Jump to content

Klucz do świec - potrzebny cienkościenny


Recommended Posts

Zamierzam wymienić świece w moim F650, ale jest problem - klucz do świec, który używałem do innych motocykli (klucz 18) jest zbyt gruby i nie wchodzi mi między pokrywę zaworów a świecę. Zawadza jedną stroną w dekiel, nie idzie go nałożyć na świecę. Może ktoś polecić nasadkę jakiejś firmy, która jest "cienkościenna" i dobrze nada się do świec? Boję się kupować w ciemno a w moim mieście nie da rady kupić takich nasadek, abym przymierzył na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Raczej średnicy zewnętrznej, bo to o nią się tu rozchodzi. Musi być po prostu bardzo cienkościenny. Mam rurkową 18stkę do świec, ale jest z zewnątrz za gruba. W sklepach internetowych nikt nie pisze o tym, jakie grube ścianki ma klucz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak jak pisał kolega wyżej. Zwykły klucz rurowy powinien załatwić sprawę. Wiadomo też że klucz kluczowi nie równy. Przejdź się po sklepach z narzędziami, popytaj pooglądaj, w końcu coś dopasujesz.

Od biedy można też zaryzykować zeszlifowanie ścian zewnętrznych klucza do odpowiedniego wymiaru, ale trzeba zrobić to z wyczuciem i należy pamiętać o tym że znacznie osłabiamy w ten sposób klucz.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie. Oryginalny klucz (hondy na przykład) to cieniutka rurka. Tyle że jak jest ciasno to na taki klucz żadna nasadka przegubowa nie wejdzie... :(

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...