Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu - po jkim przebiegu wymieniać.


marcincbr600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie po jakim przebiegu wymienialiście lub zamierzacie wymieniić łańcuch rozrządu w swoim motocyklu.

 

Ja posiadam CBR 600 F3 z 96 roku, moto ma obecnie 34 tyś przebiegu, był serwisowany (udokumentowane w książce przeglądów) i nie wynika z ksiązki aby był wymieniony łańcuch. A zauważyłem ż jak przegazuje słychać w okolicach łańcucha lekki stuk (tak jakby łańcuch sie naprężał).

 

Ile jeszcze można na nim przejechać?

 

P.S. Posiadam już manuala serwisowymi i poszukuje jeszcze ksiązeczki z której wynikałoby po jakim przebiegu należy coś wymieniać lub regulować. Jesli ktoś posiada i może zrobić sakn i przesłac lub posiada adres skąd można ściagnąć taką książke bede wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch w Twojej CBR powinien wytrzymać około 50 tys km. Słychać go tak naprawdę na niskich obrotach, a po dodaniu gazu powinien się wybierać i cichnąć. Słyszałem, że CBR miewa problemy z napinaczem, który powoduje brzęczenie w średnich obrotach. Tak naprawdę, to najlepiej żebyć to sam obsłuchał. Możesz skonataktować się z Idaho z naszego forum, on mieszka w okolicach Gdańska i będzie wiedział o co chodzi.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat około 50tys i wlasnie nabyłem łańcuch. Niestety dalej będe czekał na napinacz... :banghead: U mnie było tak, że na początku dzwoniło w okolicach 3tys/min i tylko przy schodzeniu z obrotów teraz dodatkowo dzwoni od 2tys/min do 4tys/min przy zwiększaniu obrotów. Kilka osob twierdziło, że wystarczy sam napinacz, ale w tym przypadku jestem zdania iż lepiej na zimne dmuchać :D i wymieniam napinacz z łańcuchem (znaczysie mam nadzieje, że łańcuch to mi Paweł wymieni... :mrgreen: ).

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XJ900 i XJR1300 po 40tys.km, można przeciągnąc jeszcze tak z 10kkm ale nie wiem jak to się odbija na zdrowiu motocykla ? Może Paweł wie !! Ja w każdym bądź razie zmieniam jak tylko PAN MECHANIK czyli najwyższa instancja powie ( i udowodni ) że już pora i czas.

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię, oczywiście, nie ma sprawy Yaco :-). Co do przeciągania przebiegu - w pewnej chwili dochodzi do momentu, ze napinacz nie daje rady już robić swojej roboty i słychać grzechotanie na niskich obrotach - w przypadku napinacza z zapadką ( a taki jest w XJ`tach) czasmi jednak po jakimś czasie może wskoczyć na następny ząbek i znowu jest cisza. Najlepiej sprawdzić jego długość na określonej w serwisówce odległości pomiędzy dwoma punktami pomiarowymi. Jesli łańcuch zbliża się do wartości granicznej to już nie ma zmiłuj. Podobno są ekstremiści, którzy potrafią wyciąć jedno ogniwo, tylko po to by fazy się zgadzały - jak dla mnie działanie typu kamikadze :-) i nikomu o zdrowych zmysłach ich nie polecam. Nie jest to aż tak droga i częsta naprawa, by na siłę starać się wydłużyć przebieg. Na pewno nie można tak eksperymentować w Ducati, które ma paski. Te potrafią pęknąc bez wcześniejszych ostrzeżeń. Mija 20 tysięcy i wymiana.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli cichnie po nagrzaniu to nie napinacz - normalne z Suzuki stuki i puki ( luz poosiowy walkow, troche za duze luzy zaworowe, sprezyny w koszu sprzegla itp ), sam napinacz napina dopuki zakresu starczy i koniec ( jest automatyczny ) i grzebac przy nim nie wolno.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy `wymienia sie rozrzad` ???

 

Adam M.

 

Chodziło mu zapewne o wymianę łańcucha rozrządu Adamie :mrgreen:

Czesto ludzie tak mówią np: "Nowy rozrząd" zamiast "nowy łańcuch rozrządu" czy "nowy napinacz i łańcuch rozrządu" :mrgreen:

Chyba większośc wie o co chodzi,a ludzie częto tak mówią.........bo jakos łatwiej :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. A co powiecie na Kawe zx9r - slychac wyraznie jakies dzwonienie (okolice sprzegla) na wolnych obrotach i przy ruszaniu z miejsca dzwiek narasta...potem juz cicho.sprzeglo dziala OK.Moze to byc rozrzad?moto ma teoretycznie 34tkm

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto FZX

Silnik jak w FZ

 

Zmieniałem "rozrząd" :lol: :( z 3-4 tys temu.

 

Powiedzcie mi jak jest z napinaczem. wymienia się go czy cofa się stary ?? Bo już sam zgłupiałem. Chciałbym sprawdzić jak po takim przebiegu wygląda naciąg. Jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolicie że powróce do tematu.

 

Zciągnołem z moto owiewki i odpaliłem silnik i zaczołem słuchać dokładnie.

 

Przy dodawanu i odejmowaniu gazu z poziomu obrotów słychać trzask i krótkie grzechotanie. Słychac to tylko od strony rozrządu - dokładnie z okolicy wałków rozrządu. Jak już moto się wkręci na jakiś poziom obrotów to jest OK , a jak sie przymknie gwałtownie to znowu schychać stuki i grzechotanie.

 

Mam pytanie do mechaników.

 

Czy można lekko podkręcić napinacz bez zdejmowania pokrywy rozrządu? Jak próbowałem go przekręcić to śruba mi się cofała do pozycji od której zaczynałem kręcić.

 

I czy można zaradzić jakoś tym stukom bo chcaiłbym jesszcze przejeżdzić jeden sezon?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CBR600 napinacz jest zakończony śrubą. Należy ją odkręcić , włożyć wąski śrubokręcik od tyłu napinacza i przekręcić lekko w lewo przy pracującym silniku.

Lekko i nie na siłę, jeżeli śruba będzie się cofała to cały napinacz wymontować,

posmarować grubo szmalcem i rzucić psu do zabawy a w jego miejsce zamontować nowy.

Paweł ma rację jeżeli rozrząd brzęczy na wolnych to łańcuszek a jeżeli przy przechodzeniu ok 5000 obr. słyszysz gwałtowny terkot to napinacz.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...