Skocz do zawartości

Kask Schuberth C3 pęka


Rekomendowane odpowiedzi

Pawet,

 

wklejam Ci tu Twoj wlasny cytat z pierwszego postu

 

Opis problemu

Zawiesiłem kask na motocyklu, na lusterku, jakieś 70-80 cm od ziemi.

 

Dlatego, że spadły na inne podłoże, a także sto innych czynników, które mają wpływ na uszkodzenia przy upadku. Upadek to nie tylko wysokość. Straciłeś gwarancje bo kask spadł, a kask nie jest do spadania tylko do jeżdżenia. Następnym razem przeczytaj co masz w warunkach gwarancji.

 

Skończ waść, wstydu oszczędź.

 

Nie uważnie czytałeś, pisałem już przecież i to kilka razy, że upadł na asfalt przed blokiem, asfalt jest czysty nie ma, na nim kamieni, gałęzi, a nawet petów, bo sprzataczka zamiata go zawsze rano. Mam Wam też zdięcie zrobić ? Albo, może filmik nakręcić jak sprzataczka zamiata, co wolicie ?

 

Ja, pier.. co za ludzie

 

 

Kask, głównie nie jest do jeźdzenia, tylko do ochrony głowy. Jeśli pęka przy takiej delikatnej sile, to raczej nie chroni zbyt dobrze, prawda?

A dla czego..

Powiem CI dlaczego , a no dla tego BO NIE SPEŁNIA NORM JAKOŚĆI, BO JEST WADLIWY ???, i DLA TEGO CHCĘ GO REKLAMOWAĆ ??? bo jako klient mający gwarancję na produkt ma do tego prawo, prawo do pełnowartościowego produktu za który przecież zapłaciłem, Czy to tak trudno zrozumieć..

 

A ja liczyłem tu na wsparcie kolegów motocyklistów w nierównej walce, ech ta naiwnośc :(

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że spadły na inne podłoże, a także sto innych czynników, które mają wpływ na uszkodzenia przy upadku. Upadek to nie tylko wysokość. Straciłeś gwarancje bo kask spadł, a kask nie jest do spadania tylko do jeżdżenia. Następnym razem przeczytaj co masz w warunkach gwarancji.

 

Skończ waść, wstydu oszczędź.

Ramzes, widzę, że masz potężną wiedzę w tym temacie jako rasowy zapewne motocyklista i użytkownik wielu modeli kasków, w tym również z najwyższej półki, ale zanim zaczniesz go zgłębiać i filozofować, kup sobie najpierw motor.

 

Stary, to jest forum dla motocyklistów

 

No właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl posiadam.

A jużci. Zamiast pakować w profilu na szybko Er6 trzeba było wpisać nowego v-maxa. Byłbyś bardziej wiarygodny, a i poważniej by Cię traktowali.

 

. Upadek to nie tylko wysokość.... kask nie jest do spadania tylko do jeżdżenia.

Ramzes, jesteś wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że spadł z 80cm, wystarczyło że trafił na kamień/bruzdę na bardzo małej powierzchni i to zadziałało jak nóż do szkła

siła była wystarczająca aby uszkodzić konstrukcję i tyle

 

to tak jak z jajkiem, spróbuj je zgnieść całą dłonią

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uwazaj sobie co chcesz. Co do dania sie wyjeb**c to niestety nie masz w tej grze juz nic ani do powiedzenia ani do ugrania, bo sam sie wyjeba**s.

 

Firma nikogo nie okradla, nie sa do tego zmuszeni. Za Twoja kase otrzymales produkt wiec nie nazywaj kogos zlodziejem kto sprzedal Ci towar, Rownie dobrze moglbym teraz zrobic shota i wyslac im to, dla nich to pikus zaskarzyc Cie o znieslawienie i nie dosc, ze straciles kase to jeszcze przez najblizsze 10 lat mozesz im splacac kare.

 

2. O mnie nie musisz sie martwic, w profilu masz moj wiek i wiedz, ze radze sobie od 19 roku zycia sam. Jezeli uwazasz, ze motocyklista musi stanac po stronie motocyklisty, to jestes nazwijmy to mniej roztropny niz samemu Ci sie to wydaje.

 

A ta „walka“ to mnie naprawde rozsmieszyles. Schuberth z Toba nie walczy, oni po prostu pozbawili Cie gwarancji na skutek Twojego NIEUDACZNICTWA, Gapowatosci czy dwoch dziorawych rak, wybierz co Ci pasuje. Zacznij wiec jezdzic w berecie, ten sie nie polamie.

 

3. Poprzez mechaniczne uderzenie sam pozbawiles sie gwarancji, tyle, ze to do Ciebie nie dochodzi, ale to juz nie moj a Twoj problem. Poodbijaja Twoja paleczke przez nastepne 2 lata i tak czy siak 2 lata mina. Po 4 latach sprawa ulegnie przedawnieniu, bo nie bedziesz mial kasy aby ich zaskarzyc i pociagnac sprawe do konca. Nie bede Ci nawet pisal, jakich maja adwokatow, bo niestety swoim rozumen tego nie ogarniesz.

 

Piasno Ci to juz kilka razy, ze mogl spasc tak niefortunnie, ze mogla ulec uszkopdzeniu struktura materialu, co sie tez stalo.

 

4. Ty dalej swoje kal katarynka. Przeczytaj wyzej. Co innego gdy upadnie na rowna powierzchnie a co innego gdy upadnie na kant czy jakis kamyk – dochodzi czy za trudne ? Dochodzi do Ciebie, ze mozesz miec wypadek, w ktorym uderzysz tak niefortunnie helmem o kraweznik, ze helm Schumacher'a z F1 ( za 20 000,- € ) tez Ci banki nie uratuje ? To samo bylo w Twoim przypadku, tyle, ze w dalszym ciagi to do Ciebie nie dochodzi.

 

5. No tu to dopiero pojechales z przykladem ! To wez ten helmofon zrzuc z 3 m na piasek i gwarantuje, ze tez nie peknie !

 

6. To nie firma Cie dyma, tylko Ty sam sie dymasz. Sprzedali Ci produkt z ktorym jestes zobowiazany obchodzic sie w nalezyty sposob, nie dopilnowales / zrobiles tego wiec do kogo masz pretensje ? Do Firmy ?

 

7. Idz do prokuratury i mnie oskarz. A tym naciaganiem faktow to naprawde mnie rozsmieszyles. O to jakim czlowiekiem jestes, nie musisz sie matwic.W kazdym razie nie robie s z siebie ….. wpisz co chcesz wymyslajac przyklady z doopy.

 

8. Uzywalem 10 lat Schuberth'a Concept 2 – chcialem kupic nastepce czyli C3 tyle, ze nie lezal mi tak jak tego oczekiwalem, wec sobie odpuscilem. C2 spadl mi wielokrotnie i nic mu nie bylo, tak jak pisalem, mam do nich bezsprzeczne zaufanie i w kazdym momencie jestem gotowy kupic produkt ktory mi zaoferuja. Watpie tez, ze kiedykolwiek znajde sie w Twojej sytuacji.

 

9. Jakich delikatnych sil ? Przedmowca wyliczyl Ci z jaka sila helm uderzyl o podloze, o niefortunnych zbiegach okolicznosci pisalem wielokrotnie. Poczytaj sobie moze o testach helmow, jak sa testowane z jakimi silami i dlaczego jeden obcina lepiej a drugi gozej, czasami test wygrywa generalnie gorszy produkt, postudiuj liste Shark'a

 

Na wiecej Ci odpowiadal nie bede, uwazam, ze stracilem na Ciebie i tak zbyt wiele czasu. „ walcz „ wiec dalej badz pelen optymizmu, ze zostanie zwrocona Ci kasa, Ludz sie jak Slowacki i pamietaj, ze nadzieja umiera ostatnia.

 

Co do pomocy motocyklistom, to jest tu na Forum kilku ktorym pomoglem, nie wzialem za to grosza.

 

Tobie moglem pomoc, tyle ze w przypadku gdybys najpierw wszedl na Forum, zalozyl temat i sie grzecznie zapytal co masz w tym przypoadku zrobic. Nie zrobiles tego, zrobiles po swojemu a teraz oczekujesz wsparcia, gdy juz jest pozamiatane.

 

 

Aby zalatwic pewne sprawy, to trzeba jeszcze znac mentalnosc i wiedziec z ktorej strony ruszyc, zaczales zalatwiac od dupy strony strzelajac sam sobie w ko´lano a teraz gdy inni napisali Ci nie po Twojej mysli sa nie cacy, no coz, musisz mlodziencze jeszcze dorsnac i troche zrozumiec.

 

P.S. Idz kup jakas lustrzanke jednoobiektywowa spusc z 20 cm na obiektyw, a pozniej idz z reklamacja, aaaa i nie zapomnij obsmarowac firmy, ze Ci gowno sprzedala bo ruski Zenit po upazku z dwuch metrow na beton dziala do dzisiaj.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kask peka spadajac bezwladnie z 80 cm na beton to w jaki sposob ma chronic glowe motocyklisty przy uderzeniu np. w metalowy zderzak .Gdy sily sa o wiele wieksze .Co z tego ze pochlania uderzenia jak nie chroni przed ostrymi krawedziami.Dla mnie takie tlumaczenia to bzdety.Twardosc skorupy musi byc zrownowazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie wychodzi na to , że jeśli chcemy kask który nie rozleci się po spotkaniu z czymś twardym to kupujemy taki kask do 1000pln , a może nawet i do 250pln, a jeżeli mamy zamiar upadać, turlać się to kupujemy kaski drogie i renomowane te powyżej 2000pln. Zastanawia mnie jeszcze jedno czy producenci kasków nie roba testów na upadki z kierownicy, lusterek, kufrów itp. jakoś w to nie wierzę i jeszcze jedno niestety mieszkamy w Polsce i maja nas za nic, Ks-owi odpowiedzieli w dwa dni a my czekamy dwa tygodnie - ciekawe czy instrukcja obsługi była po polsku? Poza tematem - na forum narciarskim była wypowiedz kolesia, co z własnej winy złamał narty, a właściwie rdzeń, narty volka .Polski dystrybutor zlał sprawę , bo uszkodzenie mechaniczne , ale koleś wysłał te narty do producenta i volk wziął to na klatę , narty były z nawyższej półki i wysłał nowe ,a więc można - jeśli producent traktuje nas poważnie. Założę się , ze gdyby przydarzyło się to Niemcowi czy innemu Europejczykowi to schubetr naprawił/wymienił by kask.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielPotas

 

Zapytam wiec czy

 

1. helm bedzie bezwzglednie chronil glowe przy kazdej jdnej predkosci ?

 

2. Do jakiej predkosci bedzie chronil glowe

 

3. czy bedzie chronil przy wszystkich uderzeniach ?

 

Kazdy jeden producent uzywa innej technologi produkcji skorup, oraz innych materialow.

 

Naprawde oczekujecie rownych wartosci kazdego jednego helmu, kazdego jednego producenta ?

 

Horcio

 

mi w 2 dni nie odpisali, mi w 2 dni naprawili i przyslali do domu !

 

Nie byl bym tego Taki pewien, czy mi by ta reklamacje uwzglednili. Musial bym naprawde poruszyc media motocyklowe, pytanie ile by to dalo, ale do tego nie dojdziemy.

 

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach ewidentnie widać, że kask upadł na coś porowatego. Np wylewka podłogi z cementu i grubego żwiru. Gdyby walnął o gładką powierzchnię skonczyloby się na kilku rysach. Na fotach widać nie tyle same pęknięcia co konkretne wgniecenia. Natomiast jak się ma tutaj zachować firma to już akurat nie moja sprawa. Kaski, które posiadam - od rowerowych po motocyklowy mają zawsze jasno napisane, że podczas najdrobniejszego wypadku kask traci swoje właściwości chroniące i tym samym gwarancję. Czy to był wypadek? Z pewnością pechowy. Resztę pozostawiam do przemyślenia.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...