Skocz do zawartości

temperatura silnika


Mimo_ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie mam pytanko:

Ile powinna wynosić normalna temperatura pracy silnika-rzędowa czwórka chłodzona powietrzem(XJ650).Jaka temperatura jest już za wysoka(przegrzewanie sie).

Chce sobie jakić temometer zamontować i nie wiem jakiej skali szukać.

Widzialem u jakiegoś gościa taki wynalazek:termometr(w nawet fajnej chromowanej obudowie),od niego wychodzil metalowy przewód w pancerzu i był włożony między żeberka w głowicy.Ponoć od jakiegoś pieca czy pompy.

Są gdzieś do kupienia typowe motocyklowe termomertry????

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są takie mierniki przy użebrowaniu silnika ale wiem że są takie korki wlewu oleju z zegarem temp. oliwy. I na pewno były w katalogu Louis'a a więc są do kupienia na rynku.

Pozdro all

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że mierzenie na żebrach nie mówi dokładnie jaka temperaturę ma silnik. W róznych punktach ożebrowania temperatuta będzie różna. Myślę też, że każdy silnik też będzie się prezentował indywidualnie w tym temacie (różnice w konstrukcji żeber i inny rozkład temperatur)

Myślę, e najlepiej zainstalowac czujnik za cylindrami jak najgłębiej między żebrami (jak najbliżej cylindra) w górnej jego części - tak żeby pęd powietrza nie chłodził bezpośrednio miejsca z którego zdejmujemy pomiar.

A w skaźnik można wyskalować samemu, przyjmujac, że silnik pracuje poprawnie - sprawdzać w różnych typowych warunkach drogowych temperaturę i po jakimś czasie bedzie można uzyskane wyniki uznać za zakres normalnej temperatury pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W takich motorach mierzy się temperaturę oleju. W sprzedaży są specjalne termometry wkręcane w miejsce korka wlewu oleju. ( np. w Louisie lub na motobazarach )

 

Czy w takim przypadku wystarcza urządzenie uniwersalne czy też jest dedykowane dla konkretnego silnika? Czy zakres temperatury pracy jest podobny w różnych maszynach czy też konkretne moto ma "swoją" temperaturę optymalną?

Poszukuję takiego czujnika do GS500.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XJR'ze temperatura pracy zaczyna się od 70C przy temperaturze zewnętrznej w pobliżu zera do 140C w upalny dzień w korku ulicznym.

Posiadam termometr wkręcony w miejsce korka wlewu oleju.

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Witam. Wydaje mi sie, ze nie ma sensu wtykac czujnika temp miedzy zebra glowicy/cylindra. Bardziej miarodajnym, dokladnym i wskazujacym prawdziwa temp bedzie termometr ktory zmierzy temp oleju. Tylko, ze co to da??? Bedziecie sie gapic na termometr zamocowany grzes na silniku i wjedziecie w drzewo albo komus w dupe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zainstalować wyswietlacz na kierownicy, ostatnio mierzyłem temperaturę silnika w XJ600, miedzy drugim a trzecim cylindrem na wysokosci śruby od napinacza, temperatura dochodzi do 120 stopni C, na pomiar w upalny dzien muszę jeszcze poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziecie sie gapic na termometr zamocowany grzes na silniku i wjedziecie w drzewo albo komus w dupe!

Niekoniecznie na silniku. Ja w swojej SR mam suchą miskę olejową i zbiornik oleju w ramie . Termometr (właśnie taki z Louisa ) wkręca się zamiast korka wlewu oleju, który znajduje się przed bakiem mniej więcej w połowie odległości od główki ramy - a więc "na oku". podobny układ jest chyba we wszystkich 1 cylindrowych Yamahach. W ulotce dołączonej do termometru jako optymalną podawano temp 80 stopni, i faktycznie taka się utrzymuje w warunkach normalnej eksploatacji t.j. bez pałowania i do temp powietrza ok 30. Jeżeli w waszych motocyklach taki termometr można założyć tak aby był widoczny to naprawdę polecam - po pierwsze - potrafi powstrzymać przed warictwami w upały, po drugie idzie przetestować w zakresie chłodzenia silnika różne oleje - naprawdę widać różnicę po zmianie marki oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...