Skocz do zawartości

cagiva river 600 strzela w gaźnik


kickof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hehehe dobre - odpalanie mieszadłem :laugh:

No więc sprawa wygląda tak że zaznaczyłem mniej więcej miejsce impulsatora. Blaszka z magneta nie pokrywa się z nim wcale w suwie sprężania. Jak sprawdziłem suwy. świecąć do cylindra latarką przez otwór na swiecę, widać jest otwieranie się zaworów. Obecnie zapłon wastępuje w dolnym położeniu po sprężaniu. Kolejny suw to wydech - co by tłumaczyło strzelanie w wydech. Chodź wcześniej był w gaźnik.

Wszystko wskazuje na ścięty klin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dorabiaj tylko kup żeby wchodził ciasno , bedzie luźny to znów bedziesz go wymieniać , u mnie do kupienia w sklepie z łozyskami i uszczelnieniami lub w sklepach z gratami samochodowymi . Przy montażu koła daj średni klej na stożek a potem na śrube . Wadą jest to że potem przy demontażu trza środek magneta dobrze podgrzać.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wypal lub zmień na nową świecę , zdejm fajkę bez wykręcania swiecy sprawdź czy jest iskra na zapasowej świeczce - mogło klapnąć napięcie za bardzo .

Czy kable dostarczające prąd z aku są odpowiednio grube (przekrój plecionki a nie cały kabel ) ?

Nagraj filmik i wrzuć.



Czy ten sprzęt ma kopkę ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca jest nowa. Na tych kablach diesla 2.0 w zime odpalałem. Kopki brak. Ma rozrusznik ale nie orginalny. Spr. na dwie świeczki i dam znać czy jest iskra

 

Sprawdziłem jak to kręci na dwuch świeczkach. Jedna wkręcona a na drugiej obseruję iskre. Rozrusznik kręci tylko do momentu jednego strzała iskry i stop. kilka sekund przerwy i znowu wciskam start i znowu kręci do jednego strzała iskry.

Muszę wykręcić rozrusznik i go obejrzeć

 

Rozrusznik wygląda dobrze. Szczotki całe, komutator też, przewody doprowadzające też nie wyglądają źle.

Rozkręciłem wszystko od nowa ponieważ, podczas kręcenia rozrusznikiem jest słychać jakiś metaliczny dźwięk (jakby tarł metal o metal)

ale tylko wtedy gdy wszystko jest spięte ze sobą.

Na kole zębatym na wale jest niewielki luz. Między kołem a wałem jest łożysko igiełkowe. Czy ono powinno mieć taki niewielki luz??

 

Oraz zagadka. Co to jest?? przykręcone jest to w dole cylindra po prawej stronie, pod gaźnikiem.

1.jpg 2.jpg 1.jpg
Allegro - darmowe galerie zdjęć

Edytowane przez kickof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go będziesz wkręcał to go skrec na maksa i po wkreceniu zluzuj.



Sprzęgiełko rozrusznika z biezniami jest zazwyczaj z tyłu magneta (które chwile wczesniej załozyłeś :P ) , potem ze 2-3 zębatki i zębatka rozrusznika . Obejrzyj wszystko czy gdzieś nie trze o dekiel lub sam dekiel czy nie jest odkształcony w miejscu osadzenia ośki zębatki .



A dekompresator jest (przy kierownicy lub automat - raczej pod pokrywą rozrządu )?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest obtarty karter pod tym sprzęgiełkiem lecz na kole nie ma nawet zadrapania a karter jest przetarty do okoła w nierównym stopniu.

Przy odkręcaniu napinacza nic nie luzowałem. On się jakoś sam napina??

Po przykręceniu napinacza mam poluzować tą dużą srubę a następnie dokręcić... i tyle?

 

Dekompresor jeśli jest to automat i na wierzchu go nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod dużą śrubą jest spręzynka , przy okazji możesz sprawdzić jak daleko chowa się popychacz napinacza .

Wrzuć foty tych otarć bo nie bardzo kumam jak to wygląda .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...