Skocz do zawartości

Oszust z OLX - sugestie


Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na cwaniaka i oszusta na portalu OLX . Po pierwsze wysłał nie to co zostało ustalone ( kolektor zamiast wydechów ) . A po drugie jest to część po wypadku a nie jak twierdzi ten ciulman , uszkodzona w transporcie .


Zrobił ten numer świadomie , zaplanował to od początku do końca . Nie jestem jedynym frajerem który mu zaufał i z góry zapłacił . Na forum Aprilii jest kolega ,który przerabiał ten sport z tym cwaniakiem identycznie . Wysłana uszkodzona część , potem umywanie rąk i prowokowanie obrażaniem do tego żeby zrobić coś głupiego . Podstawą działania jest powoływanie się na protokoły odbioru od kuriera . Wajcha jest prosta . Albo za trefny towar zapłaci klient który nie sprawdzi przesyłki , albo firma kurierska , bo koleś towar ubezpiecza .


Teraz koleś jest z siebie maksymalnie dumny i pewny że mu się upiekło . W korespondencji próbuje mnie sprowokować do różnych rzeczy , ale trafił na większego cwaniaka od siebie :angry: .


Miałem już temat rozwiązać jak facet z facetem , ale postanowiłem oszustowi dać większą nauczkę niż złamany nos ( zresztą na to zawsze jest czas :ph34r: ) . Plan mam taki :

1. Zgłoszenie oszustwa na Policję.

2. Zgłoszenie nielegalnego biznesu do Urzędu Skarbowego.

3. Zgłoszenie paserstwa do Prokuratury.

4. Założenie sprawy w Sądzie o oszustwo i próbę wymuszenia odszkodowania od kuriera.



Na teraz zagłębiam takie rzeczy :

1. Wysłałem mu to za potwierdzeniem , i mocno liczę że tego nie odbierze .

2. Zgłoszenie tematu do firmy kurierskiej . Dla nich to ciekawy temat bo mają na co dzień do czynienia z takimi cwaniaczkami . Może będzie pomoc prawna jakaś z ich strony .

3. Szukam jakiegoś prawnika , który podejdzie do tematu z zaangażowaniem . Najlepiej oczywiście żeby to był jakiś motocyklista .

4. Szukam kilku mechaników motocyklowych do zrobienia kilku pisemek orzekających że ta część jest powypadkowa ( ewidentnie jest , fakty są druzgocące i można to łatwo udowodnić )

5. Szukam wszelkich form i rad jak jeszcze umilić życie temu dzieciakowi . Oczywiście chodzi o rady zgodne z prawem :biggrin: .


OLX olał temat zupełnie ! Człowiek zgłasza im oszusta , który robi przewały notorycznie , a oni mają to w poważaniu . Standardowa lakoniczna odpowiedź „ portal nie odpowiada bla bla bla ...” :banghead:


Co mnie najbardziej dziwi :shock: to fakt , że ktoś robi przewał dla marnych 120 zł ! Mi by się dla takiej śmiesznej kwoty nie chciało nawet myśleć o nerwach i użeraniu się .


Temat jest durnowato wręcz banalny . Ale co chwilę słychać o takich kretynach , ludzie narzekają , ale nikt nic nie robi . No to ja spróbuję . Mam chęć , czas i chajs na taką zabawę . Sobie z tym cwaniaczkiem zatańczę bo wku**wiła mnie jego pewność swojego i durnowaty uśmieszek jaki miał podczas rozmowy ze mną przez telefon . Zrobię to tak zwyczajnie dla sportu i żeby zobaczyć jak zachowa się polskie prawo w takiej sytuacji . Cwaniactwa nie trawię pod żadną postacią dlatego nie odpuszczę chujaszczykowi .


ps . Takiego dupka trzeba uwalić bo zrobił sobie biznes na robieniu wajch motocyklistom . Dlatego prośba do was o komentarze . Wszelkie konstruktywne sugestie będą pomocne .



post-4101-0-97750100-1430473379.jpg

post-4101-0-90997400-1430473491.jpg

Edytowane przez giemul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma tym forum człowieka , który by nie został w jakiś sposób oszukany kupując przez internet. Czy to części , czy motocykl, czy w ogóle inne rzeczy. Jest taki program TVN Turbo kamera. Tam ujawniają podobne wałki na grubą kasę, ale czy oszust zostaje ukarany , to wątpię. Parę lat temu kupiłem na aledrogo półoś do mojego auta i facet przesłał mi krzywą [inną niż na zdjęciu ]. Potem wyparł się tego i stwierdził , żę to ja jestem oszustem , bo dostałem dobrą , ładną , a chce zwrócić swoją krzywą. Oczywiście przepychanki z allegr trwały kilka dni i nic to nie dało. Wymieniliśmy się negatywami i byłem lżejszy o 350zł.

Myślę , że polskie prawo nie chroni kupującego przed takim oszustwem , a oszuści dobrze o tym wiedząc wykorzystują to skrzętnie.

Piszesz że to tylko 120zł, Pewnie gdyby to było 1200zł , to nikt by nie odpuścił . On na tym żeruje. Codziennie zrobi taki wałek na 120zł i po co ma pracować. Miesięcznie ładna sumka. Pewne ryzyko jest , że dostanie się po mordzie, ale na tym, on też może zarobić. [ Był o tym temat na forum ] . Policja nie przyjmie zgłoszenia bo kradzieży nie było , tylko powie ci , że masz złożyć reklamację, ale wiesz ile to da. Potem opowieści o niskiej szkodliwości czynu, mała kwota , itp, itd. Chyba że sam wniesiesz do sądu sprawę.

Przykro ,że takich cwaniaków nosi ziemia.

Napisz jakie kroki podjąłeś . Życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zgłoszenie oszustwa na Policję. - OK
2. Zgłoszenie nielegalnego biznesu do Urzędu Skarbowego. - OK

3. Zgłoszenie paserstwa do Prokuratury. - Jakiego paserstwa?

4. Założenie sprawy w Sądzie o oszustwo i próbę wymuszenia odszkodowania od kuriera. - Oszustwo ok. Wymuszenie odszkodowania ? A doszło do jakiegokolwiek wymuszenia?


4. Szukam kilku mechaników motocyklowych do zrobienia kilku pisemek orzekających że ta część jest powypadkowa ( ewidentnie jest , fakty są druzgocące i można to łatwo udowodnić )

Do tego potrzebujesz biegłego. Koszt kilkaset złotych. Opiniami mechaników możesz się podetrzeć.

 

Zrobił ten numer świadomie , zaplanował to od początku do końca .

Art 286 kk.


Jak gość jest cwaniak to z udowodnieniem może być ciężko.

Ja ostatnio trafiłem na takich cwaniaków, że głowa boli. Spółka na Ukraińca, przysłana inna część niż zamówiona, reklamacja, kilka miesięcy brak kontaktu ze sprzedającym, prokuratura -> Umorzenie, według niej wszystko jest ok(wg sprzedającego reklamowana część nosiła ślady montażu), może mi ją odesłać za pokryciem kosztów wysyłki, dalej brak kontaktu, brak numeru konta, w końcu wybrałem się 300km do siedziby firmy i zrezygnowany odebrałem część.

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy79

Napawa się i będzie git :).

Swoją drogą jak to jest motocyklista to życzę mu szlifa na kolektorze .

 

Nie życz drugiemu co Tobie nie miłe. Najpierw myśl potem pisz.

Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że szkoda czasu na policję. Oni w takim przypadku niewiele zrobią.

Polecam sąd. W tamtym roku w grudniu przed świętami, kupiliśmy na alledrogo (chyba ten sam właściciel co olx, z resztą podejście do osoby poszkodowanej takie samo), przyszedł telefon i od razu było wiadomo, że do dupy. Najpierw podejmowaliśmy próby polubownego załatwienia sprawy, więc odesłaliśmy mu telefonik i do tego załączone zostało pismo 'oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży z uwagi na wady fizyczne towaru'. Z tego co się doszukałem to jest taki zapis w myśl którego masz taki obowiązek, aby sprzedawce w ciągu x dni poinformować o tym, że chcesz odstąpić od umowy. I on jest zobowiązany w pierwszej kolejności wymienić towar na taki jaki powinien być, a jeżeli nie to zwrot kasy (przesyłka na Twój koszt). Akurat u nas tak wyszło, że telefon wyłączył, na maile nie odpisywał, więc sprawa poszła do sądu. Wszystko ładnie wydrukowaliśmy, nawet nakręciłem filmik z telefonem, sprawa rozpoczęta i czekaliśmy. No i finał miał miejsce jakiś tydzień temu, przyszło pisemko z sądu, że jest zobowiązany do zapłaty. A kilka dni temu mail od niego, że prosi o numer konta na które ma przelać 'pieniążki'.

 

Tutaj chyba obowiązuje: art. 560 Kodeksu Cywilnego

 

Taki jest właśnie problem z cwaniakami co sprzedają prywatnie, że jeżeli się nie wystraszą to zostaje tylko sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy79
.

 

Nie życz drugiemu co Tobie nie miłe. Najpierw myśl potem pisz.

Moderator

Zastanów się co piszesz , ja uważam że powinna go dopaść jakaś losowa sprawiedliwość .

No chyba że to twój krewny , to wtedy możesz się za niego pomodlić .

Edytowane przez lysy79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy79

Kiedyś składałem Iża 49 i poznałem gościa z Pomorza co miał części do tego modelu.

Potrzebowałem klosz z lampą i sprawny gaźnik.

Koleś zainkasował 80pln w 2000 roku , wysłał mi obudowę gaźnika , nie pasującą do tego modelu lampę i stłuczony klosz.

Telefonu potem nie odbierał, mijały miesiące a ja zacząłem dorabiać przy montażu kolektorów słonecznych.

W 2001 przejeżdżałem przez jego wioskę i wstąpiłem do niego , jakie było jego zdziwienie.

Skur...yn oddał kasę , ale minka jego była zajebista jak otworzył drzwi i wyjaśniło się po co tam jestem.

Edytowane przez lysy79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem znany. Mi też jakiś patafian wysłał błotnik carbonowy do R6 ale rocznik 2000 zamiast 2009 i do tego z połamanymi uchwytami. Nie płacić z góry i koniec - nie ma innego wyjścia chyba. Generalnie potem nawet trudno cokolwiek udowodnić takiemu oszustowi.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Jakim trzeba być idiotą, żeby kupować z OLXa wysyłkowo?

ja kupiłem np cały zestaw do Paintballa za ponad 3000pln i też mnie nazwiesz idiotą ?

 

jak sam widzisz oszuści trafiają się zarówno na OLX, allegro, jak i na forach co niby ma byc bezpiecznie.

 

ile postów że osoba na forum cos sprzedaje a to się okazuje szmelcem i poźniej zero kontaktu.

Cygan tylko raz przechodzi przez wieś...

 

Niestety dopóki będzie niska szkodliwośc i niska kwota to tak się będzie działo

 

 

 

Co do autora, zapamietaj sobie dane gościa, prędzej czy później jak będziesz w jego okolicach to jak kolega pisał... nawiedzisz gościa

Edytowane przez cycoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dużo rzeczy przez OLX zamawiałem, zawsze płatne z góry, bo nie chce mi się dawać mamie/siostrze kasy żeby pilnowały itd... Jeden za lampę mi chciał zwrócić kasę bo zobaczył że jest leciutko porysowana! Obniżyliśmy cenę o 20 zł i po temacie... Moim zdaniem to jest mały procent tych co chcą oszukać... ale trzeba ich karać i to srogo, także jeśli masz czas i kasę to się baw w to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatnio kolektory uzywane do Duacti, opisane w aukcji ze spoko itd. Wynegocjowałem cenę i z zaznaczeniem ze nie są wgniecone poprosilem o wyslanie zapbraniem. Koles w nastepnym mailu przyslal zdjecie (oczywiscie wgniecone) i poinformowal ze to obcierka i wydechy wyslal za pobraniem na szczescie. Zobacze jaka ta wgniotka na zywo jest i najwyzej jak za duzo nie przyjme przedmiotu i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma różnicy czy zapłacisz przelewem czy za pobraniem. Dopóki nie zapłacisz kurierowi pobrania to nie ma prawa wydać paczki a tym bardziej pozwolić ją otworzyć. Kurier doręcza przesyłkę a nie sprzedaje towar. A wracając do tematu to kiedyś miałem podobną sytuację, zgłosiłem sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta . Wysłali kilka pism zagrozil Sądem i pieniądze odzyskałem. Taka pomoc jest bezpłatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...