Skocz do zawartości

Linki motocyklowe - nowe i dorabiane


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tematu więc zakładam. Jak wszyscy wiedzą linki czy to sprzęgła czy gazu czy hamulca do HD są bardzo drogie. W mojej od sprzęgła pękł pancerz. Poszukałem po firmach powysyłałem zdjęcia i jedna z firm zdecydowała się wykonać naprawę w cenie 100 zł - to i tak taniej niż oryginał za który należy zabulić z przesyłką ok 400 zł. Myślicie ze warto dorobić, naprawić linkę? Czy kupować nową? Nie chodzi tylko o cenę ale także o żywotność... Firma która podjęła sie naprawy to moto-linka z Wawy. Może ktoś korzystał z jej usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że warto kupować zamienniki robię tak , chwale sobie , co ważne nie przepłacam i jeżdżę latami bez awarii a jak się zużyje to wymieniam dla przykładu do mojej Hondzi kupiłem linki od gazu (zamiennik) szt 2 w cenie jakoś 20zł i już 7 lat i 80 tyś km ,linka od prędkościomierza tak samo 7 lat bo oryginał się urwał po przebiegu 70 tyś km a od sprzęgła nie wiem bo mam hydrauliczne łączny przebieg to ponad 150 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać opinie podzielone. Najgorsze jest to ze gwint od pancerza został w deklu. Sam nie mam narzędzi aby to naprawić. Firma zrobi to kompleksowo i naprawi linkę. Cena tez jest dobra ale wiadomo często zdarzają sie babole i po krótkim czasie można naprawiać raz jeszcze. Chociaż na oryginałach tez zdarzają sie wpadki. Kiedyś do Sporciaka zamówiłem oryginalne łożyska do tylnego koła i wytrzymały tylko sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boccacio, firma od linek "kompleksowo" może Ci rozwalić sprzęgło... Oczywiście, mogą znać się na HD, ale nie muszą... No i kilka kwestii:

 

1. Narzędzia calowe

2. Prawidłowy montaż linki

3. Prawidłowe ustawienie luzu

 

W HD zamienniki często są lepsze od OEM, a jeśli linka kosztuje 400 PLN to czymś jest to podyktowane.

 

Można "drutować", ale z drugiej strony masz Harleya a nie chińczyka.. To jest również Twoje bezpieczeństwo...

 

A co do łożysk kół w Sporcie, to są Timkeny, więc obstawiam nieprawidłowy montaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boccacio, firma od linek "kompleksowo" może Ci rozwalić sprzęgło... Oczywiście, mogą znać się na HD, ale nie muszą... No i kilka kwestii:1. Narzędzia calowe2. Prawidłowy montaż linki3. Prawidłowe ustawienie luzuW HD zamienniki często są lepsze od OEM, a jeśli linka kosztuje 400 PLN to czymś jest to podyktowane.Można "drutować", ale z drugiej strony masz Harleya a nie chińczyka.. To jest również Twoje bezpieczeństwo...A co do łożysk kół w Sporcie, to są Timkeny, więc obstawiam nieprawidłowy montaż...

Raczej nie sądzę, że firma która dorabia linki do praktycznie wszystkiego zna sie akurat na HD. Zgadza sie mam Harleya ale tez kupując linkę na Alledrogo nie mam gwarancji że nie zrobiły jej chińskie rączki. Jeżeli taka linka w warsztacie ma być naprawiona, zrobiona zgodnie ze sztuką i nie będzie różnić sie od oryginału to czemu nie. Łożyska wymieniał mi autoryzowany serwis HD wiec nie wiem czy był to nieprawidłowy montaż moze i tak a moze akurat materiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Barnetta, nie wiem jak w PL kosztuja, tu co chwila robia promocje, ja kupilem do sprzegla za 60 $ platynowa, w stalowym oplocie kosztowala 30$, w sklepie przy fabryce gdzie je robia. Nawet jak dasz 2x tyle to i tak warto, to porzadna firma.



Timken wiele lat temu przeniosl produkcje do Chin, nie mam nic przeciwko, notomiast zmienil tez hute z ktorej bral stal, i to moze byc powodem ze pojawiaja sie z nim problemy. Masz inne dobre firmy gdzie stal jest ze sprawdzonych zrodel jak EZO, NOMA itd



......Zgadza sie mam Harleya ..............

Wywaliles z 50 kola na tego ogara a teraz szkoda ci na glupia linke, przeciez to groszowa sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Barnetta, nie wiem jak w PL kosztuja, tu co chwila robia promocje, ja kupilem do sprzegla za 60 $ platynowa, w stalowym oplocie kosztowala 30$, w sklepie przy fabryce gdzie je robia. Nawet jak dasz 2x tyle to i tak warto, to porzadna firma.

Timken wiele lat temu przeniosl produkcje do Chin, nie mam nic przeciwko, notomiast zmienil tez hute z ktorej bral stal, i to moze byc powodem ze pojawiaja sie z nim problemy. Masz inne dobre firmy gdzie stal jest ze sprawdzonych zrodel jak EZO, NOMA itd

 

Wywaliles z 50 kola na tego ogara a teraz szkoda ci na glupia linke, przeciez to groszowa sprawa

Aj tam zaraz szkoda... Po prostu są części za które trzeba bulić bo inaczej się nie da jak np dobry olej do silnika ale za linkę niekoniecznie. Jeżeli za taka kasę jak piszesz można kupić za 30 zielonych to chyba w stanach ja u nas do TC nie znalazłem taniej niż 100 baksów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ożesz! o czym ta dyskusja?

dorabiaj i nie przepłacaj!

HD to technologia na poziomie ursusa c330 a nie prom kosmiczny

do japońców często dorabiam i wszystko bangla

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kupiłeś HD i teraz dupa wszystko musi być HD , bo inaczej nie wypada Kup linkę jaka Ci pasuje. Jednak zdziwiony jestem tą ceną za linkę ,na Allegro są już od 100 zł. Sprawdziłem Softsil oryginał 240 zł nowa używana 100

Edytowane przez chorcio

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kupiłeś HD i teraz dupa wszystko musi być HD , bo inaczej nie wypada Kup linkę jaka Ci pasuje. Jednak zdziwiony jestem tą ceną za linkę ,na Allegro są już od 100 zł. Sprawdziłem Softsil oryginał 240 zł nowa używana 100

Do softa z roczników poniżej 2007 owszem po 240 ale już powyżej jak do mojego 370 plus przesyłka to jak nic 400. Ja uważam ze do wszystkiego trzeba podchodzić po ludzku o konstruktywnie - Jeżeli da sie naprawić stara to czemu nie. Drut jak drut oryginał czy dorabiamy niewiele sie różni a pancerz zostanie ten sam. Jutro wysyłam do fachowca i zobaczymy co zrobi i jak zrobi. A tak swoją droga w sobotę zmieniałem oleje w swoim Grubasie i tak sie zastanawiam czy lepiej to zrobiłem ja sam nie spiesząc sie bo w końcu robiłem dla siebie czy zrobiłby to lepiej serwisant HD który wlałby średniej jakości olej od niechcenia bo moze przychodzi do pracy bo lubi a moze za karę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie zerwala linka sprzegla w zeszlym roku, malo tego tak zbajerowalam ze mi ogarneli praktycznie na miejscu i do dnia dzisiejszego sie trzyma j

 

Owszem zgadzam sie ze na niektorych tematach nie ma co oszczedzac, ale jesli mozna i zamiennik wytrzymaloscia nie odbiega od oryginalu to po co przeplacac. Dla zasady? Z reszta co kto lubi. Dla mnie wszystko powyzej 10PLN jest drogie :) za linke zaplacilam cos w granicach 30-40 PLN

 

Jak ma strzelic to i tak strzeli bez wzgledu ile bedzie kosztowala.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do softa z roczników poniżej 2007 owszem po 240 ale już powyżej jak do mojego 370 plus przesyłka to jak nic 400. Ja uważam ze do wszystkiego trzeba podchodzić po ludzku o konstruktywnie - Jeżeli da sie naprawić stara to czemu nie. Drut jak drut oryginał czy dorabiamy niewiele sie różni a pancerz zostanie ten sam. Jutro wysyłam do fachowca i zobaczymy co zrobi i jak zrobi. A tak swoją droga w sobotę zmieniałem oleje w swoim Grubasie i tak sie zastanawiam czy lepiej to zrobiłem ja sam nie spiesząc sie bo w końcu robiłem dla siebie czy zrobiłby to lepiej serwisant HD który wlałby średniej jakości olej od niechcenia bo moze przychodzi do pracy bo lubi a moze za karę ...

 

coś kręcisz

najpierw piszesz, że pierdyknął pancerz a teraz stwierdzasz, że jednak pancerz zostanie ten sam

druta tam raczej nie ma - linka to splot drutów

choć spotkałem się ze sterowaniem drutem :D - mam tak sterowaną przerzutkę shimano w kolarce z lat 80tych ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś kręcisz

najpierw piszesz, że pierdyknął pancerz a teraz stwierdzasz, że jednak pancerz zostanie ten sam

druta tam raczej nie ma - linka to splot drutów

choć spotkałem się ze sterowaniem drutem :D - mam tak sterowaną przerzutkę shimano w kolarce z lat 80tych ;)

Zgadza sie urwany gwint w okuciu pancerza - strona z oringiem która jest wkręcana w dekiel skrzyni - cały pancerz poza tym ok wiec fachowiec wymieni tylko uszkodzone okucie i reszta zostanie po staremu. 2 sprawa pisząc "drut" miałem na myśli właśnie skrętke. Jednak nie naprawisz pancerza bez rozcięcia linki. Trzeba także wyjąc linkę z dekla w którym utknęła no i na końcu z dekla usunąć cześć gwintu pancerza która także tam tkwi. Teraz chyba wszystko jasne. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...