Skocz do zawartości

suzuki carry


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z całym szacunkiem, ale nawet nie chcę wiedzieć z jakiego gówna jest to ulepione.

Na miśka jazde to jak Baba piszę, Flinstonem mógł by hamować :D

 

ciekawe czy na ten piec z carry dało by się posadzić osprzęt ze swifta gti i zrobić te 100 koni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z całym szacunkiem, ale nawet nie chcę wiedzieć z jakiego gówna jest to ulepione.

 

do tico kupiłem za 20 zł i są jak złoto na cholere lepsze ? zresztą jak pokazuje przykład mojej trajki najlepszy hampel jest jak hamuje blachą po tarczy ino piszczy :D

 

 

Na miśka jazde to jak Baba piszę, Flinstonem mógł by hamować :D

 

ja samochodem to jeżdżę jakbym miał rurki na dupie , jak jadę 80 to znaczy że zasypiam i mi opadajająca noga wciska pedał gazu , normalnie to 70 w niezabudowanym i 40-50 w zabudowanym ( latem bliżej 40 bo fajne laski chodzą i trzeba na spokojnie robić obcinkę ) wec ani skrzynia 4 ani brak hamulców mi nie przeszkadza .........

 

 

ciekawe czy na ten piec z carry dało by się posadzić osprzęt ze swifta gti i zrobić te 100 koni :D

 

z tego co ja wygoglowałem 1.3 jest identyk jak w swifcie tylko skrzynia inna( carry był 0.8, 1.0 , 1.3 z tego co wiem , mówie o tym starym kanciatym carrym , skrzynie były 4 i 5 ) , czyli jak skrzynia z 1.3 pasuje do tego 100KM ( 1.6 16v ?? ) to pewnie jest to wykonalne -ale 100KM na RWD i kole 13 ale bym latarnie na osiedlu kładł o kuźwa :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Michoa wyglądałby, jakby się w nim urodził.

Ale żeby kupił, to zrzutę by trzeba było zrobić... Pisał coś o 3 tysiącach, czy ja źle kojarzę? :icon_question:



No i jeszcze mały problemik. W tym typie ma libero, a chciał carry.

Ale i tak spasowany dla Miśka, że ho,ho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michoa, masz już "upatrzony" egzemplarz, czy na razie to odległy plan?

Jak masz to zapodaj fotę na widok publiczny, proszę, proszę ;)

 

skarbie narazie mogę cię tą moją gablotą przewieźć

 

tylko nie pojedziemy chyba w offroady bo napęd 4WD coś ostatnio działa tylko w pełnie księżyca a to jest skomplikowane jak promy nasa i nie mogę znaleźć co go boli ( coś nie łączy elektrycznie bo nie daje prądu na elektrozawory do sprzęgła dopinającego przód ) a to auto bez 4WD ma gorsze możliwości terenowe niż tico czy kaszlak co na filmiku widać :D chyba że jak ostatnio na poligonie pod opolem jak po skuter byłem co nie przejedziemy , zjechaliśmy w dół po glinie , o k****a 4WD nie działa i była akcja pas transportowy do 5 ton i klemą klik klik klik dobrze że drzewko wytrzymało :D ale z 4WD robi cuda , ostatnio hak zdjąłem to wyglądał jak po wojnie secesyjnej , chyba przez to że naście razy mi na nim wisiał :D w zakrętach czasem się wywala narazie raz leżał , driftować driftuje jak złoto , elektryczny szyberdach na pół auta , nawet spryskiwacze reflektorów ma jak S klasa a pasażerowie z tyłu mają osobne elektryczne ogrzewanie ,no prawdziwe subaru impreza jest w środku :D no teraz dźwięk ma lipny bo tłumik w końcu się urwał i chodził ja celica hołka w WRC i że oryginał 500 zł , to dziabłem 200 na wizję i pospawałem coś z nowej puszki do punto 1.2 za 95 zł i teraz chodzi cicho :(

 

to auto ma tylko jedną wadę -przej**any serwis w całokształcie , drogie i trudnodostępne części , masakryczne dostępy ( strasznie ubity samochód i dziwne niektóre rozwiązania -np wlew płynu do chłodnicy jest pod klapą bagażnika , a płynu hamulcowego nad kierownicą w kabinie :D ) pozatym po nim zakochałem się w kei carach ........

 

idea jest zajebista -libero jest węższe od tico do lasu to się na ścieżki po crossówkach wpitalam , między każdym drzewem się mieści i parkowanie na osiedlu to bajka ( zero przygód rodem z opowieści samolota ) na wiejskich wąskich drogach dopóki z przeciwka nie jedzie pekaes to nie musisz orać pobocza żeby się minąć , do tego dochodzi fakt że siedzisz na przedniej skrętnej osi więc zwrotny jest bardzo, bez 4WD ma RWD więc jak śnieg leci i lemingi przeklinają ty idziesz się ubierać i już latarnie na osiedlu drżą w strachu że będą oślepiać mrówki ( RWD można driftować na ręcznym , a FWD tylko na ręcznym ) miejsca w nim jest bardzo dużo jak na gabaryty całego samochodu( xr 600 wchodzi na żyletki ale w całości , z dużymi quadami jest kłopot bo są za szerokie) , oc bulisz małe bo silnik 1.2 ( a w carty były 1.0 w damasie , hijecie był nawet 0.8 ) i takie autko puste z lekką nogą wcale nie pali jak smok -libero waży 980 kg puste bo ma ramę , sprzęgło odpina tylko wał od silnika więc przednie koła mielą dyfrem w oleju ( niepotrzebne opory ) a delikatnie użytkowany z bagażem 100-150kg pali mi 6/100 benzyny.......

 

i mnie te zalety pasują tylko niestety -hijet i piaggio mają ten sam problem co libero nie ma cześci ceny z kosmosu a carry ma zajebisty dostęp do części dlatego o niego pytam.......

 

chyba że uda mi sie daewoo damasa upolować to carry odpada :D

 

ofkorz libero zostaje :D

 

 

ku*wa yuby nie pokazuj takich rzeczy bo jak miśka widzę to aż chce się pracować i brać kredyty i boję się że wkroczę na złą drogę..........

zajebisty jest l300 4WD , jedno z nielicznych aut jakie mi się podoba , spód pajero ( rama i super select z blokadą tylniego mostu w serii ) do tego wielka buda , ogólnie trwałe autko , tylko że części drogie i to nie jest kei car -on wymiarami jest jak krótki stary transit więc i parkowanie już nie jest taka bajka ani oc też nie będzie bajeczne bo masz 2.2 bene albo 2.5 turbo tylko....

 

ale zajebisty samochód trzeba przyznać.....

ja dlatego tak śledziłem temat rejestracji angoli , bo sporo tego w wersji delicia szarpali z UK( niestesty w UK wszystko to najhujowsza wersja silnikowo-skrzyniowa 2.5 turbo w automacie -automat spoko ale to jest za słaby piec do takiego cielaka i w sumie ma to pierdolnięcie jak łódka w śmierci w wenecji a pali szczególnie w mieście niemało ) za przyzwoite złoto ( 5-7 tys zł ) o takie

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Mitsubishi_Delica_Star_Wagon_303.JPG

ja tam kierownicę mogę mieć i w bagażniku , drogi nie widzę, jeżdże 70km/h na miękko bez przekładki bym se latał......

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj dziury w całym, bo nikt Ci tu nie podjeżdża, a suzuki carry jest starym, pordzewiałym, głośnym i niewygodnym japońcem.

Ten samochód ma sens w krajach azjatyckich, gdzie ludzie są 2 razy mniejsi a w mieście jest 5 razy większy ścisk.

Są grupy społeczne które podniecają się saabami, alfami, golfami, bmw i im nigdy nie przetłumaczysz że jest lepszy samochód, a Ty jak chcesz kupić Carry bo jest najlepsze na świecie to je kupisz, tylko nie próbuj sobie tego na forum usprawiedliwić.

 

 

Już miałem zaproponować Nivę w wersji long ale dupa, nie ma mniejszych niż 1.6

 

Taka prawda że nic innego nie spełnia założeń, jak ma być ładowne, tanie części, do 3k i silnik do 1.2

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taka prawda że nic innego nie spełnia założeń, jak ma być ładowne, tanie części, do 3k i silnik do 1.2

 

jeszcze do niedawna carry spełniał , kupowało się je po 1500 zł a jak nie kupiłeś to na zlotach militarów jeździli po nich czołgami , teraz faktycznie nie ma ich coś wcale ale popatrzymy zobaczymy....

 

swojego czasu na damasa chorowałem , wszystkie sprzedajemy , kupujemy , olx , otomoto , dzień w dzień wertowane , miałem 3 dni przerwy wchodzę na forum libero a tam patrzę link -30km odemnie 800 zł cena sprawny jeżdżacy ciut podgnity i zdezelowany ale za taką kasę ? ofkorz nieaktualne 3 dni wisiał na allegro , normalnie płakałem brałbym bez wahania :(

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeszcze do niedawna carry spełniał , kupowało się je po 1500 zł a jak nie kupiłeś to na zlotach militarów jeździli po nich czołgami , teraz faktycznie nie ma ich coś wcale ale popatrzymy zobaczymy....

 

swojego czasu na damasa chorowałem , wszystkie sprzedajemy , kupujemy , olx , otomoto , dzień w dzień wertowane , miałem 3 dni przerwy wchodzę na forum libero a tam patrzę link -30km odemnie 800 zł cena sprawny jeżdżacy ciut podgnity i zdezelowany ale za taką kasę ? ofkorz nieaktualne 3 dni wisiał na allegro , normalnie płakałem brałbym bez wahania :(

Michoa, a co to jest u Ciebie do niedawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Michoa, a co to jest u Ciebie do niedawna?

 

subaru ? w marcu 2 lata minęły........

miałem już jak byłaś , ale mówie nie podbijam bo odrazu zechcesz się hajtać a ja wtedy nie miałem żeby go zalać a co dopiero na garnitur na wesele ..

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

dobra to teraz na poważnie

kupię coś takiego

wymagania , no oczywiście od niepalącej kobiety , przebieg do 100km itp itd ..........

 

a na serio

musi mieć 4 koła jechać o własnych siłach na tyle żeby nie trzeba było po niego jechać lawetą

mieć ważny przegląd bo z tym mam problem ostatnio ( przez jakiś czas ) i OC

podłogę fajnie by było jakby miał , jak nie to zasłonię kartonami , ważne żeby było do czego spawać czyli miał ramę

2 hamujące koła żeby miał

silnik mile widziane 0.8 albo maks 1.0

rocznik nie gra roli

przebieg też mnie gówno obchodzi

czy właścicielem była kobieta czy palący kapora małolat też mnie nie boli

mój dreamof : hak , gaz, blaszak na 2 osoby , silnik 1.0 rocznik do 90 , ale oczywiście inne też rozważę

cena mam 2 tys zł i nie więcej ....

mile widziane blisko , po coś konkret rozważę wycieczkę w drugi koniec PL

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I po co ci takie rechło?

 

bo masakra w mym życiu bez mikrobusa jest :D libero sprzedałem w listopadzie i miałem mieć jedno auto ale krew i flaki ......

quad bez blachy nie ma czym go zawieźć na żwirownie czy tor, miałem kupować przyczepkę ale zwyczajnie nie mam gdzie jej trzymać to raz ( mieszkam w bloku , garaż 15mkw mam zaje**ny po drzwi ) a dwa maluch do przyczepki się nadaje jak worek po kartoflach na prezerwtywę , będzie palił jak smok , zaraz straci belkę i sprzęgło , nie mówiąc że on w sumie nic nie pociągnie fizycznie .....

skuter biedny też stoi 24h pod blokiem , gnije w oczach , ale w garażu nie ma dla niego miejsca , do piwnicy schody masakra i też nie ma miejsca , pozatym sąsiady poj**ane zaraz by było że paliwem śmierdzi ( 2T -śmierdzą spaliny strsznie ) a tak parkował w libero , siedzenie miał suche i nie gnił tak....

 

pozatym warsztat i dodatkowe miejsce -ja to w libero zawsze pełno gratów sobie trzymałem co nie mogę wziąć do pokoju bo śmierdzą itp ( do garażu mam 15km więc część gratów się zabiera jak jestem żeby nie jechać potem 30km specjalnie po jeden klucz ) , był okres że to był mój mobilny warsztat , przychodziło święto leminga czyli niedziela , kiedy strzelają z pi*dy za hałas itp to się jechało z agregatem i spawarką na odludzie rozkładało i rzeźbiło bez walki z debilami :D maluch jest do tego celu ciut za mały , narzędzia się zmieszczą ale grzebanie już nie a libero to się jechało , agregat za auto a w aucie stolik i wiertarka spawarka i się robiło drobnice :D za 2 tys nie kupię garażu , nie wynajmę go też za 350 zł rocznie ( tyle oc płaciłem za libero ) ....

 

miałem brać transita czy normalnego busa ale stwierdziłem że oc mnie zabije , potem spalanie i h*jowo się tym jeździ i parkuje ( wielkie ) więc szukam mikrobusa , nie chcę żadnego piaggio porter , libero , hijet , bo graty drogie niedostępne i serwis trudny , suzuki jako marki nie trawię ale carry jest jedynym mikrobusem do któego są tanie części i dostępne ( sporo pasuje od swifta tico czy innych ) więc szukam :D

 

ot cała filozofia .....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja je*ie kupił byś sobie jakieś podrdzewiałe ducato albo transita, trochę byś polepił i miał byś extra fure na pare sezonów, a tak usrałeś się na jakiegoś azjatyckiego golfa i będziesz cudował. Takim busem to jeszcze raz na miesiąc byś dorobił, bo byś coś przewiózł, wspomógł rolników/sadowników w sezonie itd. a to tego carry to co włożysz? 2 łubianki malin?

 

Nie pisz bajek o odpalaniu diesla w zimie, bo jak ma sprawne świce, aku i filtr paliwa to każdy diesel zagada nawet w -150st. tak samo ze spalaniem, taki blaszak weźmie 8litrów - to naprawdę taka tragedia? pewnie carry pali 7,5 ale tak to sobie liczysz zawsze żeby Ci wyszło 5 :P

 

Tak samo z parkowaniem? tak często bujasz się po zaje**nych parkingach? zwykłym krótkim dostawczakiem wszędzie zaparkujesz, może nie pod samymi drzwiami do tesco, ale 50m dalej to na pewno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...