Skocz do zawartości

problem przy zapalaniu


Rekomendowane odpowiedzi

panowie taki problem dziś wyjechałem super pogoda przejechałem ok 20 km na cpn i problem niechciał zapalić jakieś zgrzyty zaskoczył za 3 razem później na następnym postoju normalnie. Mam problem z rozrusznikiem czy gdzieś jakieś zębatki wybąbane i źle się ustawiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kilkukrotnie o moich problemach z zapaleniem. Były to właśnie zgrzyty, trudności z odpaleniem, czasem silnik odbił i nie zapalił. U mnie sprawę rozwiązała wymiana kompensatora. A też myślałem że może aku albo rozrusznik. W tc96 do 2011r kompensator jest za słaby (z tc88) i szybko się zużywa albo potrafią się nawet sprężyny rozlecieć. Nawet w HD w końcu dostrzegli problem i od 2011 już fabrycznie montują kompensator SE. Ja go zmieniłem sam (w kwietniu tego roku) i od tej pory nie zdążyło mi się ani razu żeby moto zgrzytnęło przy odpalaniu. Aku mam nie wiem jak stare, z nim kupiłem moto. Dla świętego spokoju można zdjąć kapę primary i obejrzeć kompensator. Ja miałem wyraźnie wyczuwalny luz przy kręceniu nim ręką prawo-lewo. Kumpel w jego RK np nie miał żadnego a ma zrobiony silnik na większą moc od dawna więc jest to loteria.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS Napisałem to w oparciu o info z hamerykański for. Nie rozbierałem tc88. Fakt jest taki że kompensator jest za słaby w modelach 96" do 2010 roku wyłącznie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Rocker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejka ,mam to samo w Elektrze 2007 rok ,podłącze sie pod temat,aku naładowane,sprawdzone u elektryka,powiedział ze aku jeszcze długo mi posłuży ,moze ktoś kto mial podobny problem i go rozwiazal ,da znac co i jak sprawdzić ,ewentualnie rozwiązać ,ewentualnie namiary gdzie moge poczytać na ten temat ,byc może coś przeoczyłem hmmmm pozdrawiam

U mnie na zimno odpala pięknie , do chwili kiedy sie rozgrzeje ,rozrusznik kreci ,ale nie odpala ,i dźwięk który słychać to taki zgrzyt ze masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie taki problem dziś wyjechałem super pogoda przejechałem ok 20 km na cpn i problem niechciał zapalić jakieś zgrzyty zaskoczył za 3 razem później na następnym postoju normalnie. Mam problem z rozrusznikiem czy gdzieś jakieś zębatki wybąbane i źle się ustawiły

 

Prawdopodobnie masz uszkodzone styki elektromagnesu w rozruszniku. Zgrzyty które się pojawiały, to najpewniej nie do końca odciągnięty przez elektromagnes bendix. Z czasem będzie tak coraz częsciej, aż w końcu bedzie słychać rozrusznik, ale silnik nie będzie się kręcił. Naprawa najczęsciej w takim wypadku do przetoczenie styku na elektromagnesie oraz czyszczenie styków wewnętrznych. Generalnie jak są narzędzie to 2-3 godziny pracy.

 

Pozdr.

Premol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega premol- to samo miałem kiedyś w aucie- elektromagnes -zabrudzone styki lub już pada i nie ma siły wyrzucić bendixu lub co tez doświadczyłem sam bendix -może się przycierać lub spręzyna siada, w moto na szczęście jeszcze nie i oby nie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...