Skocz do zawartości

900RR sc28 strzał ze sprzęgła


marek12128
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem cbr'ki od niedawna ostatnio ciągnie mnie do gumowania powoli już ogarniam temat wstaje na pierwszym biegu z gazu w pionie przebijam na 2 i tak lecę jakieś 300-400 metrów do odcinki na 3 nie przebijam bo nie mam amorka... Trochę szkoda mi skrzyni i chciałbym nauczyć się wstawać na 2 z klamki ,ale mam mały problem robię dokładnie to samo co kolo na filmiku

a koło ani drgnie tylko przyspiesza... co prawda na filmiku jest sc33 ,ale nie ma chyba aż takiej przepaści między nimi. Jak strzele 2-3 k rpm więcej to ślizga się tylny laczek... Z gazu też nie idzie podniesie na 20-30 cm i zaraz opada , przełożenia mam seryjne 16/43 ,a na ostatnich biegach jakby mu mocy brakowało , na 4 biegu mam 240 a na 5 już tylko 250 a na 6 260... Chwile po zakupie zaczęło mi ślizgać sprzęgło ,ale wymieniłem olej i już do tej pory jest ok , co może być nie tak z moim sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelaj na takim "półsprzęgle" aby łańcuch był napięty.

 

A i na jedynce się da jechać w nieskończoność, więc jak chcesz się dobrze nauczyć to poszedłbym w tę stronę.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelaj na takim "półsprzęgle" aby łańcuch był napięty.

 

A i na jedynce się da jechać w nieskończoność, więc jak chcesz się dobrze nauczyć to poszedłbym w tę stronę.

Wiem wiem , strzelam na półsprzęgle , da się ,ale jedynka jest strasznie nerwowa i łatwo o plecy przy prawdziwym pionie , mi bardziej zależy na szybkiej gumie np wylatuje z winkla strzał i guma , tyle że ze strzału nie wstaje...

Edytowane przez marek12128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci to sprzęgło nadal ślizga i nie oddaje całej mocy na koło, i ten uślizg jest nie na asfalcie ale w koszu sprzęgłowym.

Pomóż jej i przenieś jak najwięcej swojego ciężaru na tył, a najlepiej stań na tylnych podnóżkach. Teraz wydaje się to za trudne, ale szybko zaowocuje.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie te opony :-)

Pirelli diablo rosso

 

Pewnie Ci to sprzęgło nadal ślizga i nie oddaje całej mocy na koło, i ten uślizg jest nie na asfalcie ale w koszu sprzęgłowym.

Pomóż jej i przenieś jak najwięcej swojego ciężaru na tył, a najlepiej stań na tylnych podnóżkach. Teraz wydaje się to za trudne, ale szybko zaowocuje.

Dodam tylko ,że próbuje strzelać na 1 i fajnie wstaje , a na 2 coś jest nie tak... Dziś spróbuję tak jak mówisz na stojąco z nogą na podnóżku pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 powinna bez problemu z samego gazu wstać. Jedziesz około 6krpm, szybko zamykasz i otwierasz gaz. Skoro mój fazer tak potrafi wstać to twoja cbr nie powinna mieć żadnego problemu.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A jak wyglada Twoja pozycja za kierownica? Na pierwszych biegach leci ale później na wyższych biegach według mnie problem polega na tym, ze nie jesteś jeszcze na tyle obyty i z podświadomego strachu przechylasz sie do przodu dociążając go a odciążahąc tył, stąd uślizf i brak gumy.Wyprostuj się i dawaj z gazu jak pisał kolega wyżej a jeszcze najlepiej wstań lewa na podnóżek pasażera a prawą pilnuj chamulca.

Edytowane przez Brylu 1989

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...