Skocz do zawartości

GPX 750R 1988r. Renowacja i zmiany.


FAJNYFACIO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a po cholerę przepłacać za szkiełkowanie stalowej ramy?

Stal lepiej wypiaskować troszkę taniej.A malowanie proszkowe jest przereklamowane.Proszki są takie sobie.

Lepiej dać dobry podkład epoxydowy (antykorozyjny) i na to poliuretan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę lakierowanie na mokro. Malowałem felgi jedną i drugą metodą i musze stwierdzić że te na mokro wyglądały lepiej a nie zauważyłem róznicy w trwałości lakieru. Pewnie proszek jest trwalszy ale nie ma takiego efektu jak lakier z pistoletu. No i kwestia koloru. Na mokro wybór jest w zasadzie nieograniczony, czego nie można powiedzieć o proszku.

 

A co do sprayu to polecam produkty VHT. Troszkę drogie ale warte swojej ceny (oczywiście jeśli się z nich korzysta tak jak producent przykazał)

Edytowane przez Arczibreslau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodziło o to że "klasyczna" farba jest cieczą.Dlatego nazywa się to malowanie na mokro.

Natomiast proszki są napylane na sucho a zamieniają się w ciecz w pewnej temperaturze.

A technika malowania mokro na mokro ma za zadanie lepiej połączyć ze sobą kolejne warstwy.

Niektóre farby np.poliuretany po pełnym wyschnięciu (utwardzeniu) mają bardzo anty adhezyjną (nie ma do niej przyczepności) powierzchnię i jak nałożysz drugą warstwę po określonym czasie są duże szanse że się złuszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie widzę jak folią wszystko poosłaniał , teraz kupi spraye i będzie malował . I wyjdzie kupa z przewagą kupy !

Wcale się nie zraziłem , że może wyjść kupa :) dla kolegi efekt po malowaniu ( 2 warstwy, szlifowanie na mokro 1000 ) Teraz jeszcze jedna warstwa podkładu, szlifowanie na mokro i wkoncu matowy czarny kolor.

 

Jak dla mnie niezła ta kupa:)

post-83817-0-07944400-1483961734_thumb.jpg

post-83817-0-42111600-1483961741_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekasz na wyschnięcie , szlifujesz i nakładasz kolejną warstwę ? Trochę to dziwna metoda .

W lakierni nakładamy kolejne warstwy lakieru z zachowaniem odpowiednich tzw, międzyczasów . Chodzi oto aby poprzednia warstwa nie była mokra i nie była zbyt mokra ani przesuszona ,bo inaczej albo lakier pocieknie , albo kolejne warstwy się do siebie nie zwiążą i lakier będzie się łuszczył .

Szlifujemy i polerujemy na lustro ew. ostatnią warstwę jeżeli są jakieś wtrącenia lub zapylenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekasz na wyschnięcie , szlifujesz i nakładasz kolejną warstwę ? Trochę to dziwna metoda .

W lakierni nakładamy kolejne warstwy lakieru z zachowaniem odpowiednich tzw, międzyczasów . Chodzi oto aby poprzednia warstwa nie była mokra i nie była zbyt mokra ani przesuszona ,bo inaczej albo lakier pocieknie , albo kolejne warstwy się do siebie nie zwiążą i lakier będzie się łuszczył .

Szlifujemy i polerujemy na lustro ew. ostatnią warstwę jeżeli są jakieś wtrącenia lub zapylenia .

Zle sie wyraziłem. Nałożyłem pierwsza warstwę, poczekałem 15-20min potem druga, znowu odstęp czasu i na koniec 3. Przez noc schło wszystko i na drugi dzien zeszlifowalem, zeby pozbyć sie wszystkich nierówności. Po zeszlifowaniu chciałbym położyć jeszcze ostateczna warstwę, co myślisz Bruns?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy warstwy dobrze położone w zupełności wystarczą , teraz tylko polerka .

Chyba że chcesz teraz po przeszlifowaniu i oddtłuszczeniu , położyć czwartą warstwę " na lustereczko" i zaoszczedzić sobie czsochłonnego polerowania .

Osobiście bym wybrał drugą opcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy warstwy dobrze położone w zupełności wystarczą , teraz tylko polerka .

Chyba że chcesz teraz po przeszlifowaniu i oddtłuszczeniu , położyć czwartą warstwę " na lustereczko" i zaoszczedzić sobie czsochłonnego polerowania .

Osobiście bym wybrał drugą opcję .

Dzieki za rade, tak tez zrobie. Czwarta powłoka i ... teraz moje kolejne pytanie. Czy skoro jest to kolor czarny matt, rownież mam polerować? Czy po spolerowaniu mat nie stanie sie błyszczący? Edytowane przez FAJNYFACIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rama zrobiona:) wyszło całkiem niezle jak na pierwszy raz ( oczywiście nie odbyło się bez problemów podczas dokręcanie śrub, farba zeszła :| DLACZEGOOOOO???? zrobiłem poprawki ale to wina tego żeza krótko farba schła? 3 tygodnie ) Teraz czas na koła i przednie amortyzatory. Myślę nad kolorem Red Canddy ale słyszałem, że bardzo trudno uzyskać dobrą jakość przy małym doświadczeniu. No cóż, zobaczymy.

post-83817-0-24440400-1489513284_thumb.jpg

post-83817-0-31963600-1489513289_thumb.jpg

post-83817-0-87811700-1489513293_thumb.jpg

Edytowane przez FAJNYFACIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na przednie amortyzatory i uchwyty na światło.

Zabrałem się też za felgi ( tak będą sciągnięte opony ) i za przedni błotnik z którym miałem mała przygodę. Paint striper mocna sprawa nie tylko farbę mi zjadło :) teraz muszę wypełnić zagłebienia szpachlem i wyszlifować. No cóż człowiek uczy się na błędach.


Najważniejsze, zakupiłem sprężarkę 100 litrową, koniec z malowaniem z puszek:)

post-83817-0-55303500-1490016429_thumb.jpg

post-83817-0-91237500-1490016435_thumb.jpg

post-83817-0-06810800-1490016441_thumb.jpg

post-83817-0-46559200-1490016820_thumb.jpg

post-83817-0-26139200-1490016825_thumb.jpg

post-83817-0-20451900-1490016955_thumb.jpg

Edytowane przez FAJNYFACIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...