Skocz do zawartości

cagiva river 600 strzela w gaźnik


kickof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tego pytam. Jeśli jest mniej to kupie. Wiem ze jest tani

 

Gaźnik wyczysczony

świeca nowa.

Strzela tym razem w tłumik

Po odkręcenie wydechu widać strzelajacy ogień.

O co chodzi? Pierw w gaźnik a teraz tylko w wydech

Edytowane przez kickof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy prostszych - czapka z głowicy i sprawdź rozrząd , jak będzie ok to pomóż mu stratsprejem . Jak nie zatrybi to trza sprawdzić zapłon stroboskopem

 

Istnieje taka opcja że masz jakąś rzeźbę w gównie (np padło sprzęgiełko rozruchaja z bieżniami i ktoś zapakował koło magnesowe z innego modelu razem ze sprzęgłem bo nie mógł dostać oryginału )

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ustawienie rozrzadu z serwisowka, zaplon w japonskich sprzetach nie ma zwykle mozliwosci przestawiania.

 

To Wloszczyzna a nie Sushi :). Jade do warsztatu to sprawdze te luzy.

 

Wysłane z ElDżi Optimus Dżi

 

 

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle ustawiony rozrząd (póki co nie powoduje kolizji i nie potrzebujesz instrumentów żeby to sprawdzić ), niedostateczne sprężanie (nie obejdzie się bez miernika - za chwilę ) , wadliwy zapłon (za słaby , w złym punkcie , przestawione magneto na klinie - to prawdopodobnie mozesz sprawdzić bez instrumentu i ściagania koła ) . Na wszelki kup nową świecę lub wypal starą opalarką i spróbuj raz jescze . Jesli "darmowe" diagnozy nic nie dadzą to pozostaje pomiar sprężania i lampa stroboskopowa .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie ustawienia rozrzadu nie poloega na sprawdzaniu luzow tylko znakow zgodnie z ktorymi walek rozrzadu ustawiony jest w stosunku do walu korbowego. Przestawienie zaplonu, jak juz janosikk napisal mozliwe jest tylko przy scieciu klina i przestawieniu kola magnesowego co nie jest tak czestym zdarzeniem w motocyklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię o co chodzi. Wiem jak sprawdzić zapłon, rozrząd, luzy itp. Tylko jest problem np tego typu że, żeby sprawdzić zapłon to patrzy się przez taką malutką szybkę na deklu. Niestety ta szybka jes średnicy około 1-1,5cm i jest lekko pęknięta przez co nie widzę znaków. Popatrzcie na fotki które zamieściłem wcześniej.

Dzisiaj przeczyściłem styki i masy min. cewki WN ale wiadomo że to na nic się nie zdało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie.

Sciagnij obie serwisowke :

 

http://www.docstoc.com/docs/166911522/Cagiva-River-600-Motorcycle-Workshop-Service-Repair-Manual-1995-2002-En-It-De-Fr-Espdf

 

znajdz ustawienie ukladu rozrzadu i sprawdz jak to sie robi.

Jak widac na twoich zdjeciach zaplon nie ma zadnej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kickof, to zrzuć dekiel skoro masz już dokumentację i sprawdź ustawienia. Poza tym wymień sobie ten wziernik.

Ona Ci w ogóle odpala czy tylko prycha strzela i nic więcej? Cagivy maja duże problemy z rozrusznikami. Jeśli nie odpala, to jest szansa że rozrusznik pobiera tak dużo prądu że nie starcza na zapłon - stary numer :(. Na próbę możesz podłączyć 2 akumulatory, jeden tylko na rozrusznik, a drugi na resztę motocykla. Najprostszy test dla Cagivy,

Edytowane przez Herdi

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto tylko strzela nawet nie łapie tylko strzał i koniec. Dzisiaj sprobuje z akumulatorami tak jak piszesz. Jak zdejme dekiel to zdejme tez znak ktory jest za ta szybka na deklu

Edytowane przez kickof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla formalności - punkt 0' (stopni) dla zapłonu to górny martwy punkt tłoka tuz po suwie sprężania . Możesz zainstalowac blaszke czy drut i odmalować go markerem na magneto w wygodnym miejscu i obserwować czy jest w okolicy 0 przy kręceniu Ale jescze dekla nie zdjąłeś więc to za chwile .Weż wkońcu go zdejmij :D

Nie próbuj odpalania na chama , typu ciąganie za osobówką albo mieszadłem do betonu bo to kaskaderka i nie o to chodzi , pozatym można sobie i moto kuku zrobić :D Ma palić jak fabryka przykazała.

Co do prądu - zamiast kabli za 3 dychy kupić linkę elektryczną 25mm2 i nią podpiąć zewnętrzny aku. A jeśli kable to jakieś grube i drogie lub tandeta z grubą linką wstawioną własnoręcznie .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...