Skocz do zawartości

Auto do 5 tys zl


przypadkowelitery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No mój MK1 złamał się, mechanicznie ok, blacha to dno w Focusach, szczególnie Mk1.

Mój brat ma takiego Focusa z 2004r ,i samochód jest bezawaryjny.I pomimo tego,ze ma prawie 13 lat nie ma żadnych oznak korozji

Korozja pojawiała się tylko na spodzie drzwi i tylnej klapie w tych samochodach,ale usunęli to w ASO Forda w ramach gwarancji ponieważ auto kupione było w polskim salonie.

Tak więc kolego to tylko kolejny mit o Fordach, i jeśli miałeś zgnitego szrota to nie wrzucaj wszystkich do jednego wora,a skoro się złamał to może był spawany z dwóch,tym bardziej jak miałeś auto od handlarza albo z komisu.

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma takiego Focusa z 2004r ,i samochód jest bezawaryjny.I pomimo tego,ze ma prawie 13 lat nie ma żadnych oznak korozji

Korozja pojawiała się tylko na spodzie drzwi i tylnej klapie w tych samochodach,ale usunęli to w ASO Forda w ramach gwarancji ponieważ auto kupione było w polskim salonie.

Tak więc kolego to tylko kolejny mit o Fordach, i jeśli miałeś zgnitego szrota to nie wrzucaj wszystkich do jednego wora,a skoro się złamał to może był spawany z dwóch,tym bardziej jak miałeś auto od handlarza albo z komisu.

Akurat Focus w pierwszej wersji, to chyba wyjątek potwierdzający regułę. Bardzo udane auto w przeciwieństwie do całej reszty oferowanej przez Forda w tamtych latach. Nie uważam natomiast, żeby rozsądne było budowanie opinii o marce na podstawie jednego modelu, który akurat się udał. Nie wspomnę już o serwisie, który wtedy był na poziomie poniżej dna i dwóch metrów mułu. O tym co się działo z nowymi salonowymi Mondeo, Ka i Transitami, to mógłbym godzinami opowiadać. Tak samo z resztą o serwisie, ale to już chyba nie na trzeźwo, bo mam za bardzo skołatane nerwy :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Focus w pierwszej wersji, to chyba wyjątek potwierdzający regułę. Bardzo udane auto w przeciwieństwie do całej reszty oferowanej przez Forda w tamtych latach. Nie uważam natomiast, żeby rozsądne było budowanie opinii o marce na podstawie jednego modelu, który akurat się udał. Nie wspomnę już o serwisie, który wtedy był na poziomie poniżej dna i dwóch metrów mułu. O tym co się działo z nowymi salonowymi Mondeo, Ka i Transitami, to mógłbym godzinami opowiadać. Tak samo z resztą o serwisie, ale to już chyba nie na trzeźwo, bo mam za bardzo skołatane nerwy :)

 

Opowiedz coś o transicie bo sie zastanawiam nad kupnem, 2005, 2,4 tdci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opowiedz coś o transicie bo sie zastanawiam nad kupnem, 2005, 2,4 tdci :)

 

Z tej generacji mieliśmy 2,4 TD 125 KM. Dojeździł 260 Kkm. W tym czasie poleciała skrzynia, rozrusznik i alternator chyba ze trzy razy. Zawieszenie przednie to była tragedia, bo praktycznie non stop się rozjeżdżało i gubiło zbieżność, choć fura rzadko była przeciążana, a głównie latała z minimalnym ładunkiem.

Pompa paliwa miała możliwość zapowietrzenia na głębokiej rezerwie, co oznaczało holowanie do serwisu i odpowietrzanie. Do tego tego cała masa różnych drobnych pierdół.

Pod koniec mojej kariery w firmie mieliśmy jeszcze 2.0 TD 100 KM. Tym długo nie zdążyłem pojeździć, ale skrzynia zdążyła się posypać jeszcze na gwarancji :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tylko 8v , bezkolizyjny , niezajebywalny .....

 

16v jest mocniejszy ale na tym się kończą plusy , jest kolizyjny , pije więcej oleju niż 8v i bywa problematyczny

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra II 1,4 16v 90 KM od nowości, na tą chwile 300 tys. przejechane. Jedyna usterka w silniku to zepsuta cewka zapłonowa (wadliwy oryginał, wsadzony zamiennik bosha i spokój już 200 tys.). Jeżdżona nieemerycko (o ile tak w ogóle astrą można) ;)

Edytowane przez maciekmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Pytanko. Muszę kupić coś do 5 tys. zł. Astra II powiedzmy, w benzynie, żaden gaz. Silnik 1,6 i teraz 8V czy 16V? Opinie w necie różne na ten temat, chociaż więcej pozytywnych na 8V. Jak myślicie?

Byle nie zgnita. Sprawdź bardzo dokładnie bo gniją jak głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może komuś e39 touring '98, 2,0 lpg? - chciałbym jakieś 6kzł dostać

kupiłem e32 i trzeba w nią włożyć pieniądze :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wystawię

ale tam sami esteci - muszę poczekać na dodatnie temperatury aby jakąś myjkę zaliczyć, posprzątać w środku i ładne foty zrobić ;)

choć dzisiaj fajnie mi się tym do roboty jechało - po małej naprawie auto pozytywnie mnie zaskakuje :D

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16386987_1448802265154436_75997687866826

 

chwilowo tylko to foto z okna

auto ogólnie sprawne - jeżdżę tym do roboty ale parę rzeczy do jeszcze ogarnięcia

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...