Skocz do zawartości

Dzieci na motocyklu


Major87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

wow, to się nazywa mieć benzynę we krwi. ja tez napaliłam się na wozenie syna do przedszkola z nadzieja, ze nie będę stala w korkach, ze przemieszcze się szybciej i wreszcie będziemy na czas. po czym dotarl do mnie ten tekst. Wiedzialam o tym, ale jakos tak nie chciałam tej wiedzy utrwalac ;) Cytuje: "Pamietajmy, ze dopuszczalna predkosc motocykla, którym przewozi się dziecko do lat 7 może wynieść 40 km/h. Jeszcze większe ograniczenia predkosci obowiazuja przy przewozeniu dziecka w strefie zamieszkania - tu predkosc nie powinna przekroczyć 20 km/h." 20 na godzine? to jak rowerem ;) Żarcik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja cora byla strasznie przeciwna gdy chodzilam na kurs i po zdaniu kupilam moto.Wsciekala sie jak latalam popoludniami.Ostatnio zazartowalam " to dawaj ze mna" ...napalila sie;) w tym sezonie jeszcze nie ale za rok chcialabym jej pokazac za co tak kocham moja Hanke;) Musze tylko ogarnac jakiegos ciucha dla mlodej no i kask oczywiscie.Mlody juz tez wspomina , ze z checia by pojezdzil.Tylko, ze on ma 6 lat i jest bardzo drobny.Jego to sie boje brac...szalenstwo ma we krwii , nie wiem co mu do glowy przyjdzie podczas jazdy...

Edytowane przez Dreamof

Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak szaleństwo ma we krwi to może tym bardziej posadz go na jednośladzie i od malenkosci zacznij mu wkladac rozwagę do głowy ;)

No i jak piszesz, stroj i kask - obowiązkowo. jak kupisz dla dwojki, to może uda Ci się cos taniej wyciagnac. Ja się tam zawsze targuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem w lato woze dzieci do domu z przedszkola. Starszy siada na tylnym bagazniku a mlodszy na baku z nogami na gmolach. Tylko z przedszkola do domu mam ok. 500 m osiedlowa drozka wewnetrzna (budownictwo jednorodzinne). I przyznam ze jade zawsze maks 20-30 i z sercem na ramieniu.

NIGDY nie wiadomo co dzieci zrobia,zakolysza sie itp. Sasiad opowiadal mi jak to kiedys tez wozil swoje dzieciaki motorem do czasu ,az kilkuletni syn stracil lekko rownowage i odruchowo podkurczyl nogi. Dzieci maja krotsze nogi,ledwo siegaja do podnozkow , pieta zaczepila o szprychy noga zablokowala sie na teleskopie i skonczylo sie na ranie szarpanej, prawie amputowanej piecie,zerwanymi sciegnami i wykrecona stopa w kostce.

Piete przyszyli, pol roku gipsow i rekonwalescencji. Mlody juz jest dorosly i unika motocykli jak ognia.

Widzac co sie dzieje na drogach w zyciu nie zabralbym dzieciakow na motocykl w normalny ruch miejski.

Lekki szlif na zkrecie i leca jak pileczka prosto pod kola samochodow.

Jezeli juz dziecko ma jezdzic to co najwyzej pozwolilbym jakas motorynka smigac na placu lub mini crossem na polu. Ryzyko jak na rowerze.

Nie mowiac o ciuchac. Kto z Was ma kompletny ciuch dla dzieciaka ?

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, to się nazywa mieć benzynę we krwi. ja tez napaliłam się na wozenie syna do przedszkola z nadzieja, ze nie będę stala w korkach, ze przemieszcze się szybciej i wreszcie będziemy na czas. po czym dotarl do mnie ten tekst. Wiedzialam o tym, ale jakos tak nie chciałam tej wiedzy utrwalac ;) Cytuje: "Pamietajmy, ze dopuszczalna predkosc motocykla, którym przewozi się dziecko do lat 7 może wynieść 40 km/h. Jeszcze większe ograniczenia predkosci obowiazuja przy przewozeniu dziecka w strefie zamieszkania - tu predkosc nie powinna przekroczyć 20 km/h." 20 na godzine? to jak rowerem ;) Żarcik :)

ba... wyobraź sobie, że w strefie zamieszkania nawet nie przewożąc dziecka obowiązuje max. 20km/h :D

:banghead: :banghead: :banghead:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba... wyobraź sobie, że w strefie zamieszkania nawet nie przewożąc dziecka obowiązuje max. 20km/h :D

:banghead: :banghead: :banghead:

Wiesz, formalnie masz racje - ale moj przyrzad pomiarowy wyglada tak :

3601185865_6fc2bda6ae.jpg

 

Roznica wskazan miedzy 20 a 30 jest na nim - powiedzmy sobie - umowna :)

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Wiedzialam, nikt nie odwazy się odezwac. Przynajmniej macie w sobie na tyle przyzwoitości, ze nie kłamiecie - nawet w internetach ;) A przy okazji, wszystkiego dobrego w nowym roku! Macie jakies noworoczne postanowienia. Ja marze już od kilku lat o podrozy do Paryza. Ale jakos niedawno zobaczyłam filmik nakręcony na rondzie przy Łuku Triumfalnym. :D Masakra, chyba się jednak nie podjme. Widzial ktoś? Chcialam zarzucić linkiem, ale nie da się wkleic. Wpiszcie w wyszukiwarke, to na pewno Wam wyskoczy. Jak to zobaczyłam, to myslalam, ze padne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze.

 

Na ewentualne odstepy pozwalam sobie jedynie w Harz'u jak z Monterem jezdze, bo biedak by po kazdym wypadzie musial nowy tlumik zakladac, bo regularnie sciera go o asfalt :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem kto z Was jeździ tak przepisowo ;p Chyba to było wtedy, jak robiliście kurs ;)

 

Ja się staram. Np na autostradach rzadko 140km/h przekraczam, właściwie prawie nigdy :)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...