Skocz do zawartości

Silnik gaśnie....


Slawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj odpaliłem silnik w mojej maszynie po długim czasie przestoju.

Odpalił z drugiego kopa co mnie bardzo ucieszyło :D

Problem jest tego typu że na ssaniu pracuje elegancko , ale po wyłączeniu ssania zaczyna się dusić, nawet jak już silnik jest bardzo gorący,

ale jak włączę ssanie znowu zaim zgaśnie obroty wracają do normy i wszystko jest spoko. Nie wiem o co chodzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak tak było to podkęcałem delikatnie wolne obroty albo regulacja zaworów.

Zapomniałem napisać wcześniej że chodzi o silnik 2 suwowy w mojej starej DT, więc problem z regulacją zaworów mam z głowy :D

Regulacja wolnych obrotów też na nic się zdaje bo silnik rozkręcony nawet do 8000 obrotów po wyłączeniu ssania normalnie bezczelnie gaśnie :? Znaczy pracuje jeszcze chwilę i dopiero potem zaczyna się "dusić".

Oczywiście gaźniczek (MIKUNI) jest wymyty i przedmuchany spreżarką. Normalnie zachodzę w łeb i nic mi nie przychodzi...

Instalacja elektryczna jest sprawna na 100%, filtr powietrza nówka, w wydechu nie ma żadnych nieszczelności. No kurna normalnie ma wszystko idealnie grać, ale niestety...

 

Słyszałem cos o wygotowywaniu, ale nie wiem w czym gotować gaźnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc

Być może za duzo powietrza dostaje. Na ile obrotów masz wykręcona śrubą składu mieszanki? Jesli regulacja w porządku to prawdopodobnie masz pozapychane otworki w mosięznej tulei ktora jest pasowana na wcisk w gaźniku i przewaznie nikt jest nie czyści.Wlasnie te otorki są odpowiedzialne za dostarczanie mieszanki na jałowym biegu. Zeby ja wyjąc należy nalezy wyciskać ją od strony przepustnicy (nakrętki linki).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...