Skocz do zawartości

Denatural zamiast denatruratu?


damikss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zabrać się za czyszczenie zacisków hamulcowych .

Zawsze robiłem to denaturatem .

Teraz wszedzie jest tylko DENATURAL.

 

 

Czy to ma te same wlaściwosci co DENATURAT?

Czytałem gdzieś , że jest na bazie acetonu a aceton rozpuszcza, plastik i gume.

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem- zrób test na jakiejś gumie. Nie wiem jaka jest tam procentowa zawartość acetonu- z tego co znalazłem to inny alkohol niż etylowy, bo propanowy (izopropanol). Jeśli faktycznie jest tam aceton, to radzę uważać i sprawdzić.



Już wiem trochę więcej- denatural nie powinien mieć w swoim składzie acetonu- aceton można uzyskać przez usunięcie wodoru- ale to już nie będzie alkohol. Podsumowując- jeśli nie będziesz tego używał na czymś co wyciągnie wodór z denaturalu, to nic nie powinno się stać.

Edytowane przez Brzoz3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

 

http://www.promesa-farby.pl/download/Karty%20Charakterystyki%20i%20atesty/DRAGON/MSDS/MSDS_QDL_06-12-27_PIKKO_PL.pdf

 

 

W punkiec 2 opisano skład(akurt to denatural z PIKKO)wśród innych producentow faktycznie jest aceton, tutaj na składzie widnieje tylko izopropanol i barwnik.

Pachnie inaczej. Dla pewności nalałem do szklaneczki i wrzucilem dwie gumowe podkładki.

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

 

http://www.promesa-farby.pl/download/Karty%20Charakterystyki%20i%20atesty/DRAGON/MSDS/MSDS_QDL_06-12-27_PIKKO_PL.pdf

 

 

W punkiec 2 opisano skład(akurt to denatural z PIKKO)wśród innych producentow faktycznie jest aceton, tutaj na składzie widnieje tylko izopropanol i barwnik.

Pachnie inaczej. Dla pewności nalałem do szklaneczki i wrzucilem dwie gumowe podkładki.

Czytając sądziłem przez chwilę , że przetestujesz to na własnym podniebieniu :-D ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie można się w trabę zrobić, bo widziałem już spraye do hamulców z acetonem :/

tak samo jak z olejem "syntetycznym" ;)

bollek nie ma nic groźnego, chyba, w castoramie jest nawet jak napadnie robota w niedzielę ale taniej w prywatnym sklepie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...