Skocz do zawartości

Jak najkorzystniej zezłomować auto ?


Romek125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam auto które nie opłaci się już naprawiać. W urzędzie zasugerowano mi złomowanie. Takie auto sprawne szacowane na giełdzie około 14k zł. Za takie jakie jest obecnie autokasacja oferuje około 500zł. To jest jakieś chore. Za samą lampę weźmą 2 razy tyle nie mówiąc o instalacji LPG i innych podzespołach. Zeby nie płacić OC muszę uzyskać papier z autokasacji bo inaczej ani rusz do tego opłaty OC. Dodam że auto muszę dostarczyć w całości mimo że jest uszkodzone to z akumulatorem, na kołach, kluczykiem, szybami itp bo inaczej odejmą mi 1 zł za każdy brakujący kilogram. Przecież to MOJA WŁASNOŚĆ a ja dostaje za to grosze i nawet nie mogę sprzedać pojedynczych części co w jakimś stopniu zwróciłoby mi koszty. Dlatego rzucam pytanie, jak na takim interesie wyjść najkorzystniej ze zwrotem kosztów pojazdu?

Edytowane przez Romek125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzedaj go znajomemu z Białorusi lub Ukrainy . Znajomy napisze oświadczenie że nie zamierza kontynuowac OC i masz problem z głowy . Przerobione na własnej skórze i przyklepane przez ubezpieczalnie i WK .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic odkrywczego nie napisałem, także o niczym nielegalnym ;)

najprościej wyjąć z auta to co jest coś warte i szybko pójdzie a resztę (włącznie z papierami) normalnie sprzedać korzystając z serwisów ogłoszeniowych lub aukcyjnych za odpowiednio niską ceną

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic odkrywczego nie napisałem, także o niczym nielegalnym ;)

najprościej wyjąć z auta to co jest coś warte i szybko pójdzie a resztę (włącznie z papierami) normalnie sprzedać korzystając z serwisów ogłoszeniowych lub aukcyjnych za odpowiednio niską ceną

To po co bawic sie w pw ?

Trza bylo napisac od razu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktoś by pisał, że przecież na pewno kupi ktoś aby przeklepać numery na nielegalnym aucie :D

poza tym na priv bardziej chodziło mi o zorientowanie się w temacie co to za auto i ile chce w całości :P

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...