Skocz do zawartości

Kawasaki GPZ 500 95r. zatarty. Co robić.


Jackass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję waszej opinii dotyczącej Kawasaki GPZ 500 95r.

 

Silnik jest zatarty na panewkach wewnętrznych wału korbowego(sam wał wygląda ok), zatarta jest panewka na wałku balansującym od strony pompy wody(wyczuwalny luz przed rozebraniem), zatarte są panewki wałków rozrządu i same wałki, Krzywki wałków przytarte i z wżerami na, to samo na dźwigienkach zaworowych.

Tłoki, pierścienie, cylindry ok. Ciała obce w misce olejowej (plastik, teflon nie wiem skąd), drobne opiłki metalu w niewielkiej ilości.

Wał obracał się z dużym oporem przed rozebraniem.

Pytanie co robić.

 

1-Kupić używane części (wał, panewki, głowica itp.)

2-Kupić używany silnik(ok 1000zł)

 

Szlifu wału i dorabiania panewek nie biorę pod uwagę. Koszt przekroczył by wartość motocykla.

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl na tyle popularny, że nie warto w remonty się bawić, bo zwyczajnie szkoda czasu i pieniędzy, na same uszczelki wydasz koło 500zł. Lepiej szukaj drugiego pieca, nawet jakby miał za jakiś czas znowu paść to w konsekwencji i tak wyjdziesz na tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl Ci powiedział, że już nie chce z Tobą jeździć - posłuchaj go, sprzedaj i kup coś innego ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl Ci powiedział, że już nie chce z Tobą jeździć - posłuchaj go, sprzedaj i kup coś innego ;)

He he. Na szczęście to nie mój motocykl, a do naprawy. Moje nie odmawiają posłuszeństwa.

 

 

Na jebaju nigdy nic nie kupowałem, a po niemiecku ni w ząb. Kupię silnik w polszy w podobnych pieniądzach.

 

Zdjęcie znalezione w internecie. To samo znalazłem w misce olejowej.

 

 

928e354ef4625e80med.jpg

Edytowane przez Jackass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mógłbyś rozwinąć? Co to właściwie jest? Spotkałem kiedys coś takiego w sv1000.

Zmielony ślizg łańcuszka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kawa dostała już inny piec i poleciała do właściciela.

 

Czy to była zmielona prowadnica łańcucha to nie wiem. Na jednej było widać, że jest obłamana na końcu.

Prowadnice są z czarnego tworzywa a te śmieci w misce jak widać na zdjęciu. Jak by tego było mało to wał był wygięty w banana. Koło magnesowe obcierało o zębatkę rozrusznika.

Ten silnik nie będzie już jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...