Skocz do zawartości

pozbawienie yamahy xj600 chłodnicy oleju


omt579
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chciałbym pozbawić moja xj chłodnicy oleju ponieważ
-cieknie jeden holenderek z racji uszkodzenia chłodnicy;

-rama nie jest przystosowana do chłodnicy

-oryginalnie motocykl nie posiadał chłodnicy tylko z racji wymiany silnika na nowszy typ poprzedni właściciel ją zamontował

-mimo iż szukam nie mogę znaleźć chłodnicy.

Proszę mi powiedzieć czy wystarczy odkręcić przewody olejowe i zaślepić miejsca skąd wychodzą? czy trzeba coś jeszcze przerabiać w podstawce filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bypassa? w sensie połączyć przewody? jeśli jest dużo przeróbek to z tego co się dowiedziałem wystarczy dokupić podstawę filtra od starszego silnika...

Edytowane przez omt579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to wole kupić tą podstawkę pod filtr od silnika który nie miał chłodnicy. Dziękuję za pomoc.

 

 

A nie zastanawiałeś się w jakim celu producent dołożył chłodnicę oleju do nowszego modelu ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jeżdżę spokojnie, odcięcie silnik widzi u mnie może ze 3 razy w sezonie, z jednej strony dołożyli chłodnice z drugiej skasowali ja pomiędzy starsza a początkiem produkcji nowszej wersji xj600. Znajomy motocyklista ma xj600 bez chłodnicy i mówi ze nigdy jakiegokolwiek problemu z nią nie było.
Poza tym tak jak pisałem moja rama nie posiada uchwytów na chłodnicę, dorobić uchwyty które nie będą przeciążały przewodów olejowych, będą odpowiednio tłumiły drgania których jak mi się wydaje podkładki miedziane nie lubią to chyba nie łatwa sprawa. Tak czy inaczej postanowiłem juz... pozbywam się chłodnicy czekam tylko na części i składam maszynę. Co do zakupu chłodnicy to mimo wszystko bardzo trudno ją dostać do rocznika powyżej 91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna jazda nie świadczy o temperaturze . Przykład jade sobie 50 na godzinę mam 90 C jade 160 Kmh mam 78.C

Robisz błąd z ta chłodnicą ale jeśli już postanowiłeś...

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...