Skocz do zawartości

Klamoty do tuningu CB 400


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak pomyślałem, że będzie to odpowiedni dział...

Zaczynam kompletować wiedzę i zastanawiam się czy pójdzie dostać klamoty do CB 400 2 cylindrowej żeby wzmocnić konstrukcję silnika. Poszukuję kutego wału, panewek, tłoków. Czy ktoś wie coś na temat firm produkujących powyższe części i czy są dostępne do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr.2 czy nie prościej zamiast tuningować byłoby GS500 albo CB500 kupić? Różnica w cenie pomiędzy Cb400 a CB500 to chyba będzie mniej niż tuning... Jeszcze jest CB750....

Chyba że chodzi o jakiś zakład albo coś.... ?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bazę promocyjnie, mam pojęcie i środki, mam odpowiedni sprzęt i chcę zrobić projekt na pełnym budyniu. Minimum 70KM jeśli chodzi o moc ale to dopiero początek, wizja jest więc zaczynam gromadzić dane i części. Szczegółów niestety zdradzić nie mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bazę promocyjnie, mam pojęcie i środki, mam odpowiedni sprzęt i chcę zrobić projekt na pełnym budyniu. Minimum 70KM jeśli chodzi o moc ale to dopiero początek, wizja jest więc zaczynam gromadzić dane i części. Szczegółów niestety zdradzić nie mogę :)

 

 

Na początek czeka Cię niewielki wydatek - na najbliższej stacji BP kup sobie opakowanie lodu i zrób w domu kilka okładów na głowie bo Ci się procesor przegrzeje a potem załóż ten temat ponownie ale w dziale HUMOR

Dziękuję za uwagę

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za porady, zadałem konkretne pytanie i nie otrzymałem odpowiedzi tylko posty nabijacie...

Nie interesuje mnie czy to się opłaca, pytałem tylko czy są dostępne konkretne części ale jak widzę pomocy tu nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "mam pojęcie i środki, mam odpowiedni sprzęt" to teraz ja zadam pytanie -

jeżeli masz pojęcie to oświeć nas w jaki cudowny sposób chcesz podwoić moc wysilonego dwucylindrowego silnika renomowanej firmy ?

 

myślisz że konstruowało go kilku niedouczonych amatorów ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią. Wybacz kolego, ale musisz się liczyć z tym, że wyrazimy swoje zdanie. Można zrobić wszystko jak ma się odpowiednio dużo kasy. Udaj się gdzieś, gdzie zrobią Ci części na zamówienie wg Twoich parametrów i gotowe.

Edytowane przez Brzoz3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się liczę, niestety projekt, wykonanie elementów, obróbka mechaniczna i cieplna a do tego pasowanie podroży całość pewnie kilkukrotnie (nawet jeśli część prac zrobię sam to na przykład pieca do węglo-azotowania nie posiadam...) do tego dużo więcej czasu na to zejdzie dlatego wolał bym jednak znaleźć gotowe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...