Skocz do zawartości

Składać czy nie składać silnik Honda 954RR po pęknięciu tulei? Proszę o pomoc


kukiz1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A co do osób, które przewidują tragiczny koniec tej historii, to rozumiem że co kilka godzin rozbierają cały motocykl w mak i weryfikują zużycie podzespołów, aby nie dopuścić do nagłej awarii :D

Nie, widziały korby poza karterem oraz słyszały puk puk.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poskładane będzie latać. Wał jest ok, tzn powierzchnia czopu, bo od czego on jest krzywy to nie ma pojęcia, nie ma prawa mieć nawet 0,01mm krzywizny, skąd to się wzięło cholera wie. trzeba by zmierzyć krzywizne na wszystkich czopach. jeśli nigdzie nie przekracza tych 0,05mm to będzie latał.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna mała rada - przyjrzyj się pompie oleju, oraz kanałom olejowym, bo ta panewka z kaprysu się nie przytarła.

 

Dokładnie, pompa do rozebrania, zweryfikowania zużycia oraz ewentualnie do wymiany poszczególne jej elementy.

 

Co do takich reanimacji silnika, popatrzcie sobie na profil totem garage na fb. Chłopak szlifował wał po zatarciu w rn 12 (albo rn 19- nie pamiętam), osiował korbę bo miała owal a następnie dorabiał panewkę do tego i co ? I póki co wszystko dobrze lata bez problemu - więc nie jest tak że po każdej naprawie wszystko się rozpadnie i korba wyjdzie bokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pompa na pewno się kręci? Może jest problem z jej napędem. \

2. Odpowietrz.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciśnienie wynosi absolutnie zero, to też obstawiałbym zapowietrzoną pompę. Nie składałeś jej na sucho? Nie raz trzeba się nieźle nakombinować, żeby zaczęła tłoczyć. Dobrze jest do operacji odpiąć ją od napędu i podawać obroty z zewnątrz, ja używałem wkrętarki, a olej podawałem do smoka pod ciśnieniem ze strzykawki, ale nie wiem jak w 954, na pewno coś wymyślisz.Kanały olejowe masz drożne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest ciśnienie. Na wolnych po rozgrzaniu ok 2 bar. Po dodaniu gazu podchodzi pod 6.

Ale moto chodzi jak stara Qwa... Nie wali nic w stylu mechanicznym ale nie ma równej pracy. Raz wkreca sie na obroty, raz gaśnie

Obroty na wolnych same się podnoszą i same opadają, raz zapala raz nie, stuka czasem w wydech jakby coś z zapłonem...

Nie wiem co poj....łem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia bo nie wiem do końca jak go ustawić...

znalazłem coś takiego:

 

 

post-88211-0-69182100-1478875220.jpg

 

Ale na słoneczku była litera T, jakieś 2 kreski i litera F. Tam gdzie pokazuje strzałka. Nie wiem na co to jest wskazanie? Na literę T, na pierwszą czy na drugą kreskę?

Poniżej na pokrywie (zaznaczone czerwonym kółkiem) mam tak jakby taką stopkę i jest też pionowa kreska na słoneczku. Ustawiłem rozrząd do tego na dole a znaki na górze słoneczka pokryły się z pokywą gdzieś na pierszej kresce przy "T"

Czy to jest dobrze?

 



Tu widać dokładniej tą dolną kreskę

 

post-88211-0-82727700-1478876518.jpg

Edytowane przez kukiz1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...