Skocz do zawartości

cagiva river 600 strzela w gaźnik


kickof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy łożysku nie powinno bycjakiegoś dystansu żeby sie elementy sprzegiełka nie ocierały o karter ?

Niemniej to nie jest otarcie które zatrzyma wał Chodziło mi raczej o uszkodzenia osadzeń lub samych trybów pośrednich między sprzęgłem rozrusznika a rozrusznikiem . To co widzisz na zdjęciu to mogło być spowodowane przez resztki klina wciskające się między sprzęgiełko a karter po ścieciu klina i w trakcie kręcenia

Czy wirnik rozrusznika ma duże luzy ?



I czy luzy poosiowe wału są w normie ?



Jakoś nie chce mi sie wierzyć żeby w singlu 0,6L nie było dekompresatora . Ale może nie być stąd problemy z rozrusznikiem.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dystans. Podkładka ok. 0.5 mm. Innych otarć nie widziałem.

Wirnik rozrusznika ma bardzo mały luz ale widać znaczne wytarcie blachy która osłania magnesy. Włściwie osłaniała bo ją wyrwałem.

Edytowane przez kickof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kickof jeśli ta blacha to był czynny element sprzężenia elektomagnetycznego (np między stojanem a wirnikiem redukowała szczelinę ) to mogłeś popsuć rozrusznik ;)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przez chwilę myślałem że go uszkodziłem. Wiem że jeśli ktoś to zamontował to po to że jest potrzebne a nie żeby tylko było.

Lecz ta blacha była mocno wytarta od strony komutatora. Po usunięciu tej blachy rozrusznik kręci (sprawdzałem bez obciążenia)

Edytowane przez kickof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie ta blacha była ale powiększenie szczeliny skutkuje drastycznym spadkiem momentu generowanego przez rozrusznik a podłączony bez obciążenia będzie działac .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Piszę pod postem tylko po to żeby odświeżyć temat.

Moto dostał nowy klin i został złożony a rozrusznik kręci całkiem nieźle. Niestety nadal nie odpala. Efekt jest prawie identyczny jak wcześniej czyli strzela w wydech. Choć to obecne strzelanie jest ledwie słyszalne.

I ponownie pytam o luzy zaworowe. Znalazłem w sieci różne informacje np. luz zaworowy O,O5mm, 0,1mm - Cagiva w16 (ten sam silnik) lub cagiva canyon 0,03; 0,05 (ten sam silnik)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie chyba powinny być 0.05 wydech 0.10 Ja takie zrobiłem bo praktycznie to takie były. Niestety moto tylko lekko strzeli w wydech. Sądziłem że wszystkiemu winien jest zcięty klin - myliłem się.

Zakładam że poprzedni właściciel mówił prawdę. Przejażdżka po osiedlu i więcej nie odpalił. Okazuje się że jest zcięty klin. Teraz przyczyna, pierwsza jaka nasuwa mi się na myśl to przeskoczony rozrząd podczas ostatniej przejażdżki - następuje przedwczesny zapłon który hamuje tłok i tym samym obcina klin...??

Niestety po zdjęciu czapki nie widzę żadnych znaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCoQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.cagiva-club.com%2Findex.php%2Fdokumenty%2Fcategory%2F2-servisni-manualy%3Fdownload%3D40%253Acagiva-canyon-600&ei=X-OuU-GjH4Ly7AakpoGADQ&usg=AFQjCNFQ2IyvmiF8JBd5THladuSvNOjM6Q&bvm=bv.69837884,d.ZGU&cad=rja

 

 

Udanej zabawy :D

Jak ci znaki zjadło to nie ma wyjścia - zrobić tarcze kątową przylepić do magneto ,w serwisówce podali kąty otwarcia i zamknięcia zaworów . Ewentulanie można na pałe trafić bo ilość opcji kątowych ograniczona ze względu na ilość zębów - sprawdzaj zawsze kolizyjnośc przed wcisnięciem guzika.

 

O ile klin może zostać ścięty(bo był wczesniej źle - za luźno założony ) o tyle prawidłowo złozony z dobrym napinaczem i sprawnym łańcuchem rozrzad nie ma prawa .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spr. rozrząd , jesli bedzie przesunięty to ustaw prawidłowo , jeśli nie odpali to pomiar sprężania i obecności iskry przy wkręconej świecy (strobo zapięte na kabel WN zazwyczaj nie mrugnie jeśli nie ma iskry).

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd jest w porządku. Znaki się pokrywają a tłok jest w gmp. Cewka sprawdzona i jest sprawna . Ciśnienie nie zmierzone ale na 2 nie da rady na pych bo zaraz blokuje koło a waże 90kg.

Zostaje modół...?

Czy podmiana z jakiegoś skutera jest możliwa? Mój ma 7 przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano na to wygląda .

Znajdź kogoś z riverką i spróbuj dogadać się co do podpięcia twojego modułu na próbę .

Co do skutera - możesz spróbować o ile riverka ma moduł zaslany wysokim napięciem z dodatkowej cewki na alternatorze tak jak większość skuterów . To rzeźba wiec efekt może być nieprzewidywalny . Jesli możesz to dostarcz sygnał z impulsatora do modułu w obcym motocyklu (z modułem zasilanym z 12V ) a weź z niego sygnał na cewkę .Musi to być singiel lub dwucylindrowiec albo "połowa" toru zapłonowego z czterocylindrowca jeśli ma 2 impulsatory.

Chińskie skutry mają zasilanie modułu raczej tylko z alternatorka , nie jestem pewien .



Jesli moduł zasilany jest z dodatkowej cewki na altku to znajdź w serwisówce jak ją sprawdzić .



Do modułu nie dociera + z instalacji więc musi być zasilany z dodatkowej cewki na altku . Najpierw ją sprawdź .



http://www.ebay.pl/itm/CAGIVA-W16-W12-CANYON-RIVER-600-CDI-Einheit-CENTRALINA-CU-2511-NEW-ORGINAL-/291154793577?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item43ca2d9469

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...