Skocz do zawartości

Zakup motocykla i dziwna forma sprzedaży, jak myślicie to nie jakiś przekręt?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę owijał w bawełne, był do kupienia kiedys na jednym z serwisów vulcan 900 za 12k, nosiłem się z zamiarem zakupu aż oferta wygasła, jednak okazało się że zachowałem maila do kolesia i się odezwałem.

 

Wyszło, że gość jest grekiem a motocykl jest zarejestrowany w polsce na wrocławskich blachach, koleś jest teraz w grecji i chce go nie drogo sprzedać bo ponoć rejestracja przerejestrowanie go z polskich blach na greckie to duży koszt i wysłał by mi go kurierem z możliwością przetestowania. z resztą sami zobaczcie co mi napisał po krótkiej wymianie maili :

 

Grek:

 

Dzień dobry,
dziękuję za odpowiedź.
Motocykl jest nadal na sprzedaż. Cena wynosi 12,000 PLN. Motocykl jest z 2011 roku i ma jedynie 25,000 km przebiegu. Jest dokładnie taki, jak widać na zdjęciach, bez defektów, nie był nigdy rozbity.
Pracowałem w Polsce, gdzie go kupiłem. Motocykl jest zatem zarejestrowany w Polsce. Ma polskie tablice rejestracyjne i dokumenty.
Teraz wróciłem do Grecji i zarejestrowanie tu motocykl kosztuje zbyt wiele, ze względu na to, że ma polskie dokumenty.

Mam nadzieję, że mój polski jest zrozumiały. Przepraszam, jeżeli tekst zawiera błędy ortograficzne. Został przetłumaczony z angielskiego. Wolałbym otrzymać odpowiedź po angielsku.

 

Ja:

 

Thank you for your answer, I'd love to see your motorcycle in live. Is this possible and if so, when can we arrange and where. I have one more question. Do not be a problem with the registration of a motorcycle for a new owner? Is the bike is insured? Is the machine is inPoland?

I am waiting for a response,
Greetings

 

Grek:

 

Good day,

Thank you very much for the reply!
I want to apologize for my late reply. I'm sorry it took so long and did not say anything but I had a lot of work.

The motorcycle is in perfect condition, without damage and without any scratches. I attached more photos with the motorcycle.
Now I am back at home in Greece and the motorcycle is with me. I tried to register the motorcycle in Greece, but unfortunately excessive fees discourage me, because the motorcycle have Polish documents.
I need to sell it back to Poland and if you are still interested to buy it, I can send it to your address by courier.
The transportation taxes are included in the price. Estimate delivery time is 3-4 working days so you can have this motorcycle before the beginning of the next week.The transport company will make the name transfer on the ownership documents also as I will give them a power of attorney to do so. This company also handles the payment procedure and allow you to test the motorcycle before i receive the money.
So, if you are still interested, answer me and I'll explain how we can conclude the transaction.


I wish you a good day!

 

 

Dostałem normalnie tym mailem w twarz, myslałem że moto jest w polsce, co o tym myślicie? Nie jest to jakiś wał ? Doradźcie coś prosze.

 

 

Prosiłbym też moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu bo jakoś nie mogłem zdecydować gdzie o to zapytać. Z góry dzięki.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jedzie nigeryjskim przekretem na 100km, ale znowusz mnie angol na maila odpisal jak chcialem laptopa kupic a chcialbym widziec angola mine jak tego maila czytal :D

 

nie ma mozliwosci kupna tego chroma normalnie , tylko od tego goscia ? to jakies rzadkie jest ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już bardzo znany wał kolego. Trafiają się różne wersje owego wała, ale możesz liczyć albo na lewe dokumenty i późniejsze problemy z beknięciem za kradzież włącznie, albo kradzież moto przez obecnego właściciela, albo transferujesz kasę przez Western Union a motoru nie dostajesz i takie tam.

Słuchaj, jak masz czas i chęci się bawić, możesz to ciągnąć dalej, w celach typowo edukacyjnych. Nie podawaj tylko danych osobistych. No i wrzucaj tu na forum postępy. Stawiam moją poprzebijaną oponę z Suzy, że gość ma nadzieję uprawiać z Tobą miłość analną na sucho.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest rzadkie tylko powiedzmy że dość okazyjnie, ale wczytajcie się w tekst od tego ciapka, tam wyraźnie napisał że jeśli się zgadzam to przyjeżdża do mnie kurier, ja sobie żelazo biore, sprawdzam i dopiero po obmacaniu decyduje czy biore i płace. Coś na zasadzie odbierania telefonu na abonament i podpisywania umowy przy kurierze

 

Tylko najbardziej czuje spisek że umowa na odległość, jak to tak maszyne kupować i w 4 oczy umowy nie podpisywać ?

 

@Edit:

 

Major, właśnie tego się obawiałem od początku

Edytowane przez hendar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest okazyjne z jakiegoś powodu tak? Normalni ludzie nie będą szukali moto cholera wie gdzie, chyba, że to jakiś ultra klasyk albo coś w tym stylu.

Właśnie miałem pisać, że aż dziwne, że ciągle są naiwniacy, którzy idą na coś takiego. "Firma kurierska" to bardzo często część dosyć ogarniętej szajki złodziei, a cały kant jest grubymi nićmi szyty. Nie ładuj się w ten interes! ale rozmowę możesz ciągnąć :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsza jest argumentacja kolesia, że przerejestrowanie moto z polskich blach na greckie jest tak strasznie drogie że aż musi sprzedać ale za to kuriera z żelazem to mi wyśle w cenie moto - gdzie tu logika ? Tym bardziej, że o ile mi wiadomo to grecja nadal jest w UE to ile taki zabieg może kosztować ? 200 E max.

 

Od początku waliło mi to jak mielarka gówna, zdziwił mnie tylko ten pomysł że gość jest skłonny wysłać mi maszynę pod dom a kasa dopiero po tym jak uznam że wszystko gra, dlatego taki mi się bigos w głowie narobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się pozbyć pieniędzy, to weź podeślij komuś z forum, chociaż do złodzieja nie pójdą :).

W celach edukacyjnych jednak mógłbyś się pobawić. Co Ty na to?

Jest pełno innych wałków. Ja dostaję regularnie na gejbuku jakieś wiadomości od biednych panienek z sierocińca z Afryki. Wysyłasz przez Western Union chyba 20 albo 30k dolców, niby na załatwienie jej przejazdu do Ciebie, dokumentów i małżeństwa, opłacenie prawników i takie tam. :D :D :D

Poszukałem trochę z ciekawości i zaskoczony nie byłem, kiedy się okazało, że ktoś dociągnął to do końca. Wysłał całą kasę, a ona odpisała, że znalazł się już ktoś inny, ale kasę zatrzyma sobie jako błogosławieństwo od ofiary :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli znasz angielski powiedz ze masz kumpla w grecji i chetnie podjedzie zobaczyc moto. Wtedy wyczujesz, natomiast nie rozumiem jakie mialby miec oplaty za moto zatejestrowane w Polsce. Mozesz tez poprosic o vin lub nr rejestracyjny sprawdzisz sobie wtedy np ubezpieczenie na stronie UFG i zobaczysz czy gosc cos nie sciemnia odnosnie istnienia takiego moto.

 

edit: daj linka do aukcji?!

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przeczytać którykolwiek z dziesiątków identycznych tematów. jak chcesz sprawdzić, to przyciśnij gościa że chcesz zobaczyć bo będziesz na miejscu - zamilknie, to się upewnisz że to przekręt

szkoda klawiatury

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...