Skocz do zawartości

Triumph 1050 Sprint ST, ogłoszenie do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Hehehhe jakos tak zle przeczytalem Twojego posta...

 

Panowie, dzieki za pomoc z tym sprintem ale akcja odwolana. Wczoraj wieczorem wlasciciel zadzwonil ze ma juz kupca. Nic mi nie wspominal wczesniej ze ma chetnych i ogledziny.ba na poczatku mowil ze sobota to zly czas dla niego na ogladanie. No ale przyjechal ktos i wplacil zaliczke. Wlasciciel na moje pytania nabral wody w usta wiec temat zakonczony.

 

Na allegrach mamy z interesujacych

1. http://allegro.pl/triumph-sprint-st1050-abs-2009-sx-gsxf-fz1-xx-i5082896951.html

2.http://otomoto.pl/triumph-sprint-st-1050-abs-2009r-M4226677.html

 

Tylko oba dalej niz ten przed chwila...

 

Wogole Panowe a jak to jest z:

- abs w takim modelu. Szukam z abs ale tak srednio mam opinie czy ST z abs lepszy niz bez? Mam srednie doswiadczenie, dwie 600 za soba i nie uwazam sie za mistrza stopali!

- czy tlumione ST od Zabojadow ciezko sie odblokowywuje? Jest kilka ofert i fajnych maszyn ale maja mniej niz 92kw. Chyba po 73kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehhe jakos tak zle przeczytalem Twojego posta...

 

Panowie, dzieki za pomoc z tym sprintem ale akcja odwolana. Wczoraj wieczorem wlasciciel zadzwonil ze ma juz kupca. Nic mi nie wspominal wczesniej ze ma chetnych i ogledziny.ba na poczatku mowil ze sobota to zly czas dla niego na ogladanie. No ale przyjechal ktos i wplacil zaliczke. Wlasciciel na moje pytania nabral wody w usta wiec temat zakonczony.

 

Na allegrach mamy z interesujacych

1. http://allegro.pl/triumph-sprint-st1050-abs-2009-sx-gsxf-fz1-xx-i5082896951.html

2.http://otomoto.pl/triumph-sprint-st-1050-abs-2009r-M4226677.html

 

Tylko oba dalej niz ten przed chwila...

 

Wogole Panowe a jak to jest z:

- abs w takim modelu. Szukam z abs ale tak srednio mam opinie czy ST z abs lepszy niz bez? Mam srednie doswiadczenie, dwie 600 za soba i nie uwazam sie za mistrza stopali!

- czy tlumione ST od Zabojadow ciezko sie odblokowywuje? Jest kilka ofert i fajnych maszyn ale maja mniej niz 92kw. Chyba po 73kw.

O tym za 16900 wcześniej wspominałem, na małych fotkach wypada nieźle, przebieg realny, aczkolwiek dość niski (z drugiej strony brak kufrów świadczy, że raczej nikt do turystyki go nie używał).

Ten z UK - poproś o VIN i sprawdź za 5 funtów wpisy w historii - wyjdzie co z nim było. Jeśli wywali kategorię D albo C, można brać jeśli Ci wizualnie odpowiada, jeśli A albo B - to na dzińdybr odpuścić. Na pewno 16k km przebiegu można między bajki wsadzić - realnie licz raczej na 60k. Przednia tarcza - w Tigerach wychodziła złota, ale tutaj powinna chyba być szara(?) ale nie jestem pewien. Pamiętaj, że będziesz musiał wymienić lampę - a to dość duży koszt.

Poproś o zdjęcia w HD - wtedy coś będzie można powiedzieć. Ale ja przy tych cenach skłaniał bym się w stronę tego z PL.

A stopale na t1050 - raczej nie masz się czego obawiać, tak jak Filip pisze.

Edytowane przez _bollo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lider1979

Na te chwile sie nie spieszy ale majówke chce juz na nowym moto zaliczyc. Czemu pytasz? WIem ze masz GT ale dla mnie GT to za duzo, o 20 KG i o 5-10 tysiecy. ;)

 

Bollo

Właśnie coś mi w obu nie pasuje, brytol ma dziwny przod i te tarcze plus oba nie posiadaja naklejek ABS na bocznych owiewkach chociaz to wersje z ABS. Oba kawał drogi, poprose jak piszesz o foty i viny...

 

Znalazlem jeszcze takie cudo z Rzeszowa: http://olx.pl/oferta/triumph-st-1050-CID5-ID8YaWr.html#3181359320

Bez ABS ale red tornado! :D

 

Teraz pytanie, co to jest za przelacznik po lewej stronie w wypelnieniu czachy? Szwajcar go posiada, a ten z Rzeszowa ma wyraznie puste miejsce... za to UK brak tego przelacznika. Ktos kuma do czego to? Manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- moto nie ma ŻADNEJ histori! koleś kupił go w październiku, zrobił, przejechał 300 km i twierdzi że sprzedaje bo zbiera kasę na dom... żadnego wpisu, żadnych faktur, jak zapytałem o regulację, wymiany oleju czy filtrów, napęd to nic na ten temat nie wiedział - moto jeździ więc jest sprawne

 

 

A dlaczego musi mieć obowiązkowo historię? Ja np. wszystko przy motocyklu robię sam, części kupuję przez internet i rachunków nie trzymam bo nie lubię jak mi się walają po szafce paragony, które po miesiącu i tak są wyblaknięte. Skoro sam ogarnę gaźniki i zawory to skąd mam wziąć jakieś potwierdzenie na to? Zdjęcia robić albo kręcić film? Sporo osób tak robi bo mechanika wbrew pozorom nie jest trudna a jak robisz sam to się nie musisz spieszyć i co najważniejsze - zrobisz to dokładnie przy okazji robiąc po drodze inne pierdoły, których w serwisie by nie zrobili (np. zmieniając klocki hamulcowe zmieniłem też płyn bo zbiorniczek i tak musiałem otworzyć; w serwisie tylko by odessali trochę płynu żeby się nie przelał jak tłoczki się cofną).

 

Przepraszam, że troszkę zboczyłem z tematu Triumpha ale sam sprzedawałem niedawno motocykl i denerwowały mnie telefony typu 'jak nie masz rachunku to ściemniasz'. Zrobiłem sprzęgło, potencjalny kupiec chciał jakieś potwierdzenie to mu powiedziałem, że w śmietniku w garażu leżą tarcze i sprężynki, jak chce to mogę poszukać i wyciągnąć. Usłyszałem, że takie coś to żaden dowód bo to może być od innego motocykla... A najlepszy i tak był koleś, który zapytał czy mam książkę serwisową i czy motocykl był serwisowany w autoryzowanym serwisie BMW bo jak nie to on nie jest zainteresowany - dodam, że chodziło o 20 letnie BMW F650...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lider1979
Wiem ze bedziesz mial GT w czerwcu, czytalem i jak bedziesz sprzedawal daj znac. Chetnie zobacze co i za ile! ;)

Masz tez 125% racji - interesuje mnie bardziej sportowo-turystyczny pojazd. Do latania z chłopakami, do podrywania dziołch na miescie i co weekend wylotu dalej niż 400KM nad wode. Za pewnie i Twoim GT da się zaliczyc kazdy punkt powyzej ale ja wiem po sobie ze pojazdy powyzej 250KG to obecnie nie dla mnie. Bardzo czesto latam sam i nie boje sie bocznych polnych dróg itd. Wiec zalezy mi tez na czyms o rozsadnej wadze jak na moje warunki...

Qadrat
Akurat ja Ciebie bardzo dobrze rozumiem! Majac takich znajomych jak Ty i wiem ze rachuneczki za naprawy eksploatacyjne moga nie istniec ale ogladajac moto od razu wychodzi ze właściciel dbał. Oboje wiemy ze papier przyjmie wszystko! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziben. Jeśli się nie mylę to nie we wszystkich rocznikach była naklejka ABS na owiewkach mimo, że ABS na pokładzie był. Musisz patrzeć czy na zdjęciach z lewej strony widać tarczkę ABS na kole. Na pewno jak nie ma ABS, to nie ma tej tarczki.

Odnośnie odblokowania francuza, to warto podpytać zawczasu. Kumpel kupił Gixxa 750 i nawet nie potrafił stwierdzić czy jest zablokowany czy nie :) W końcu pojechał na hamownię i okazało się, że ma 98KM. Za odblokowanie spece życzyli sobie od 500 do 1000PLN. Mial wysyłać gdzieś jakiś moduł itd. Finalnie poczytał na forach, upewnił się jeszcze u speca i wyjął jeden kabelek z jakiejś kostki i nagle miał 150KM . Był tam jakiś mostek zrobiony. Te Gixxy mają 3 mapy, więc może przez to zabieg był prosty, ale nie znam się, to wolę się nie wypowiadać. Poszukaj info na www.triumph.rat.net

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tu jest ciekawy okaz

http://otomoto.pl/triumph-sprint-st1050-rok2011-M4201534.html

 

ale

produkcję tego modelu zakończono w 2010 roku

kolor to caspian blue - http://www.motor-forum.nl/global/templates/com-tpl/html/image.html - wychodził w tym kolorze do 2008 roku, po tym roku był pacific blue

zbiornik paliwa ma z tworzywa, po roku 2009 wychodziły już z metalowym

M4201534_1.jpg aby być obiektywnym to dodam, że sprzedający ma wyjaśnić sprawę, sam się zaoferował, więc czekamy

Edytowane przez wolnemiasto

meble biurowe

fotele obrotowe

krzesła obrotowe

krzesła konferencyjne

www.alias.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się ładnie, ale do przebiegu lekką ręką można dołożyć z 20 000 km.

Wydaje mi się że ma różne opony przód vs tył, łańcuch wygląda na rozciągnięty -to co mi się na pierwszy rzut oka pojawiło ;-)

 

dla porównania, Triumph z ogłoszenia z 80 000km przebiegu

http://otomoto.pl/triumph-sprint-st-1050-M4189758.html

Edytowane przez PiniuFF

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się ładnie, ale do przebiegu lekką ręką można dołożyć z 20 000 km.

Wydaje mi się że ma różne opony przód vs tył, łańcuch wygląda na rozciągnięty -to co mi się na pierwszy rzut oka pojawiło ;-)

 

dla porównania, Triumph z ogłoszenia z 80 000km przebiegu

http://otomoto.pl/triumph-sprint-st-1050-M4189758.html

 

o ile się nie mylę sprzedający powiedział, że "anglik, ach te mile....

M4201534_8.jpg

meble biurowe

fotele obrotowe

krzesła obrotowe

krzesła konferencyjne

www.alias.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, dawno nic nie pisalem bo bylo duzo roboty, przygod i zabawy z pojazdem ale po koleji... okazalo sie ze Sprint o ktorego pytalem z Zmigrodu po kilku dniach rezerwacji dla innego klienta byl nagle dostepny.

Tak sie ladnie zlozylo ze jechalismy sluzbiwo do Wrocka wiec dawaj obejrzec bydle. Tutaj musze podziekowac koledze Bartkowi z tego forum - nickname wrzuce jak bede przy kompie. Dzieki niemu albo przez niego podjalem ryzyko zakupy motocykla po szlifie i do roboty :)

Dzieki tez Wam Panowie bo duzo wniosly wasze posty...

Co moge powiedziec po wizycie:

- prywatne stacje w tamtej okolicy to ewenement. Widzieliscie ze mozna tam kupic od batonika po meble kuchenne? Nawet maja ekspozycje!:)

- po za kupie nie bylo problemow z papierami i innymi duperelami. Szybko sprawnie bez problemow.

- PawelXj w jednej kwestii mial racje. Mrs. Kaluza(poprzedni wlasciciel sprinta) byl rzeznikiem na miare Kuby Rozpruwacza. Wizualnie to ten pojazd byl ulepkiem jak moj sfatygowany 17 letni fzs ktory przejechal ze mna 35tys i zaliczyl kilka przygod ;) to oczywiscie zart ale koles jest rzeznikiem! Juz nie wspominajac o kablach ktore puscil tak ze mocne krecenie kierownica powodowalo tarcie o kable. Konczac na tym ze jak targowalismy cene juz po klepnieciu... facet powiedzial" te zlamania plastiku kolo aku to cos z czego jestem dumny"!?!?!??!?! Rzeznik i niedzielny kierowca. Przynajmniej uczciwy wiec jakis plus jest.

- Wizualnie pojazd ma kilka mankamentow do zrobienia ale nie sa to sprawy ktore wykluczaja go z ruchu.

- technicznie pojazd jest w niezlym stanie. Obecnie przejechane 200km w ciepla sobote na zakupionej konfiguracji. Prosz " walenia sie w zakrety" i lekkiej sily potrzebnej do przezuciania z winkla w winkiel. Strwierdzono tylko lekkie pocenie lagi prawej. Po wymianie oponek, plynow i uszczelniaczy w lagach moze byc zdecydowanie lepiej.

Silnik co ciekawe nie pracowal na full w dniu ogledzin. Komputer pokladowy zablokowal jeego moc z uwagi na bledy ktore Rzeznik z Zmigrodu mu zaserwowal. (Byl min. Blad okablowania bo Rzeznik z Zmigrodu wszadzal paluchy!)

Po resecie i przepalowaniu, moto odzylo i teraz bulgocze obficie. Brak bledow jak dotychczas :)

Ogolnie opona tylnia kwadrat wiec tutaj upatruje problemow z waleniem sie w zakret.(bo uslizgow tez kilka bylo!;)

 

Ogolnie jestem zadowolony bo cene tez dobra zebralem. Nie liczac opon mysle ze wyjde na swoje z pracami i bede szczesliwym fanem swietej trojcy ;)

Bo jak to zapie**ala! :D

 

Mam jeszcze kilka pytan do Was:

- jaki oponki polecacie dla tego modelu? waham sie miedzy z8 i roadsmartami 2. Dobrze kombinuje?;)

- nie jezdzilem tak ciezkim motocyklem za dlugo. Czy srednio-lekka sila potrzebna do przewalenia goz winklado winkla przy predkosciach przepisowych to norma czy tez objaw oponek i moze zlych ustawien?

- czy polecacie jakis sklep lub firme z zamiennikami do tego modelu?

- czy ktos ma i sie podzieli service manualem do tego modelu? Albo wskaze nawet platny link tylko na boga nie za 35 funtow! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ziben. Gratulacje. Staje benzynowe o których to "pieprzyk" i faktycznie można tam kupić nawet ziemniaki w workach 50kg i marchew :) Meble oczywiśćie też. Pewnie się zdziwisz, ale tych stacji jest wokół coraz szerzej pojętych okolic Rawicza, coraz więcej. Odnośnie opon, to próbowałem i jednych i drugich które wymieniłeś i śmiało mogę rzec, że przynajmniej wg mnie Z8 interact są lepsze. Natomiast ja bym Ci jednak polecił jeszcze lepsze wg mnie kapcie, czyli Pirelli Angel GT. Na nich również polatałem i klejenie tej gumy oraz lekkość z jaką motocykl składa się w zakręt robią wrażenie. Niestety nie miałem zbyt wiele okazji do pojeżdżenia po mokrym na tych GT, bo sprzedałem już moto :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...