Skocz do zawartości

Speed Day 2016


filipr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

125 2T Open, to takie 125SP. Klasa będzie o ile bedzie tyel chętnych. To ma sens, bo dajmy na to w Moto3 jedzie takie Moriwaki albo Honda RS, które zamiata taką Apkę RS i trochę to niesprawiedliwe, jeśli z góry wiadomo jakie motocykle zajmą pudła. Powinno być tak, ze typowe Moto3 to jak wspomniane Moriwaki czy Honda, a reszta 2T jedzie w np. 125SP czy jak to tam sobie nazwiemy.

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a że rs jest szybsza od np. nsr 125 to dla niej też stwórzmy osobną klasę - a później się dziwcie, że frekwencja jest taka a nie inna. Moriwiaki będzie leciało samodzielnie w swojej klasie więc mistrza polski ma w kieszeni bez startowania. 125 będą cztery, ze dwie sztuki 250 i tak tym sposobem każdy zostaje mistrzem lub wicemistrzem. Wy chcecie się ścigać czy wygrywać zawody gdzie nie ma konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Heniem, ale w momencie gdy 2t bedą na maxa dziabnięte, żeby miały jakikolwiek cień szansy z motocyklami klasy Moto3. Inaczej po co startować, skoro cała zabawa rozegra się pomiędzy maszynami wyścigowymi? A na dziabnięcie 2t młodziaki forsy mieć nie będą mieli, więc dyskusja zatacza koło ;)

Edytowane przez Kamel-JG

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tja się chwalą na pejsatym, że "do końca roku" ;-), mało czasu zostało :D.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie, chcę wystartować w tym roku w SDT600 i żeby naliczały się punkty w klasyfikacji od pierwszego wyścigu, kiedy należy rozpocząć pozyskanie tej licencji ? W kalendarzu SD są dwa terminy w kwietniu, podejrzewam że w tym drugim czyli 18-19.04 będą już wyścigi SDT, Czy w ten sam dzień wyścigowy mogę nabyć odpowiednią licencję i zdobywać punkty do klasyfikacji generalnej 2016 ? Czy należy przyjechać w terminie wcześniejszym czyli 11-12.04 i pozdawać te egzaminy ? Oczywiście przy założeniu, że będę miał aktualne badania lekarskie i pieczątkę lekarza medycyny sportowej oraz przynależność do klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat patrząc na wyścigi w tamtym sezonie pierwszy był w maju 18. Także luz, najłatwiej będzie wziąć udział w Speedday school, bo tam załatwisz wsio na miejscu. Może podadzą kiedy to będzie, ale pewnie któraś z tych dat co podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo dzięki za odpowiedz ale dzisiaj tak sobie oglądałem youtuba i napotkałem Smelki46 (chyba znacie go) filmik z 2015 roku: tak jest zatytułowany: 23.04.2015 wyścig który należało ukończyć aby dostać licencję (nie mogę skopiować tego linka z youtube).

Wynika z tego, że wówczas był pierwszy wyścig, bo ukończenie wyścigu w praktyce daje ci licencję, lub tak jak wspomniałeś było to SD school.

Jeżeli będziecie mieli info jak to wygląda w tym roku to proszę o wpis lub spytajcie Jacka, Mario Ty lub Kamel macie z nim kontakt, ja za szary jestem, kiedyś do niego pisałem i nic nie odpowiedział :)

Swoją drogą Smelka to dobry zawodnik, a w tym wyścigu leciał w przedziale 1,46-47(ale to jest wiadomo presja ukończenia) i chyba wygrał, więc nie jestem chyba na straconej pozycji żeby walczyć tym co dysponuję :) o pudełko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo SDSchool nie ma chyba znaczenia, bo tak czy inaczej trzeba zdać egzamin z pytań i ukończyć wyścig. Ktoś tam był na SDSchool i teoria trwała pół dnia chyba. Z drugoej strony może można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Faktycznie na kalendarzu SD nie ma chyba zaznaczone kiedy to ma być.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat na Smelkę nie patrz, to jest wariat z wyciętym ogranicznikiem ;). Jakiś w ubiegłym roku jak się kręciłem po placyku gdzie trenują gymkanerzy, stunterzy i lamerzy jak ja, widziałem Smelkę w akcji jak latał na swojej francy gymkanowej... Z 7 gleb z tego dwa haje i to podobno nie było wszystko... Mnie by już za bardzo dupa bolała, a on dalej ćwiczył...

A te 1:46 wykręcił za drugim pobytem na Poznaniu bodaj, czy w drugi dzień ;).

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat pamiętam, że robili też później licencje, brali już udział w wyścigu, normalnym, z punktami, ale chyba wtedy się nie dostaje pkt, a Tobie na tym zależy. Ten wyścig podczas SDS to tylko żeby uzupełnić formalność, nic nie wnosi(jechałem wtedy Bułą :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za SDS płaciłeś dodatkowo 300zł czy było to w cenie speeddaya ? W SDS jest wykład teoretyczny i sam wyścig czy też latasz w sesjach ?

przemo, a Ty będziesz coś tam latał w tym roku ? masz jeszcze tą K1 ?

Smelke trochę obserwuje on chyba potem latał 1,42 ale jakoś znikną w sezonie bo chyba jakąś kontuzje miał ale dokładnie nie wiem. Ciekawe czy w tym roku będzie startował w Rooki 600 jak Dziki Sereda zwycięzca SDTw tamtym roku.

Ciekawi mnie również ten chłopak Damian Oldakowski na jakim sprzęcie i gdzie będzie latał bo to odkrycie ostatniego roku, czy w Superbike czy Superstockach w MP. Jak coś będziecie wiedzieli dajcie krótkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat za te 300 zł było szkolenie teoretyczne, jedna sesja(kwalifikacje) i wyścig, także nie wiele. Pamiętam, że wziąłem za 50 zł chyba, jedną sesje dodatkowo. Nie dało się brać udziału w SD bo to ze 2 godz trwało :) Ja mam Srada, chcę go ogarnąć w tym roku i poduczyć się na kartingach, marzy się jeden SD, ale dużo zmian się u mnie szykuje, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puścimy.

Yuby kijowe informacje... Triumphy chwilowo wsparcie utraciły, Intermotors się podobno z Triumphem nie dogadał na ten rok i przestali być importerem. z jednej strony nie płaczę, a z drugiej zawsze coś tam było.. choćby SD taniej ;). Ciekawe czy ktoś się wychyli sensowny...

 

EDYTA: Teoria z tego co ogarniam, to regulamin pzmotowski na 2015 wyścigowy pełny, to było to. Tomek, albo Rufus min. mówili, że mieli w pytaniu pełną procedurę startową z czasami.

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...