Skocz do zawartości

Maxjota czyli XJ-900 jako Cafe Racer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Właśnie zakończyłem swój pierwszy projekt przebudowy motocykla i chciał bym się efektami tej pracy z Wami podzielić.

Wszystko się zaczęło kiedy to w październiku zeszłego roku zakupiłem trochę zmęczoną życiem Yamahę XJ-900.

Tak motocykl wyglądał zaraz po zakupie:

f5ca456f1caa.jpg

 

 

Zaraz po zakupie zabrałem się za rozbieranie motocykla i planowanie co i jak przerobić:

749e8ee5c784.jpg

b5964ab8b26f.jpg

 

Podstawowym założeniem tego projektu było to że ma być to projekt budżetowy tak więc postanowiłem zostawić oryginalny zbiornik (nikt w niego nie wierzył).

Dodatkowo aby ograniczyć budżet wszystkie rzeczy wykonałem samodzielnie (po za tapicerowaniem siedzenia) czesto używając do tego po prostu pilnika :rolleyes:

Posiadam dużo zdjęć z całej budowy ale nie będę ich tu wszystkich wklejał jeżeli ktoś by był zainteresowany konkretnymi detalami to wtedy wkleję.

Z osiągniętego efektu jestem bardzo zadowolony ponieważ po mimo że jazda może nie jest mocno wygodna to potrafi dostarczyć mega fajnych wrażeń i nie chce się zsiadać. Po za tym satysfakcja jest jeszcze większa ponieważ gdzie się nie zatrzymam to zaraz motocykl wzbudza spore zainteresowanie :rolleyes:

A tak motocykl prezentuje się od jakiegoś miesiąca :)

 

 

845a49d9e40c.jpg

c38dd2b6ec29.jpg

d483cc5a81c0.jpg

b0c604626454.jpg

cbded0d07a45.jpg

b15d14cac5c4.jpg

1cfd97891a9b.jpg

ab6f7c30b4ce.jpg

647437d0b161.jpg

b15e566e326c.jpg

1083198d1c1d.jpg

a57d51af49a4.jpg

4ded29df684a.jpg

e5a20b7ad263.jpg

51cd8d7abb20.jpg

8ab398148092.jpg

5a39078f7169.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wykończenia w drewnie.... touche! bardzo ładnie wyszło.

 

I o ile rozumiem element ekonomii, to ten zbiornik jednak nie pasuje :(

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wypolerowałeś,jak odnowiłeś wydechy mógłbyś coś napisać?

Tarcza filcowa na szlifierkę i pasta do polerowania ;)

 

 

I o ile rozumiem element ekonomii, to ten zbiornik jednak nie pasuje :(

Ekonomia to nie tylko zbiornik (co do zbiornika to już dwie osoby,które oglądały na żywo pytały kto mi robił ten zbiornik :biggrin: ) to także oryginalne wydechy i kupę elementów dorabianych ręcznie lub zaadaptowanych ze złomu :rolleyes: na przykład kierunkowskazy są zrobione z chińskich latarek z MM :icon_mrgreen:

 

Za pochwały dziękuję :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomia to nie tylko zbiornik (co do zbiornika to już dwie osoby,które oglądały na żywo pytały kto mi robił ten zbiornik :biggrin: ) to także oryginalne wydechy i kupę elementów dorabianych ręcznie lub zaadaptowanych ze złomu :rolleyes: na przykład kierunkowskazy są zrobione z chińskich latarek z MM :icon_mrgreen:

 

Za pochwały dziękuję :tongue:

Ja wiem, kasa to jednak kasa.. ale jakby ten zbiornik był krótszy, to by było miodzio. I zdaję sobie sprawę że ciężko jest znaleźć kogoś kto będzie spawał zbiornik. Ale w międzyczasie, poszukaj czegoś na szrotach... zbiornik od jakiejś starej hondy cy cuś..

 

Ale - co tam, ładna jest, widać włożoną pracę i uczucie :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie projekt niby zakończony ale jakoś wczoraj się nudziłem i wykombinowałem jeszcze taką ozdóbkę tylnej lampy :rolleyes:

62897eecbb5a.jpg

4b9955549869.jpg
Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...