Skocz do zawartości

Kawasaki Zx9r prawdopodobnie obrócona panewka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Resztki panewki w oleju , srebrno- złote płatki o wielkości powiedzmy 1mm . Do zobaczenia tego wystarczy zamieszać w spuszczonym oleju lub rzucic okiem na dno miski olejowej. Jak je znajdziesz to wygrywasz karmnik dla ptaka :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam kawasaki zx9r i prawdopodobnie obróciła mi się panewka na tłoku bo strasznie puka i blokuje się na 3 tłoku , rozrząd sprawdziłem i jest w porządku tak samo jak i zawory i sprzęgło. Co jeśli obróciła mi się ta panewka ? Czy wał z korbowodem i panewkami od zx9r z 1998r będzie pasował do mojej kawy z 1994 r ? Myślałem również nad zakupem innego silnika ale niestety nie ma z mojego modelu tylko jest z 98-02 czy ten silnik będzie pasował do mojej ramy ? Miał już ktoś taki przypadek ?

 

Kilka lat temu spotkałem taki przypadek i kilku mechaników się poddało, panewki były w porządku a stukał pęknięty w połowie swojej długości sworzeń tłokowy 3go cylindra :banghead:

Bardzo tania naprawa polegała na zamontowaniu tłoka i korby używanej z innego silnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma resztek panewki w oleju, to Piotr dal bardzo cenna wskazowke.

A propo wrzoda, moj mlody kolega skusil sie na gpz 1000, niby za b.mala kase, ale cos puka w silniku niemilosiernie.

Po przecedzeniu oleju bylo na szmacie duzo zlotawych opilkow, tak wiec chlopak zostal z kupa zlomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pukanie spowodowane było tym że coś wpadło do głowicy do 3 tłoka w skutek czego tłok wbił ten kawałek w głowice . Na szczęście ani głowica się nie uszkodziła ani tłok do wymiany jedynie uszczelka pod głowice. Tylko ciekawe co tam mogło wpaść , dolna część silnika okej pierścienie również może coś z zewnątrz przy jakiejś wymianie świec albo czegoś . Kilka dni i będę już latał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pukanie spowodowane było tym że coś wpadło do głowicy do 3 tłoka w skutek czego tłok wbił ten kawałek w głowice . Na szczęście ani głowica się nie uszkodziła ani tłok do wymiany jedynie uszczelka pod głowice. Tylko ciekawe co tam mogło wpaść , dolna część silnika okej pierścienie również może coś z zewnątrz przy jakiejś wymianie świec albo czegoś . Kilka dni i będę już latał :D

 

może to coś przypłynęło z benzyną ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że zassało to z gażnika albo z filtra powietrza myślę że to nakrętka jakaś . No szczęście w nieszczęściu :D trochę pomieliło to są ślady na bokach obok zaworów a później się wbiło w głowice i pukało ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie taki sam kawałek metalu przyklejonego w głowice okazało się ze gniazdo zaworowe nadpękło :) wątpię że gaźniki operują taką magią żeby zaciągnąć coś aż do cylindra pomijając fakt że gumy łączące gaźniki nie są na samym dole obudowy :) po za tym skąd jakaś nakrętka w filtrze powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś kto rozbierał poprzednio filtr ( były również wymieniane świece) musiał to coś zostawić i jeździłem jeździłem aż w końcu to zassało. Gniazda zaworowe są w porządeczku jak i zawory . Silnik za długo nie chodził jak tak pukało od razu go wyłączyłem , ale mierzyłem tłoki w max górze oraz max w dole wszystkie odległości są w porządku wiec panewki są w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś kto rozbierał poprzednio filtr ( były również wymieniane świece) musiał to coś zostawić i jeździłem jeździłem aż w końcu to zassało. Gniazda zaworowe są w porządeczku jak i zawory . Silnik za długo nie chodził jak tak pukało od razu go wyłączyłem , ale mierzyłem tłoki w max górze oraz max w dole wszystkie odległości są w porządku wiec panewki są w porządku :)

 

Jak ich nie rozbierzesz,to się nie dowiesz.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...