Skocz do zawartości

przyczyna zatarcia 125cc?


czi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie do forumowych fachowców. Czy jest opcja zakatować sprzęt jakimiś marnymi dwoma kilometrami na całej rurze, zakładając że mamy w pełni sprawny piec ? Bo co chwile czytam że ktoś zakatował bo niby za długo na prostej kład. Ja mam troche inne doświadczenia :D ale bardzo bym prosił żeby to ktoś wyjaśnił raz a dobrze.

 

Rozmawiałem w tej samej kwestii z p.Woryną,który podkreślił,że tulejowanie sety 2T to średni pomysł.

Krótko mówiąc tuleja w 2T,to już nie jest sprawny piec. Wystarczy,że zobaczymy jakie są max obroty takiego silnika,a to właśnie wtedy jest moc w 125

Potwierdzam to co powiedział,bo nie znam żadnego torowego wymiatacza,który ma tuleje

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem raz(a nawet na żywca bo kumpel obok mnie jechał a później ganiałem po linkę) ale to był ewidentnie problem oleju

motul z castrolem się zglutował* i się przegrzał z braku paliwa jak przytkało gaźnik

 

 

*porobiły się takie żelkowate kule/kulki, tak jakby wodę z olejem wymieszać

 

 

tam gdzie nicasil tuleja się nie opłaca

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

) Jak to jest z tymi 4t - te silniki tez są bardzo narażone na ' takie cyrki'? - nagrzebałem sie już przy dwusuwach, i szczerze .... zbrzydło mi to... wolałbym cos bardziej bezobsługowego ;)

 

znaczy że wyczyn 4T będzie bardziej bezobsługowy od 2T :D ?? no stary teraz to pocisnąłeś jak z walkmanem głuchemu na gwiazdkę :D

 

4T zawsze jest bardziej obsługowy czy to w dualu czy w wyczynie , ja dziś w xr 600 regulowałem zawory niby pierdoła i proste , ale w 2T tego nie ma, olej w skrzyni w 2T też wymieniasz rzadziej niż w 4T w silniku i wymiana jest prostsza....

 

z cyrków może dojść ci przeskoczenie/zerwanie łańcuszka rozrządu , urwanie zaworu , wypadnięcie gniazda zaworowego masz dużo więcej możliwości niż w 2T :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wiele Crossów na tulei i nie raz na tulei od pana Woryny (bardzo dobre wykonanie).

Raz ciągłem RMem 125 z 2000r, ze 3km NONSTOP na "odcięciu" na 6 biegu (koledzy na CRFach wymiękli). W RMie tłumik zgrzał się do tego stopnia że się zapaliły naloty i sadze w tłumiku i moto zaczeło koszmarnie kopcić, więc wystraszony odpuściłem. RM był na tulei i chodził niemiłosiernie jak na 125.

Pamiętajcie że nie od tulei zależy jak motocykl chodzi, dużo więcej mocy można znaleźć lub zgubić w gaźniku i tłumiku.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki baba_zanetti za wpis. Ja znałem osobiście 2 sztuki yz125 2001r. które znosiły regularną chłoste na prostych do "odcięcia" i nic im nie było. Kumple mieli takie same sprzęty i robili regularne drag race'y na takiej sporej prostej, ja wiem może z kilometr, ale i tak pół długości jechało się na odcięciu. Czyli podstawa to zdrowy piec i można grzać do oporu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziwna sytuacja jak dla mnie.

Miałem cr 250 w 2T na nicasilu. Można było cisnąć 5 km na max obrotach, nic sie nie działo.

Podobnie cr 125 na tulei [ nowej tulei ] mogłem cisnąć 3-4 km bez obaw, że się zatrze.

 

Co do tematu to jak dla mnie po prostu złe dopasowanie tuleii do cylindra.

 

PS : Nie ma to jak nicasil ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...