Skocz do zawartości

Yamaha YBR 250 problem z zawieszeniem


Miras86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a spróbuj wyciągnąć sprężyny z przednich lag i odwrócić je, być może się wyrobiły już i wpadają w rezonans, z jednej strony są uzwojenia drobniejsze a z drugiej szersze zobacz jak było i daj odwrotnie. Logicznie myśląc to gdy przyspieszasz przód się podnosi i nie ma takiego docisku wiec opona/lagi nie mają pełnego obciążenia, gdy zwalniasz lub hamujesz silnikiem ciężar przenosi się z powrotem na przednie koło. Być może ktoś już przed tobą grzebał w przednim zawieszeniu. kolejna rzecz to sprawdź czy po jeździe bez hamowania zacisk masz gorący lub mocno ciepły, może klocki trą o tarcze bo tłoczki nie wracają?

Najprościej było by postawić na koło i wtedy sprawdzić, lecz na 250cc raczej graniczy to z cudem :)

Przy hamowaniu ostrzejszym przednim lub tylnym hamulcem takie zjawisko się nasila/zanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zacząłem podejrzewać że coś jest nie tak z przednim zawieszenie. Hamulce przód sprawdziłem czy nie trą zbyt mocno w czasie jazdy. Pojechałem dziś do znajomego początkującego mechanika i okazało się ze przednie zawieszenie ma luzy na lagach. Wystarczyło mu 5 minut jazdy żeby to stwierdzić a poprzednie dwa profesjonalne serwisy nic złego nie zauważyli. Rozebraliśmy wszystko i złapałem się za głowę. Motocykl miesiąc wcześniej był w autoryzowanym serwisie znanej marki na wymianie kilku rzeczy w tym również uszczelniaczy oraz oleju w lagach. Powiedziałem że gdyby coś jeszcze wymagało wymiany żeby od razu dzwonić do mnie. Olali sprawę, efekt taki że całe tuleje ślizgowe były już ekstremalnie zużyte i nie spełniały swojej funkcji przez co laga miała luz w goleniu. Do tego oleju w ladze było o połowę za mało niż przewiduje producent i był już czarny mimo że od "wymiany" przejechał może z 600km. Po prostu zmieszał się olej ze szlamem z dna golenia bo nie zostały przepłukane przed wymianą. Ręce opadają. Teraz szukamy potrzebnych części ale ciężko będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który robi mi to zawieszenie powiedział że jego znajomy prowadzi sklep z częściami i coś wymyślą. Mam nadzieje że po wymianie motocykl w końcu zacznie się dobrze prowadzić. W tym tygodniu wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa z częściami. Do motocykla którym jeździło co najmniej pół szkółek i ośrodków egzaminacyjnych w całej Polsce nie idzie dostać żadnego zamiennika panewek ślizgowych zawieszenia, w ogóle ciężko jakiekolwiek dostać. Zestawy naprawcze zawieszenia dostępne do przeróżnych sprzętów w cenie do 100zł a do tak popularnego motocykla nie ma. Ręce opadają. Czy pozostaje mi ASO i chore ceny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sprowadzić - będzie taniej, tylko pytanie czy opłaca się tyle czekać na przesyłkę i część dla mechanika dla zaoszczędzonych 50 zł?

Bo podejżewam ze taka będzie różnica miedzy ASO a Ebay czy alieexpres itp.

Poszukaj na olx używki w idealnym stanie po 10zł i będziesz miał na już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 125tki niektóre części oryginalne są tańsze niż zamienniki, może w tym przypadku nie będzie tak źle

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Nigdzie nie ma tych panewek, w żadnym sklepie, zadnym katalogu. Jakiś koszmar! W aso 2 miesiące czekania bo muszą wyprodukowac. Poratujcie jakims telefonem, linkiem zanim osiwieje!

 

Ostatnia odpowiedz z ASO Yamahy brzmi:

 

"Cześć, której Pan szuka, ma oznaczenie 1S4F31250000. Niestety, nie jest dostępna ani na magazynie europejskim ani w Japonii, więc mogę ją zamówić, ale nie mam bladego pojęcia kiedy i czy w ogóle się pojawi"

 

Co ja mam zrobić, zalać gęstszy olej do lag i złożyć to tak jak jest, łudząc się że to pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...