Skocz do zawartości

Cross używany do Enduro ankieta


Enduro/ Cross  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy cross nadaje się do Enduro?

    • Nadaje się
      14
    • Nie nadaje się
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Siema.. Mam pytanie :D Pytam tak w sumie z ciekawości.. Co wy sądzicie o jeżdzeniu crossem w enduro? Dużo sie nasłuchałem opinii że jak do lasu to tylko enduro, że zawiecha nie daje rade silnik za długie biegi itp.. Ale też no.. popatrzmy chociaż by i na yt ciężko żeby w jakiejś grupie nie znalazła się jakas yz-fa czy crfka.. Co wy o tym sądzicie?

Ja jako amator sadze ze nadaje się nawet u nas w grupie jezdza 2 kolesie na yzf 250 i naprawde wymiataja słychać tylko odcine i już podjazd zaliczony :)

 

 

ps. jestem na etapie kupna moto i zbieram informacje :D

Edytowane przez Crovcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając całą resztę, wracałem kiedyś na KX125 z lasu. Do przejechania albo 25km lasem, w terenie średnim i umiarkowanie ciężkim, albo asfaltem około 35km. Zonk polegał na tym że było już ciemno jak w dupie bo w wyniku pewnych losowych zdarzeń koledze z plecaka wypadły dokumenty, poftfele, telfony, klucze do samochodu i do domu itp. Poszukiwania się przeciągnęły :) do nocy. Enduraki miały lampy więc po krótkiej próbie jazdy lasem, zdecydowaliśmy się na powrót asfaltem bo ani ten z tyłu ani ten z przodu nie był mi w stanie świecić na tyle swoimi lampami żebym w totalnych ciemnościach się nie połamał. Tak więc jeden z przodu, drugi z tyłu no i asfalt... Nic fajnego, ale emocje gwarantowane. A jak kupowałem to mówiłem sobie, "po co mi lampa, przeca jeżdżę w dzień". Oczywiście zguby nie znaleźliśmy feralnej nocy :P dopiero na następny dzień rano :)

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki las.Miałem EXC 200 i 250 08 rok, teraz mam crossa, i fakt endurakiem jeździ się lepiej, ale żeby odrazu się nie nadawał? :( Jak to mówią"złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy", do wszystkiego da się przyzwyczaić. Na zawodach CC większość lata crossami. Jedynym duzym minusem ktory dotyczy tylko 4T jest to że po glebie cieżko go odpalić, w enduro masz rozrusznik.

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod względem możliwości motocykla się nadaje, wystarczy popatrzeć na YT co goście wyprawiają, zależy tylko od umiejetności. Natomiast moim zdaniem ogromnym minusem crossa w enduro jest spalanie w połączeniu z małym bakiem.

komar 3 '73 --> CZ 513 '86 --> YZ 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cross do enduro nada się tylko wtedy,kiedy teren po którym jeździmy nie da się jechać z zapiętą piątką czy szóstką a będzie wachlowanie dźwignią non stop.

Zawiecha też musi pracować,więc pola,płaskie drogi odpadają.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadać się na da, ale jak napisał kolega wyżej w miarę równe ścieżki po których można ostro grzać odpadają, mam YZ426F i szybko można zauważyć że nie ma już 6-tki, dlatego jak chcesz się bawić 2,3,4..2,3,4 to jak najbardziej ale gdy chcesz pojechać już szybciej to zapomnij.. Na plaży nie mam nawet szans z CRF 250X, na starcie zostaje w tyle, ale potem tylko czekam aż przemknie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na plaży nie mam nawet szans z CRF 250X, na starcie zostaje w tyle, ale potem tylko czekam aż przemknie :P

 

Zmień przełożenie na zębatkach a będziesz rządził na plaży :biggrin:

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat używał KTM SXF250 do wyjazdów wycieczkowych, nie powiem, fajnie na 5-tce stanąć czasem na koło, ale cóż z tego, mimo właściewgo doglądania silnika wymian oleju i robienia luzów, wytrzymał niecałe 2 sezony, po awarii tylko dół silnika nadawał się do czegoś teraz ma WR 250, ale też już tłok i łożyska wymienia, niestety zawsze coś jest za coś....

Minusy używania: brak świateł ( a to konieczność), słaba wytrzymałość( teraz brat żałuje sprzedaży DRZta), sztywne zawiecha( jak kto ma problemy z kręgosłupem, lub kondycją), brak możliwości rejestracji ( czasem się udaje, i najlepiej jak moto zarejestowane, bo w razie "W" "milicja" zabiera moto i tyle go będziecie widzieć - kasa w błoto)....

Reasumując jeździć można, ale nie nadaje się...

Pozdr. J.

 

P.S. Tutaj filmik z jedenej z naszych wycieczek pod ruską granicę...

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Zawiecha też musi pracować,więc pola,płaskie drogi odpadają.

 

ja miałem wrażenie na yz426F że przejechanie tym po dziurawej drodze czy korzeniach skutkuje wyjściem z kryzysu pobliskiego dentysty , i połamanymi rękoma-ten zawias rewelacyjnie tłumi lądowania z skoków , ale do jazdy po dziurach wymaga potwornie silnych rąk i wybija zęby , lepiej się jechało po szutrze niż po dziurawej leśnej drodze z wystającymi korzeniami....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Zmień przełożenie na zębatkach a będziesz rządził na plaży :biggrin:

 

Nieświadomie przy zmianie napędu po zakupie założyłem z tyłu jeden ząb więcej i jest jak w oryginale 50, ale do rządzenia na plaży dużo mi brakuje.. Raczej KTM-a 530-tki nie przegonię, teraz v-max z kalkulatora przełożeń wychodzi że mam jakieś 140, a 530-tka śmiga szybciej na plaży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...