Skocz do zawartości

Kolizja z L-ką - sprawa w sądzie


eurotarget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Art 55 ust 3 PoRD i wszystko jasne . Nie masz co się szarpać ewidentnie Twoja wina najechałeś na tył centralnie - nie zachowanie szczególnej ostrożności i bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Gdyby to było zajechanie jak piszesz nie uderzyłbyś centralnie w tył a raczej w lewy bok.

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z kolegów z Mazowsza nie zna dobrego radcy prawnego wartego polecenia?

 

Radcowie zyskali uprawnienia do obrony w sprawach o wykroczenia bodajże od lipca tego roku. Jeśli więc szukać obrońcy to adwokata.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mongor,

 

PoRD'u nie znam prawie wogole, co nie znaczy, ze brakuje mi wiadomosci na temat przepisow z ruchu drogowego oraz logiki.

 

Swiadek zezna a sad rozsadzi, Jezeli Autor tematu napisal prawde, to bedzie na jego.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę że zaszło tutaj jakieś nieporozumienie. Sądzicie, że zajmuję komuś czas wymyślając jakieś bzdury i szukając potwierdzenia dla wydumanej teorii. Jeżdżę 29 lat bez wypadku i punktów karnych i rozpocząłem ten temat, szukając rady i pomocy kolegów, którzy mają podobną pasję a i podobne doświadczenia w kolizji z puszką. Ja ich nie mam mimo lat spędzonych na drodze.

Starałem się opisać możliwie jak najbardziej wiernie całą kolizję, może jechałem więcej niż 30 km/h ale ustawiłem się prawidłowo zgodnie przepisami i zdrowym rozsądkiem ale skręcił tak szybko, że nie miałem szans zareagować. Czy takie zachowanie to przejaw braku szczególnej ostrożności i braku odstępu od poprzedzającego pojazdu. Przecież pisałem już wcześniej, że byłem od niego dobrych kilka metrów.

Co do pomocy prawnej to jestem umówiony na czwartek z Jakubem Wende z Warszawy. Ciekawy jestem co mi doradzi. W czwartek rano zapoznam się również z aktami sprawy i doprawdy ciekawy jestem zeznań instruktora oraz kursantki bo naoczny świadek do tej pory nie został przesłuchany mimo złożenia wniosku z przesłuchania świadka i kopii tego zdjęcia, które Wam przedstawiłem.

Do lukasz-aprilla, dziękuję za info. Jest koniec września, czy to oznacza że to zbyt mało czasu na uruchomienie takiego radcy? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzicie, że zajmuję komuś czas wymyślając jakieś bzdury i szukając potwierdzenia dla wydumanej teorii.

 

Bynajmniej, ja rozumiem twoje rozgoryczenie...

 

Nie żartowałem pisząc żebyś wpisał w google "najechanie na tył pojazdu" i znajdziesz setki przypadków z których na pewno wyłowisz coś dla siebie.

 

Tak czy siak, daj znać co Ci powiedział radca...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomocy prawnej to jestem umówiony na czwartek z Jakubem Wende z Warszawy. Ciekawy jestem co mi doradzi.

 

 

kurde, ja żartowałem... ta hienia cmentarna, za wybronienie od kary mordercy motocyklisty (z zeznań świadka: po wyjściu z samochodu, nad trupem zabitego przez siebie motocyklisty, jego klient powiedział "tylko go chciałem nastraszyć" - kary NIE PONIÓSŁ w zasadzie ŻADNEJ!) powinna być objęta wiekuistym ostracyzmem wśród motocyklistów...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kurde, ja żartowałem...

 

nie uwazam, raczej nalezaloby sie zastanowic jak dzialal pokrzywdzony. adwokat ktory wyciaga klienta spod sciany zawsze moze liczyc na moje uznanie.

w tej sprawie, pewnie jak i w wielu innych, powodem takiego a nie innego rozstrzygniecia mogla byc praca organow scigania, ktore jak wiemy, sa jakie sa....

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...