Skocz do zawartości

19 latnia motocyklistka niezyje - R6 na pierwsze moto


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestancie pierniczyc o tej selekcji naturalnej bo to sie chore robi. Wypadek to wypadek i najlepszemu kierowcy sie moze przydazyc. Kazdy madry do czasu.

Co do motocykla jest roznica czy zaczynasz od r6 czy od czegos slabszego. Jezdze drugi sezon na 600ce sporcie, wczesniej 2 sezony na nakedzie tez 600. I kur. Mocy pod dostatkiem i czasami sie zastanawiam jak od takiego motocykla mozna zaczynac nauke. To jak gra w rosyjska ruletke.

(ale ja moze nie jestem Rossim jak wiekszosc wyjadaczy na 600tach na 1 moto)

Edytowane przez wójens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dla mnie takie stwierdzenie w tej sytuacji to szczyt wiochy. Idz i powiedz to rodzicom tego dzieciaka.

 

nie ma problemu tylko teraz to już za późno ale może uratuje się w ten sposób kolejne życie a mamy je tylko jedno

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mowisz o braku taktu?

No popatrz, zgadłeś. I dorzuć do tego brak empatii i odrobiny współczucia. :)

Sam mam dzieciaki w tym wieku, jedno już jeżdzi, drugie niedługo zacznie, i wiem, ile problemów potrafią czasami przysporzyć. Niby ogarnięte, ale bywa, że palma odbije. Do tego mam dobrą pamięć (w przeciwieństwie do niektórych tutaj), i doskonale pamiętam, jak w tym wieku potrafiło mi odwalić na dynię. A czasami, bywa, poniesie mnie na drodze i dzisiaj. Tylko ja mam jaja, żeby się do tego tutaj przypucować. Więc nie prawcie jakichś chorych kazań, od których robi się słabo bo nikt z Was nie wie, co się tam wydarzyło. Dziewczyna popęłniła błąd, który kosztował ją życie, ale naprawdę można to skomentować w bardziej ludzki sposób, a nie pieprzyć o selekcji naturalnej.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przyjacielu, mozemy o tym sobie podeliberowac juz niedlugo przy browarku, ale tak zycie jest skobstruowane... czasmi trzeba dostac w leb zeby cos do nas dotarlo - a nie zawsze jest to mile - jak debata o olejach ;)

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ost pchalem sie przez korek jakies 4-5km,przede mna skuter,taki ciut wiekszy moze 250,manewrowal jak szalony miedzy lusterkami aut,ja nie mialem az tyle odwagi gdyz bylo naprawde ciasno,zjezdzam na cpn patrze stoi skuter i blądwlosa moze 22latka,pogratulowalem wyczucia heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Songo, to dywagacje, a moze nie gadala ze starymi bo kupila moto? .

 

Zgadza się, dla mnie w ogóle w tej sytuacji użycie argumentu rodziców jest jak to się mówi " z dupy". Po prostu nastąpiło to co napisał Piotr Dudek i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestancie pierniczyc o tej selekcji naturalnej bo to sie chore robi. Wypadek to wypadek i najlepszemu kierowcy sie moze przydazyc. Kazdy madry do czasu.

Co do motocykla jest roznica czy zaczynasz od r6 czy od czegos slabszego. Jezdze drugi sezon na 600ce sporcie, wczesniej 2 sezony na nakedzie tez 600. I kur. Mocy pod dostatkiem i czasami sie zastanawiam jak od takiego motocykla mozna zaczynac nauke. To jak gra w rosyjska ruletke.

(ale ja moze nie jestem Rossim jak wiekszosc wyjadaczy na 600tach na 1 moto)

 

Wiadomo, że między motocyklami potrafi być przepaść. Ale gaz nie działa w systemie zero jedynkowym, tylko masz płynną regulację, ale dużo osób nie potrafi tego pojąć, myślą że jak mają pod łapą ponad 100 kucy i wysoki moment obrotowy to muszą to zaraz wykorzystać. Nikt nie każe jeździć na pierwszych biegach i w górnej granicy obrotów silnika gdzie moment obrotowy jest najwyższy. Żeby motocykl nie był narwany to wrzucasz najwyższy bieg dostosowany do prędkości, niskie obroty lekko z gazem, a na pewno nie wystrzeli jak pocisk.

Wszystko zależy czym dysponujesz w głowie, jak w głowie siano lub sznurek trzymający uszy, żeby nie odpadły to strach dać nawet 250cm3. Ale jak masz wyobraźnie i zdrowy rozsądek to dasz rade nawet na pierwsze moto R1 (znam takich) ale to jest dla niewielu, na pewno nie dla kogoś co ma naście lat.

 

Zapomniałem dodać, że wielu użytkowników motocykli i samochodów nie ma pojęcia o ich budowie i parametrach technicznych.

Wszyscy czytają ulotki, i się zachwycają tyle i tyle koni, a taka pojemność, o momencie obrotowym to już nikt nie mówi, ani nikt nie pyta, bo nie mają już żadnego pojęcia co to takiego jest. Jak by trochę się zainteresowali poczytali na temat tych parametrów, rozkładów jakie są wartości przy danych obrotach, na temat fizyki działającej w takich sprzętach, podstawowe pojęcia itp. to na pewno ich jazda stała by się bezpieczniejsza. Ludzie jeżdżą, a nie mają pojęcia dlaczego i jak to jeździ i w pewnych sytuacjach się zastanawiają dlaczego mieli wypadek przecież jechałam czy jechałem normalnie.

 

Założę się że jak kogoś się spytacie, co to są konie mechaniczne, moment obrotowy i co to daje, to zdecydowana większość nie będzie umiała tego wytłumaczyć.

Edytowane przez zdzisiek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niektórych z Was się tu czyta, to jakby komnentarze w Onecie czytać... Przykro, zwłaszcza, gdy tak doświadczeni (niby) życiowo ludzie, jak P. Dudek piszą takie rzeczy...

Osobiście uważam, że tak młodzi ludzie, powinni nabrać doświadczenia na drodze w samochodzie, zanim w ogóle wsiądą na moto, ale nie można oceniać tej konkretnej sytuacji, nie znając jej szczegółów. Ktoś z Was tam był? Jechał za nią? Może Piotrek?

Piotr, gdyby to było Twoje dziecko, też pieprzyłbyś o selekcji naturalnej? Tobie samemu, staremu - nie zdarza się popełniać błędów, zagapić? Wątpię. Tylko do tej pory miałeś przy tym trochę szczęścia. I oby tak dalej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Ale urwała ....................tak to jest jak się 200 pomyka a tu coś na drodze stoi :dry: .

Zawsze myślałem że dziewczyny są rozważniejsze, no a tu głupota, młody wiek oraz całkowity brak doświadczenia.

Ktoś z internautów komentujących napisał

"Ktoś, kto daje dzieciakowi bawić się taką maszynką jak R6 powinien odpowiadać za zabójstwo. Toż to jak zapałki w rękach niemowlaka.
Biedna Aśka. Zapewne pomyliła gaz z hamulcem.
Czy ona czasem nie miała blond włosów?"

I niestety miał trochę racji :sad: .

Za nim się na mnie rzucicie, to przypomnę że straciłem brata przyrodniego jedynego który 4 lata temu stracił życie w podobny sposób mając niecałe 17 lat..................... :sad: .

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale urwała ....................tak to jest jak się 200 pomyka a tu coś na drodze stoi :dry: .

 

 

Założę się, że do tego na tylnym kole :biggrin:

Słyszałem, że widziała to babcia córki jej sąsiadki, a ona ma oko do prędkości.

 

Piotr, gdyby to było Twoje dziecko, też pieprzyłbyś o selekcji naturalnej? Tobie samemu, staremu - nie zdarza się popełniać błędów, zagapić?

To jest absolutnie niemożliwe. :)

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...