rury i można go założyć na elektryczny klucz udarowy który posiadam. Klucz zrobiłem samemu bo dostanie takiego fabrycznego to tylko ściąganie z amerykańskich stron i kosztuje tyle jakby był ze złota. Druga sprawa to potrzebne mi coś do zblokowania przedniego koła pasowego a taka blokada (załączam zdjęcie) też jest dostępna w sprzedaży na amerykańskich stronach ale koszt 170 dolarów plus przesyłka odechciewa roboty. Zna ktoś sposoby na zblokowanie tego tanim sposobem. A może odkręcanie tego na założonym pasku i naciśniętym tylnym hamulcu nie spowoduje rozciągnięcia pasa, udarowy klucz też zrobi swoje. Wysyła foto ze śrubą do odkręcenia.
 8. Witam szykuje mi się zdejmowanie sprzęgła. Z jakim momentem ustawionym na kluczu dynamometrycznym mam dokręcić przy zakładaniu z powrotem. Może ma ktoś serwisówkę. Silmik Twin Cam 88 rok 2001. Chodzi o dwie główne śruby trzymające cały łańcuch wraz z koszem. Wysyłam fotki z zaznaczonymi śrubami czerwoną strzałką. Fotki są przypadkowe z neta nie wiem z jakiego modelu.
 9. Kapa też ma uszczelkę od strony silnika czy mówimy tylko o uszczelce pokrywy sprzęgła?
 10. Koledzy, z mojego silnika Twin cam 88 mocno kapie olej (prawdopodobnie sprzęgłowy) z miejsca które odznaczyłem czerwonym kółkiem na foto. Kapie on tylko jak jest gorący bo jak zimny to sucho. Widoczne miejsce jest od strony kapy sprzęgła. Jakieś sugestie jak tę nieszczelność naprawić i czy dużo przy tym roboty, bo dolewać olej do sprzęgła 3 razy w sezonie i paskudzić środowisko to mi się nie widzi. Pozdrawiam
 11. Nie mam pojęcia jaki to typ czy model chłodnicy. Ot została kiedyś zamontowana w Stanach i jak kupiłem Elke w Polsce to już była.
 12. Witam, mam wycieki z węży doprowadzających olej do chłodnicy oleju w Electra Glide Twin Cam 88. Zna ktoś parametry tych węży żeby kupić sobie nowe tj. średnica wewnętrzna, zewnętrzna węży (pewnie będzie w calach) itp.
 13. Witam, wie ktoś jakie powinny być wolne obroty w Electra Glide Twin Cam 88. U mnie pokazuje 900, czy to nie za mało?Jeśli tak to jakieś sugestie jak je podkręcić? na lince albo coś?
×
×
 • Create New...